bugün

bir zamanlar trt'de pazar günleri yayınlanan gündüz kuşağı eğlence programlarında-her sene adı değişirdi bunların- piyanist şantörlük yapan güleryüzlü ve büyük burunlu amca. (bkz: 80 lerde çocuk olmak)
üçüncü nesil bir yazar.*
bir zamanlar nilüfer in nişanlısıydı.
dublörün dilemması'nın esrarengiz mafya-babası karakteri.

-kimmiş?
-rıza silahlıpoda, efendim.
-piyanist rıza silahlıpoda mı?
-hayır, efendim; mafya babası rıza silahlıpoda.

şeklindeki diyaloglara sıklıkla rastlanır, kitapta.
çok deli bir romanın hepsi deli olan karakterlerinden birinin ismine sahip olduğu için başlığına bir şeyler yazmak istediğim yazar.**
itü sözlük kapısında çöreklenmiş bodyguard. muhtemelen ülgen nickli yazarın ayar mağdurlarından biridir. olur öyle.
trt'nin haftasonu eğlencelerinin vazgeçilmez ismiydi. neşeli tavırlarıyla evimize neş'e katardı. evet, trt spikeri gibi entry girdim.
merak edenler ve hatırlamayanlar icin...

o guzel anılar gözümüzde canlansınlar...

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=2k--HJCBYB4
--spoiler--
Sadri Alışık'a müzik yapması amacıyla kurulan ritm 68 grubunda müzikteki çıkışını yakalamıştır. Tek kanallı televizyon döneminde geceleri yaptığı programda pek çok ünlüye org ve piyanosu ile eşlik etmiştir.

Son olarak Stüdyo pazar programında gülücük saçan, ailemizin piyanisti oluvermiştir. Yıllarca bu programı devam ettirdikten sonra ekranlardan ayrılmıştır. Halen kendine ait evinde torunları ile birlikte yaşamaktadır. Bir televizyon programında "Her dönemin bir müziği vardır. Biz de kendi zamanımızın müziğini yaptık. Şimdi ise bizim tarzımıza rağbet o kadar da yok. Devir başkalarının devri" demiş ve alçakgönüllülüğüyle kalbimizi fethetmiştir.
burnuyla bile piyano çalabilen bir sanatçı. *
zile basıp kaçma olayının ileri safhası.
o ne burundu ama abi ya, küçükken rüyalarıma girerdi pardon kabuslarıma...
tam adı ali rıza silahlıpoda olan ve birçok kişinin zamanında rıza burunlupoda dediği müzisyen. 1991'deki son albümü gece ve müzik'i çıkardıktan sonra kanlıca'daki evinde inzivaya çekilmiştir. sevda karaca'nın ilk eşidir kendisi.
ihl sözlükte yazar kişi. gel böyle daha çok güleriz.
sonbahar rüzgarları adında çok güzel bir şarkısı olan sanatçı.. o değil de bir insan durup dururken neden rıza silahlıpoda hakkında bir entry girsin ki? okan bayülgen olur, saba tümer gibi güncel kişiler neyse de.. kendime şaşırıyorum açıkçası..
ritm 68 orkestrasıyla birlikte 24 saat isimli enstrümantal parçayı çalan eskilerin müzisyeni.

http://www.youtube.com/watch?v=FmFYo6dpokM
bir kekemeye tutulan, sonrasında anne olamayacağını öğrenen komalık roza silahlıpoda'nın abisi. silahlı.
pazar günlerine damgasını vurmuştur çocukluk günlerinin.

piyanist şantörden hallice idi ama biz onun mozart sanardık.
tek kanal, sadece trt zamanlarının vazgeçilmez sanatçısı.
Mafya babası tadında ismi olan piyanist. Tek kanallı dönemin simalarından.
Yanlış hatırlamıyorsam bundan yıllar yıllar önce televizyona çıktığı bir programda soyadının "silahlı asker" (piyade gibi bir şey oluyor sanırım) anlamına geldiğini söylemişti. O yüzden adını duyduğumda hiç de mafya gelmiyor. Direkt silahlı asker (piyade) geliyor aklıma. Müziği ayrıca hoştur. işte ne varsa eskilerde var.
burnuyla klavye çalabilen silahlı müzüksiyen.
Rakıya su katamam parçasını çok iyi söyler.
Nilüfer, sanıyorum kendisini nikah masasında terk etmişti. Kadınlar böyle, maalesef..

Mavi boncuk filminde, gazinodaki dayak sahnesinde “mavi boncuk”u çok güzel cover’lamıştır.
görsel