bugün

Alman likörü.
aslında likörden ziyade, schnaps sınıfına giren bitkisel ısıtıcı şeysi. bilmem kaç çeşit bitkiden hazırlanmış gizli förmülü ile dünya piyasasında yerini bulmuş içki.
kış içkisi. soğuk algınlığına da iyi gelir.. tadı şurup gibidir, kötü de değil güzel de değil, herkesin içebileceği bir tadı var
Martini bardağında önce bir top vanilyalı sorbe, üzerine kola ve jagermaster eklenirse enfes bir kokteyl halini alır. Dilenirse yanında final için bir shot bardağı içinde ayrıca servis edilerek içilir.

Eski barmaidlerden kim kaldı. *
Reflümü azdıran yegane sıvı.
çok biliyorsunuz ne zamandan beri tr. de jager var araştır bakalım. uzman olmuş herkez maaşallah.
Içindeki alkolden değil baharat yüzünden içilmeyen hede. Meraktan almıştım hata etmişim. Sek içmek zaten zor, redbul ile karışım on nümera oluyor kola gibi rengi var, baharat buramburam.
"bok için"

temalı bir içecek.
ihtiyacı olan mesaj atsın. Türkiye distribütörüyüz. Amme hizmeti böyle yapılır.
Düzenlediği festivaller efsanedir.
içki değil şifadır. 1 litrelik şisenin %15 lik kısmını anca deneyimleyebilmişimdir ama beni memnun etmişti. Sikimsonik diş macunu aroması geliyor ama hafif.

Benzer fiyat segmentlerindeki içkiler varken bunu alır mıydım bilmiyorum.

Ne yaparsanız yapın bilgisi : zamanında soğuk algınlığı, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılmış.
bir zamanlar oldukca tükettigim, simdilerde aklima düsen aktar likörü.

bu ara ana vataninda yegamaysta diye okunur.
becherovka adında bir de çeklere ait olanı vardır. ikisi de birbirine benzer. bol aromalıdır. iç yakar ısıtır.
Kışın çok üşüdüğümde atarım 2 shot daha boğazımdan geçerken içimin ısındığını hissederim.

Bir de jagerbomb hali var o da enerji içeceğiyle karıştırıp içilir ben enerji içeceği içmediğim için hiç denemedim ama müptelaları var.
Şu kış günlerinin vaz geçilmezi...

Maalesef ülkemizde aşırı pahalı, keşke bulgardan dönerken bir tane alsaydım...

Grip oldum, iki shot atardım şimdi...
Boğazdaki gıcığa bağlı kuru öksürüğü iki şey anında keser.

1.karadut pekmezi.
2.jagermeister.
Oksuruk kessin diye icilmeyecek kadar pahali.
araya sıkıştırdığınız ufacık görünen jagerler yamultabilir, dikkat.
görsel

Boğaz ağrısına birebir bitki likörü. Abartmayınız tabi.
zannedersem hayatımda hiç içmediğim bir alkol.
* Viski , ananas ve bonibon ile muhteşem bir tadı olan likör.
araya shot olarak karıştırıldığında müthiş bir Yükseliş sağlayan alkol...
aşırı tatlı olduğundan herkes tarafından tercih edilmeyen içki çeşidi. örneğin ben iki buzlu bir jack daniels' a '' hayır '' demem ama jager' e olumsuz bakarım.
Hiç sevmem de. Şundan buldum. Ay çok şirin he.

görsel
görsel
Wolfenbüttel ve Braunschweig kentleriyle özdeleşmiş bir zıkkım markası.