bugün

n harfiyle hayvan yoktu ya la.
boş derslerde, beş altı arkadaş toplanarak oynamış nesildir.
ne eğlenceydi ama efendim.

not: j harfi ile şehir bulamadığı için, ''jamarika'' yazan nesildir.
bu nesil için, bunun kim kiminle nerede ne yapıyor versiyonu vardı ki bu oyunla nefret ettiğiniz herkişiyi beter durumdan beter duruma sokup kafa bulma rahatlığına erebilirdiniz.yaşlandık artık...
küçük bir çocuk sıkıldığında hadi isim şehir hayvan oynayalım diye öneri sunan bugünün büyükleridir aynı zamanda.
m den hayvan olarak mart canavarı yazan kuzenimin akıllara kazıdığı gerçektir.

senin ben.
genellikle kolay olsun diye ' A ' harfini söyleyen nesil.
r harfinden şarkıcı, sanatçı kısmına rıza silahlıpoda yazan nesildir aynı zamanda.*
aynı nesil yerli malı diye bilinen bir haftayı da kutlamıştır.
f harfinden şehir kısmını hep boş geçmiş nesildir.
özledim oynamayı bir iki harften dertliyimdir hep birşey bulunmazdı o harfle ilgili.*
küçükken kız arkadaşım k harfiyle başlayan bitkiye

kaşar yazmıştı..

karslı olduğu için o zamanlar pek üzerinde durmamıştım bu cevabın ama şimdi merak ettim acaba ne yapıyor kendileri..
ı harfinden ıspanak ve ıtır dışında bitki bulamadığım oyundur.
"eşya olsun mu olmasın mı" diye tartışmış,
herkes p ile başlayan şehre "paris" yazarken "porto" yazan arkadaşını kutlamış,
n'yle hayvan bulmak için kafa patlatmış, ama yine de bulamamış,
"saymaya başlıyorum, durdurun" deyip içinden alfabeyi saymış nesildir. zekidir, bilgi dağarcığı geniştir.
(bkz: nil krokodili)
f ile şehir yoktur.
p ile başlayan şehre paris dediğimiz yıllardı.
içinden alfabeyi sayarken hep işine gelen harfi söyleyen nesildir. hala yaşamaya ve yaşatmaya çalışmaktadır. fakat geçen bi öğrencisi "j" ile başlayan bitkiye "jojoba" yazınca, artık bu işlerden el etek çekmenin zamanı geldiğini anlamıştır.
neoplanı bilen nesildir. *
j harfiyle bir kentte yoktu. biz böyle bir nesildik.
bitki sütununa a harfi için ayşe kadın fasulye, o harfi için oya kadın fasulye, z harfi için zeynep kadın fasulye yazan nesildir.
'n' harfinden hayvan ismine her zaman ninja kaplumbağalar yazarak tam puan almayı başaran nesildaşlardır.
her zaman o harfinden sanatçı bulmaya zorlanan nesildir. osman sınav deyip kabul ettirmeye çalışırdım hep. belki de vardı da ben bilmiyor da olabilirim. *
l harfiyle şehir olmadığı için lüleburgaz yazıp herkesle beraber 5 puana razı olmuş efsanemi efsane bir nesildir.
j ile artist bulamayıp bu krizi jülide ateşle atlatmaş efsane mi efsane bir nesildir. o zamanlar mankendi, spiker oldu sonra zilli.
u ile bitkinin olmadığı oyun.