bugün

kendisi 5 ekim 1983 new york doğumludur olduğu yaştan çok ama çok daha genç gösterdiği gibi bir o kadar da yeteneklidir.

kendisiyle ilk karşılaşmış olabileceğiniz filmler genellikle şunlardır.

adventureland

zombieland

ayrıca ekim ayında gösterime girecek olan harika yönetmen David Fincher'ın facebook'un filmi olarak çektiği the social network 'te facebook'un kurucusu olan Mark Zuckerberg ü canlandırırken görebileceğiz.
the social networkte mark zuckerbergi oynayacağını duyunca kim ki bu deyip yüce googleda arattığımda karşıma çıkan, yaşına göre küçük gösteren şirin insan.
(bkz: yenir ki bu)
görsel
zombieland de tanıdığım başarılı oyuncu. ayrıca the social network adlı filmde justin timberlake le oynayacaktır. sevimli bir yüze sahip oyuncu kişisi.
the social network filminde mark zuckerbergin rolü üzerine cuk diye oturan kişi. holywoodun baby facelerinden.
the social network'de facebook'un kurucusu mark zuckerberg'i canlandıran genç yakışıklı aktör.
filmde arkasından bir sürü küfür etmişliğim oldu ama facebook'un fikir babalarına ödediği 65 milyon dolarlık tazminat içimin yağlarını eritti.hadi tanımadığın insanlara kazık atmayı geç insan kankasına kazık atar mı?
işin ilginci av partisinde oynamış bu adam.o filmi izlerken nasıl ilgimi çekmedi merak ediyorum
ilk olarak zombieland'da daha sonra ise the social network filminde gösterdiği performans ile geleceğin aktörleri arasında aday gösterilebilecek birisidir.
the social network filmiyle dikkatimi cezbeden, filmde müthiş güzel ve gerçekçi bir oyunculuk ortaya koyan, hızlı konuşmasına hayran bırakan, daha önce kendisini farketmediğim için kendime kızmama sebep olan yetenekli aktör. ilk bakışta silik biri gibi görünüyor ama hiç de öyle değil. tam tersine tamamen kendine has bir çekiciliği ve yakışıklılığı var. çok yakışıklı bir adam diyemiyorsun hemen ama karizması onu gerçekten yakışıklı yapıyor, boş bir insan olmadığı belli. zira çıktığı talk-show programlarındaki konuşmalarına bayıldım. cidden çok komik biri. ince ince güzel espiriler yapıyor. bir yandan telaşlı, gergin bir hali var. ama insana iğreti gelmiyor. oyunculuğa devam ederse, ki umarım eder, çok daha büyük başarıları olacağı kesin.
dün oscar ödül töreninde röportaj verirken gözlerinin ne kadar mavi olduğunu farkettiğim aktör.sen koca filmde farketme git 1 dakikalık röportajda farket.
(bkz: ne kadar mavi)
alman bir gazeteciye verdiği televizyon röportajında paparazzilerle ilgili bir soru geldi kendisine. "evet, çok acayip. ben new york'ta bisiklet sürerim ve bir gün kızkardeşim, bisiklet sürerken fotoğraflarını çekmişler, dedi. anlamadım. insan garip oluyor." buraya kadar normal. sonra jesse hiç ifadesini bozmadan devam ediyor: "...ben de bundan sonra her dışarı çıktığımda çok iyi görünmeye karar verdim. o yüzden mükemmel göründüğümden emin olmadan dışarı çıkmıyorum.". gayet ciddidir bunu söylerken. ama sevgili gazeteci jesse'nin dalga geçtiğini anlamaz. jesse de bunu farkeder. cümleyi bitirdikten sonra gazeteciye çok tatlı bir şekilde göz kırpar, şaka yaptım ama anlamadın gibilerden. gazeteci hala hiç iplemez. gayet ciddi soru sormaya devam eder. jesse de ciddi bir şekilde soruları cevaplamaya devam eder. bu arada ben de izlerken koparım. çok şeker ve zeki bir insan kendisi. (bkz: seviyorum).
eisenberg ilk olarak the emperor's clubda emile hirschile arz-ı endam etmiştir

`http://www.imdb.com/media/rm2263390464/tt0283530`
Son olarak Social Network'te oynamıştır,o zeki erkeğin karşısındakini anlamaya çalışan bakışları,gene zekasına rağmen barındırmakta ısrarcı olduğu saf halleri ve tabi ki hızlı hızlı konuşmasıyla gönlümüzde oyunculuk konusunda taht kurmuştur belki de iyi oyunculuktan çok olduğu gibi davranıp asosyalleğini ortaya koymuş da olabilir.Yakışıklı desek değildir ancak bir çekicliği olduğu kesindir. ses tonu bombadır, karşısındakiyle ağır dalga geçen lafı giydiren bir insandır, programlarda yaptığı esprileri sunucular dahil birçok insan anlamaz zira yüz ifadesi çoğu zaman değişmez ve sanıyorum ki fotoğraf çekilme konusunda sıkıntı yaşamaktadır. *
oscar'ı da kazanmasını istedim içten içe ancak kekeme bi kral dakikada 2837483297423 cümle kurabilen elemanı alt etti. *
`
http://24.media.tumblr.co...jph4aFzn1qzvmy7o1_500.gif`
1983 doğumlu olduğunu duyunca şok olduğum yetenekli aktör. kendisi o kadar sempatik ki the social network'de arkadaşı eduardo'ya yaptıklarından sonra bile sinir olamıyorsunuz kerataya.*

görsel
görsel
http://26.media.tumblr.co...awj0WSoA1qb153go1_500.jpg
yakında gösterime girecek animasyon filmi rio'da blue karakterini seslendirmiş. filmin fragmanları inanılmaz eğlenceli. film ice age'in yaratıcılarından geliyor.
woody allen'in yeni filminde rol alacaktır. bu müthiş güzel bir haber olmuştur. jesse jesse kim tutar seni.
roger dodger filmi ile tanıdığım, o filmden çok daha büyük projelerde göreceğimi düşündüğüm ve son oynadığı the social network ile beni yanıltmamış iyi oyuncu.
son zamanlarda gerek zombieland, gerek social network gibi gayet başarılı filmlerde rol almış oyuncu.*
the social network performansıyla en iyi erkek oyuncu ödülüne aday olmuş oyuncu .
now you see me filminde tek kelimeyle seksi olmuş insan. ancak hazırcevap, sarkastik çocuk rolünden kurtulamamış sanırım. sanırım, çünkü birkaç saniyesini gördüm orada da laf sokuyordu yine. öyle yani.
the social network filminde kendisi gibi yahudi olan mark zuckerberg i canlandırmış.
holywood'da böyle bir kural var sanırım yahudi kişiyi, yahudi aktör canlandırmalı!
gordugum kadari ile itici ve kendini begenmis karakterleri oynamada cok iyi, cunku kendisi de itici ve kendini begenmis bir insan. iyi bari guzel bir lex luthor olur kendisinden.
(bkz: 1983) doğumludur.
bugün doğum günü. 35 demiş.

https://www.imdb.com/name/nm0251986/?linkId=57646966
Jesse pinkman ile heisenberg in karışımıdır. Evet.