bugün

güzelliğinden cok hareketleri ile insana kendini sevdiren kız modeli.
derinlemesine incelendiğinde daha cok bağlanılabilitesi yüksek dişi birey.
sakıncalı kızlar grubuna dahil edilebilir.
yakışıklı kız demek gibi bişey *
Hemcinslerinden tavır ve düşünceleriyle ayrılan kızdır. Olsa da yensedir.
(bkz: karızmatık kız yoktur seksi kız vardır) * *
sakız çiğnemeyen, makyaj yapmayan hatta ped kullanmayan kızdır. o hiç bir şey olmadan da herşey olabilir. o böyle birşeydir işte.
dısarıdan bakıldıgında anlatılmaz yasanır bir havası olan kızdır,soguk durur,serttir ama mıknatıs gibi ceker sizi.bu devir de coz az kaldı bu turlerden maalesef simdikilerin hali nicedir.
(bkz: kerizmatik kız)
(bkz: kar iz matik) hatunlar kar üzerinde yürür izini belli etmez. *
karizmatik erkek tipte bi bok yok ama para, güç v.s kuvvetli demektir. karizmatik kız da tipte bi bok yok ama hareketlerinden verici olduğu anlaşılan kızlara verilen isimdir. çünkü kadın bol paradan, erkek bol bol sevişmekten çooook ama çooook hoşlanır.
kızmayın istisnalar vardır tabiiki.
yolda yürürken tüm başların ona çevrildiği kızlardır.
erkeklerin bakarken direklere çarptığı, çukurlara düştüğü, kapılara çarptığı kızlardır.
güzelliği kendine özgü olan kızdır. saça bir sarı boya, surata yarım kilo makyajla güzelleşme ümitleri taşımayan. bir bakışı bir hareketiyle ömür uzatan kızdır.
makyaj yapmadan güzel olan kızdır. beyni bir erkek kadar gelişmiştir. aptal kız takıntılarından arınmıştır.
(bkz: kitiara uth matar)
(bkz: sarah connor)
http://www.oakleybuzz.com...s_Track&Field_low.jpg

(bkz: lolo jones)
harbiyeli kızlardır. hava, kara, deniz farketmez. öyle de karizmalardır. mesela ben fi tarihte hava harp okulu'na elemelere gittim. harbiyeli kızlardaki karizma bi ben de bi de onlar da vardı. ama bana olmaz dediler. o derece yani. beni reddetti, düşünsene yav kızdaki karizmayı. sorsalar yarın bir gün:
- hey yüzbaşı senden garip bir karizma seziyorum, nedir?
+ efendim, fi tarihte gsa yı reddettim.
- evet, sezmiştim böyle birşey olabileceğini.
yani yürüyüşünden sezersin karizmasını. bir de ali larter' a benzerler.
yeni bir sözlük yazarı hoş gelmiş.
(bkz: sazan)
ses tonu ve diksiyonu güzel olandır.
sigarada winston soft ve birada tuborg special'i tercih eden kizdir. * * *
güzellik takıntısı olmayan kızdır. zaten güzellikleri de çok ön planda değildir; fakat güzel bir kıza da tercih edilen muhteşem varlık olma özelliği vardır. o yürümez; adeta eser, geçer. oturup sohbet ettiğinizde gerek sohbet konularıyla, gerek sohbet esnasındaki tutum ve davranışlarıyla sizde farklı duygular uyandıran insandır. yağmurda yürürken saçım bozuldu derdine de düşmez; ama göze de kesinlikle çirkin görünmez. genelde sert mizaçlı kızlardan çıkar bu türün örnekleri. soğuk ve çekici bakışları vardır. velhasıl tanıdıkça anlarsınız; anladıkça bağlanırsınız...
ithal edilmesi gereken şeylerden.
maalesef memlekette yok.
erkekleri kerizlemeyi iyi bilen kızlardır.
saygı uyandıran yanındayken kendini ezik hissettiren, tam kendini ezik hissetmişken iki trip yapıp kendine hayran bıraktıran,zeki mümkünse kısacık saçlı bir kıza karizmatik kız denilebilir.
bilgi, görgü, terbiye sahibi olup aynı zamanda stil sahibi olan kendine güveni ile karşısındakini ezip geçen kızdır.
kültür seviyesi ve konuşmasıyla lafı koyup geçen kızdır. kendine has bir tarzı vardır aynı zamanda.