bugün

yakışıklı erkan çılgın serkan karizmatik ayhan diyerek beni benden alan feysbuk şarkısının sahibidir. (bkz: allahım sana geliyorum)
bir rivayete göre mark zuckerberg'in hisselerinin geri kalan kısmını hibe edeceği kişi. "bu yaşa geldim bro ben böyle şarkı dinlemedim, elimi ayağımı çekiyorum artık bu alemden" diyerekten, bütün gün son model masserati'si ile las vegas caddelerini bangır bangır inletiyormuş.
ilkokul çocuklarına kötü örnek olan rocker.

http://alkislarlayasiyoru...ocuklar-uzerindeki-etkisi
1,5 yazı ile bir buçuk yaşından beri gitar çaldığını belirten şahıs. kendisine vitaminden gelsin, ismail.
uzun hatırlama çabaları sonrası, figürlerinden şarkılarına ve kıyafetine kadar kimden esinlendiğini buldum bu adamın:
(bkz: n sync)
eskiden ''kıro'' diye anılan zevat müslüm dinlerdi..şimdi ismail yk dinliyorlar...dünya ve türkiye değişiyor,kırolarda...
(bkz: ismail yk fanları tarafından eksi yağmuruna tutulmanın dayanılmaz hafifliği)
anne babası tarafından görüldüğünde ''allah'ım biz ne yaptık , oğlumuz insanlık için büyük bir tehdit , onu yok etmeliyiz'' düşüncelerine sebebiyet vermiş varlık . ama kıyamamışlar . anne baba sonuçta . iyice büyümesini bekledikleri alaman topraklarından anavatana , türk topraklarına göndermiştir onu ana babası . üstün zeka seviyesi , hayret uyandırıcı bilgi birikimi , saygı değer sanat anlayışı ve inanılmaz danslarıyla artık acı vatanda geçirmesi gereken süreyi doldurmuş almanya'daki türk konsolosluğunda gerekli son parçaları (ilginç bileklikler , bir kolu yarım gömlek vs.) takılıp türkiye'ye gönderilmiştir . birden fazla kez duyduğu her sözcükten şarkı yazabilecek kapasitede olan ismail vatanına döner dönmez ard arda patlatır albümleri . kırma şivesi ve emrahsı suratı çok sevilir türk insanı tarafından . şappur şuppur , üfle , allah belanı versin ... artık iflah olmaz bir hale gelmiştir ismail . tv'ye de el atmayı düşünür ve kahraman bir polis olduğu korkusuzlar dizisinde rol alır . fakat ne olduysa dizi tutulmaz . ''türk halkı beni sahnelerde görmek istiyor , tv ekranında değil'' diye düşünür ve müzik piyasasına geri döner . ismail'i iyi korumalı ve neslini devam ettirmesi sağlamalıyız . yoksa gelecek nesillere bırakacağımız bir ismail olmayacak . ve gelecek nesiller ismailsiz kalacak .

inanmıyorsanız (bkz: bir ismail yk lar kolay yetişmiyor)
sırf ruh halini merak ettiğim için ''bi tur bineyim mi'' demek istediğim insan.
edit: aklı evvelin biri eksilemiş, toplanalım arkadaşlar, aklı evvel kaç kişiyiz grubunun devamını bekliyoruz.
--spoiler--
Dokuz mevsim beraberdik simdi ayrildik
--spoiler--

hangi ruh haliyle şarkı yazdığını merak konusu olan şarkıcı - türkücü.
açıklama neyin bekliyoruz, aydınlatsın bi zahmet efenim bizleri.
kendini şarkıcı zanneden, almanyalarda vesairelerde bir bok yapamamış ve türkiyeye gelip burada saçma sapan bir hayran kitlesine ulaşmış sefil insan.
saba tümerin programında söyledigi facebookla alakalı sarkımsı sonrası bana insanlıgı,insan olmayı sorgulatmıs kişi.
askerliği daha da çekilmez yapan adam. askerlikteki en büyük güçlük tüm gün ismail yk dinlemek zorunda kalmanızdır.
saçma salak şarkılar yapsa da, abuk şekilde dans etse de bir şekilde burda 21 sayfa insanları kendisi hakkında iyi veya kötü (genelde kötü) de olsa konuşturmasını başarmış adam. beğen veya beğenme, sonuçta sen burda bu adam hakkında bir şeyler söylerken bile onun gerçekleştirmek istediği amaca (ilgi çekmek) bir şekilde hizmet ediyorsun. bu yönden bile adamı takdir ediyorum ben. ayrıca, gayet sempatik bir adam gördüğüm kadarıyla kimseye bulaşmıyor, efendi bir insan. konuşurken cümleleri dikkatle seçiyor ve şarkıları kesinlikle komik ve eğlendiriyor. mesela facebook çok komik bir şarkı. *
sonuçta ismail yk'nın yaptığı şarkılar; mantıksız, komik, absürd olsa da bir şekilde her yerde duyuyorsun ve ağzına da dolanıyordur elbet. (bkz: bomba bomba), (bkz: facebook) vs..

adamın zaten amacı bu. bir şekilde gündemde kalmak ve sizin burda onun hakkında konuşmanız. bence burda onu aşağılayanlardan çok daha zeki ve müzik hakkında çok fazla bilgiye sahip. o bilgisini gösterir veya göstermez, orası kendisinin bileceği iş. belki de bu imaj ve şarkılar bir pazarlama stratejisiydi (ki bence kesinlikle öyle). arkadaşım, ister beğen ister beğenme adam bir şekilde amacına ulaştı. sen burda konuşadur. adam parayı götürüyor.
kimilerine göre sanat yapan kimilerine göre ne yaptığı belli olmayan ( sanatçı ? )
unidentified dancing object..
söylediği şarkıların sözlerini neresinden çıkardığını merak ettiğim insan.işin ilginç tarafı o kıpır kıpır şarkıları işittiğim zaman bir ezilmişlik,horgörülmüşlük ,çaresizlik hisleri düşüncelerimi kaplıyor.
"koz şimdi elime geçti" diye haykırdığı ve şeytanın konuştuğu şarkısı da ayrı bir güzeldir
korkulan olmuş ve facebook adlı "güzide" parçasının fantastik ötesi klibi de çıkmıştır:

http://alkislarlayasiyoru...-fantastik-facebook-klibi
akp ye benzeyen şey.* bildiğiniz gibi son seçimlerde %47 oy oranıyla akp iktidar olmuştur. yani yaklaşık olarak oy veren her iki kişiden biri akp ye oy vermiştir. ama nedense daha akp ye oy verdim diyen kimse çıkmamıştır ortaya. işte ismailcim de böyle kimse sevmiyor bu adamı. ama kim alıyor bu albümleri. kim ismaili albüm yapmaya itiyor. halkımız bu sorulara cevap bekliyor lütfen.
almanya dan türkiye ye gelen ve kendi türlerini yaratan insanlardan bi tanesidir. bütün popüler olaylara el atmakta üstlerine yoktur. en son facebook şarkısıyla gündeme gelmiş kişidir.
facebook adlı klibinde kendince 2012 havası yaratmaya çalışmış ne olduğu belirsiz şey.
muhtemelen facebook un amacını yanlış anlamış şarkıcı. doğru anlamış da olabilir, belki ben yanlış anlamışımdır.

"lokomotif gülşen
cıtı pıtı birsen
ah bir görsen
cici bibi ebru
esmer banu
tanışabilsen
güzeller güzel beğen
ne istersen
herkesin zevkine göre facebook'da"

oha bu ne yeka abi? nasıl bi arkadaş listen var, ah tanışabilsem... hayır o klipte lokomotif gülşen deyince çıkan kadını nasıl ikna etmişler ben anlamadım. motor bile demiyor, resmen lokomotif diyor. önden çekişli. hey allaaam.
Robot olmadığını duyunca şaşırdığım yaratık.
-Nasıl yani?
-Hakkaten mi?
-Yok canım..
alamancı şarkıcı.
işte son eseri facebook şarkısının sözleri.

internet kafeye gittim (aha aha)
facebook sayfasına girdim (a a)
adımı çılgın diye verdim
artık ben de üye oldum (im im)
tanıştım güzel biriyle
yazışıyoruz günden güne
merhem oluyor gönlüme
artık ben de seven oldum
ama sevmeye bedel
gözleri çok güzel
öyle bir tatlı zor bulursun
herkes sorar nerden buldun