bugün

şirket gibi okuldur . allahı kitabı paradır. müdürleri ve yöneticiler zenginleşerek ayrılırlar.
evde sümbül güçlüoğulları imzalı 'geç kağıdı'nı bulmamla beni yeniden hüzünlendiren mabet.
izmir Atatürk Lisesi, 1889 yılında ,bugün il Vilayet Konağının yanında,Konak Kaymakamlığının bulunduğu yerdeki izmir Adliyesinin bulunduğu binada (bu bina 1977 de kaymakamlık binasının yapılması için iç işleri bakanlığınca yıktırılmıştır) 5 senelik idadi mektebi olarak 120 öğrenci ile eğitime başlamıştır. ilk müdür tarih ve coğrafya öğretmeni Abdurrahman Bey'dir. 1890'da 7 senelik idadi olmuştur. Emrullah Efendi'nin Milli Eğitim Bakanlığı zamanında 29 Ekim 1910 tarihinde Sultani (lise) olmuştur. Cumhuriyet devrine kadar '

http://www.ial1888.org/
kurtuluş savaşı yıllarda bir dönem öğrencilerinin şehit olması sebebiyle hiç mezun verememiş türkiye'nin en köklü liselerinden birisi. bu sebeple istiklal madalyası alması gündemdeydi bi aralar.
devlet okuludur güya. ama idarecileri para yemekten domuza dönmüştür. kayıt için 2ooo tl taleb ediliyordu.
lise 2'ye kadar okudugum lise daha sonra %100 bursla ozel tfl lisesine gectim
(bkz: bornova anadolu lisesi vs izmir atatürk lisesi)
her yıl astıkları, okulun dış cephesini kaplayan övünç listeleri vardır.
öğrencilerinin kazandığı üniversiteleri yazarlar.
2011 sbs türkiye şampiyonun tercih ettiği okuldur izmir atatürk lisesi. gerçekten büyük kıvanç kaynağı.
isminde hem izmir hem de atatürk geçmesiyle dikkatimi çeken lise.

(bkz: laiklik kokusu alıyorum)
2012 mezunlarını gelmiş geçmiş en güzel balon törenlerinden biriyle bırakmış lisedir.
her yıl mezunlarına ikişer helyum balonu alınır. * daha sonra öğrenciler bu balonlarına istedikleri bölümleri yazıp bağlar ve muhteşem bir törenle 800 e yakın balon gökyüzüne kavuşur. daha sonra davulla zurnayla kordona i-i-ial naralarıyla yürünür ve halay çekilir. kimseye zarar vermeden dağılınır. *

edit: özledim be sözlük. lise gibisi yokmuş.
Ne zaman ihtiyac duyulsa otoparkinda yer bulunamayan darphane.
fuarın karşısındadır. lise giriş sınavına girmiştim. ama sadece sınava. *
uzun çok uzun yıllar boyunca sadece erkek öğrencileri okutan ve kendinden mezun olan hiç kimseyi üniversiteye girememe başarısızlığı göstermemiş lise. şimdilerde kızlar da okuyorlarmış. başarı durumu ne halde merak konusudur.
mensubu ve mezunu olduğum için mezuniyetimin üstünden 10 yıl geçmesine rağmen gurur duyduğum ve övgüyle bahsettiğim, önümüzdeki 10 yıllar boyunca da aynı şekilde devam edeceğim okulum..
Hala öğrencisi olmaktan gurur duyduğum izmir'in en köklü okullarındandır. Bu okulda çok zevkli olmasına rağmen yatılı okumanın 2 kere düşünülmesi gerektiği kanaatindeyim. Girecek olanlara gözünüzde fazla büyütmeyin demek isterim ama yine de ismimiz yeter pişman olmazsınız, okul ortamı bal kadar olmasa da fena değildir.
insana gurur veren lise. liseden öte bir yer. yer olarak çok güzel lan. *
kızlarının %80'i güzel olan okul. konum olarak da izmirin en şanslı okuludur ayrıca.
Aynı zamanda eğitim de verilebilen otopark!
2011 yılı itibariyle izmirdeki tek rakibi olan bornova anadolu lisesiyle arasındaki farkı bir hayli açmış olan eski okulum.
severek hatırlayamadığım gençlik yıllarımı içerisinde harcadığım okulum. bir de bizim zamanımızda kız öğrencisi yoktu. kırk haramiler gibi gezerdik. *
bugün kapılarını eylemcilere açmış olan lise. mezunu olduğum okulla bir kez daha gurur duydum.
şu sıralar gündoğdu meydanında eylemde olan lisemdir. eylemden erken ayrılmak zorunda kaldım. umarım başlarına kötü şeyler gelmemiştir.
2009 mezunu olduğum ve her zaman bizim okul dediğimde kastettiğim okuldur. ne diyelim ebediyen var olsun izmir atatürk lisesi
Bornova anadolu lisesi cok daha kaliteli bir okuldur.Izmir ataturk lisesini tercih etmeyiniz.Eger iyi bir egitim almak istiyorsaniz tek secenek bornova anadolu lisesidir.