bugün

entry'ler (630)

bilkent üniversitesi

sonunda busel zımbırtısını geçerek hukuk fakülteme başlayabileceğim üniversitem..

matt dallas

geçmişin sırları isimli filmi sayesinde kendisini keşfedilen eleman. çok ilginç bakışlara, az bulunan cinsten bi surata sahiptir. insanda şefkat hissi uyandırır.
(bkz: yenir ki bu)

bilkent üniversitesi

insanların genelleme yapmaya bayıldığı üniversite..öğrencilerin üçte biri bursluyken onlar hakkında %70inin babasının şirketi var yazılması trajikomikliğin alasıdır.diğer üniversitelerden daha fazla tiki barındırır, doğrudur ama öğrencilerin hepsini aynı kefeye koymak ciddi beyin deformasyonu gerektirir.genel eğitimini bölüme geçmeden bilemem ama hazırlık eğitimi birçok okula taş çıkarır zira diğerleri mezun olup giderken bizim hala süren busel eğitimimiz cope, fce gibi sınavlarla uğraşmamız buna bir kanıttır. ayrıca buselda birçok yabancı hoca bulundurmak da, akademik ingilizcenin alasını vermektedir.

kilisenin önünden geçerken ıstavroz çıkarmamak

entryi okuyunca gülmeme sebep olan başlık. herkesin dini, günahı, sevabı kendine ise başlığın varlığı bir tuhaftır.

bmw

116i si hayalim olan araç.. doğum günümde gelirse gelir gelmezse de 4 yılda okulu bitirsem, bir yıl stajım olsa, sonraki 2 yılımda da başarıdan başarıya koşan tanınmış bir avukat olsam alırım ben bu aracı.
http://www.bmw.com.tr/tr/...owroom/gallery/#mediaID-2
(bkz: matematiğin tavan yapması)
(bkz: hayaller güzel şeyler)

sözlük yazarlarının favori şarkıları

shape of my heart-sting
she doesn't mind-sean paul
doktor-kenan doğulu

altın günü kadınları

genel itibariyle küçük küçük masalar, kısır, börek, çörek, komşu çocuğu ve bilimum dedikodu ile zenginleştirilmiş ortamın başrol oyuncuları..
http://tinyurl.com/c53s46w

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

https://twitter.com/#!/pharmatonn

birini unutmak için gereken süre

onunla görüşmediğiniz sürece geç de (muhtemelen 4 ay yeter) olsa unutabilirsiniz. fakat arada hala konuşuluyorsa ara ara eskisinden daha çok özlemek mümkündür.

en kötü erkek isimleri

(bkz: berksu)*

sözlük yazarlarının itirafları

birileri benimle arkadaş olmaya çalışınca havalara giriyorum, tripleniyorum kendi kendime falan ama ilgi kesildiği anda kendimi g*t gibi hissettme sürecim başlıyor. ilgiye muhtaç bir şekilde dolanıyorum ortalarda.

4 ocak

değer verdiğim birkaç insandan birinin doğum günüdür.
(bkz: iyi ki varsın)

fransa ya fransızca ayar vermek

google translate aracılığıyla ayar vermeye çalışmak, görseler dahi yalnızca gülmelerine sebep olabilecek bir eylemdir.

ben bu yazıyı kendime yazdım

gerizekalının biri okulu bıraktı diye sen niye bırakma hayalleri kuruyorsun ey salakçım?? yapma şunu, geleceğini riske atma.. aşık olduysan dünyada yalnızca sen olmadın ya. bütün gün bunalım takılıp kendini yemeğe, uyumaya verme. yakında o zayıf halini geride bırakıp göt ve göbekten ibaret olacaksın. derslerine odaklan. yaz okuluna kalacaksın bu gidişle. kısacası silkelen, kendine gel, adam ol!! ha bi de edindiğin çevreye dikkat et..

pepee nin hayatımıza kattıkları

eve gelen misafir çocuklarını bilgisayardan uzak tutup oyalamamızı sağlar. iyi ki varsın pepee.

bilkent üniversitesi

bağıra bağıra ingilizce konuşan yabancıları görünce tuhaf tuhaf bakmak yerine ne dediklerini anlamaya başladığım yerdir. ayrıca bana en değerli insanlardan birini veren ama 2 ay geçmeden onu elimden alan yerdir, lise hayatı boyunca gayet sıradan yaşarken bilkentte okumaya başlamamla bana how i met your mother tadında zaman geçirtmektedir. ayrıca ben istemeden bana çevre edindiren ama o çevreyi bi o kadar mal insanlardan oluşturan okulumdur. sanırım okula gelmeden önce bazı öğrenciler zekalarını nizamiyede bırakıp giriyor.

jason segel

(bkz: yenir ki bu)

kızların hoşlanma belirtileri

bir kız olarak yaptıklarımızın sıralanmış hali;
-eğer hoşlanılan kişi kızla konuşuyorsa kız gözlerini bir dakika bile konuşanın gözlerinden ayırmaz, pür dikkat dinler.
-konuşan erkek komik bir şey anlatıyorsa kız aptal bir biçimde her söylenilene gülmek zorundaymış hissine kapılır ve şuursuzca güler.
-saçıyla oynamaz.
-konuşmalar da erkek eski sevgilileriyle olan anılarından veya çok yakın kız arkadaşlarından bahsederse kız bir anda fare görmüş kedi moduna girer ve ciddi bir yüz ifadesiyle dinlemeye başlar.
-erkek ortama girince direk farkeder.
-bazen yapamayacağı kadar aptal konuşmalara girer ve sonra toparlamaya çalışır.
-ortamdaki başka kızlarla konuşuyorsa erkek bariz bir biçimde konuşmanın bitmesini bekler ya da araya girmek için fırsat kollar.

bolu

belediyenin şehir yollarını doğalgaz getirme bahanesiyle mahvettiği şehirdir. doğalgaz boruları ve sonrasında yapılmayan ya da sadece yamalanan yollar yüzünden şehir içi dağ yollarına dönmüştür.

liseden akılda kalanlar

-"dümbelek kafalılar" diyen matematik hocası
-bol yazılı lise sıraları ve tuvalet kapıları
-rujlu bir şekilde kim tarafından öpüldüğü bilinmeyen okul aynası
-bütün okula konuşma yaparken telefonu çalınca açıp, telefondakiyle istifini bozmadan, uzun uzun konuşan okul müdürü
-her sabah "yine bu lanet yer" diyerek girdiğim okul kapısı
-mavi ışıklarını akşam çıkışında yakınca ilginç bir ambiyansa sahip olan okul servisi *