bugün

beklenilenden öte ipod un büyüğüdür kendisi. 16-64 gb hafıza seçenekleri vardır.
görsel
görsel
görsel

türkiye fiyatı ne olur dediğinizi duyar gibiyim. *

http://www.apple.com/ipad/#video
http://www.youtube.com/watch?v=iEiUlf9BAYU ***
aletin inceliği boyuna göre güzel. ipodda bile oyun oynamanın ne kadar zevkli olduğunu düşünürsek oyun oynamak için bile alınır.
fanlarının molped killer diye tabir ettiği apple ürünü.
(bkz: petek dokulu kanatlı ipad)
steve jobs'un tanıtımıyla görmesi ayrı bir keyif olan apple'ın yeni oyuncağı.
yurdumuz teknoloji müptelalarının aklını almak için yola çıkmış alet. daha gelmeden ince ince başladı ayak sesleri, yakın zamanda sağda solda duymaya başlayacağız bu kadar megapiksel çözünürlüğü var, bu kadar şarkı, bu kadar resim depolayabiliyor, sarjı şu kadar gidiyor, yok efendim şu programlarla ne süper çalışıyor falan filan, ıvır zıvır. fiyatı ise 5 asgari ücret civarı. ne olacak canım ? alalım gitsin. zaten o olmadan nasıl yaşadığımızı düşünmüye başlarız alet elimize geçtiği ilk gün.
http://tinyurl.com/ycrthbx
499$ amerika fiyatı vermişler en düşük modeline.
tanıtımını izlerken steve abi gene yine yeniden dedi ki:

un-be-li-ev-ab-le!!

güzel alet.
apple firmasının, dokunmatik regl dönemi tesbitedebilen hijyenik ped üretmesiyle seçkin marketlerde bulabileceğiniz güzide bir ürün.
eğer piyasa canavar gibi netbooklarla doluyken satarsa gerçekten ipod da olduğu gibi şahane bir pazarlama başarısı ile karşılaşacağız.

şimdi bir kaç filmde sonra gençlik dizilerinde boy gösterir bizim bilgisayarda msn + facebook dan başka bir şey yapmayan gençlerimiz da kapış kapış satın alırlar.

gerçekten yazık günah o paraya.
steve beyin fiyaskosudur. dün bunun tanıtımındaydım azizim. diyebilirim ki, 1 yıla kalmaz süper bir hal alarak piyasaya sunulur bu ürün ki öyle olması da gerekir. şimdi almak (hele iphone'a sahipseniz) gereksiz. zira bu haliyle benim 32 gblık iphone'dan farkı yok.

bi de adam dalga geçer gibi duvarkağıdı değiştirilebilir diyor yahu! kafasına son model ayakkabılarımı fırlatasım geldi ama ayakkabıya acıdım vallahi.

edit: bu olaydan sonra apple'ın %12'sini almaktan da vazgeçtim.
türkiye'ye girizgah yaptığında, en iyimser ihtimalle 1500 tl'den aşağı bir fiyattan satılmayacağını düşündüğüm teknoloji şaheseri.
apple firmasının hayalkırıklığı yaratan yeni? ürünü, özelliklerine ve donanımına bakılacak olursa hemen hemen aynı şeyleri itouch veya iphone'da yapılabileceği görülüyor.
çok daha ucuza netbook alarak daha verimli şekilde kullanmak mümkün, usb girişi olmadığı için mevcut depolama alanı ile yetinmek durumundasınız, dahada kötüsü yine itunes'a mahkum kalınıyor.
en büyük eksisi yine Adobe Flash destekli olmaması yani, facebook gibi sosyal ağları sadece mobil versiyonunda görüntüleyebiliyorsunuz.
3g destekli modelini alırken 2 kere düşünmenizi tavsiye ederim çünkü; mikrosimkart destekli olduğu için normal simkart takıp kullanamıyorsunuz.
Apple'ın yeni oyuncağıdır.
apple'ın bi nevi oyuncağı.
tipik apple ürünü.

tablet pc özellikli bir netbook çıkartıp süslü tasarım, janjanlı tanıtımlarla sanki hiç düşünülmemiş ve yapılamamış matah bir şey gibi sunulmuştur. üstelik üzerinde intel işlemci bile yoktur.

Türkiye'de 2000tl'den satılır, peynir ekmek gibi satar derim.
az önce tanıtım videosunu izlediğim aplle ürünü.

gayet iyi olmuş. özellikle dokunmatik klavye geleceğimiz ile ilgili ön bilgiler vermektedir.

"
Apple'ın kurucusu ve şu anki yönetim kurulu başkanı Steve Jobs, iPad'i iPhone ile Mac'ler arasındaki bir geçiş formu olarak nitelendiriyor. Bu alandaki bir diğer segment netbook'ların hız, ekran kalitesi gibi birçok olanda yetersiz kaldığını belirten Jobs, iPad'in temel amacını iletişim (internet) ve eğlence (oyun, müzik, elektronik kitap) olarak görüyor.
"

"
Apple'ın merakla beklenen tablet çözümü iPad'e biraz daha yakından bakmaya başlayalım. iPad'in ön yüzü Apple'ın bilgisayarlarındaki ekranları andırırken, ön yüze Home tuşunu eklersek bu sefer ortaya iPhone/iPod Touch çıkıyor. 24.3 cm yüksekliğinde, 19 cm genişliğinde ve 1.34 cm kalınlığındaki iPad'in ağırlığı tercih edeceğiniz modele göre değişiyor. Eğer iPad'inizin sadece 802.11 a/b/g/n Wi-Fi standartlarını desteklemesini istiyorsanız ağırlık 680 gramda kalırken, UMTS/HSDPA (850, 1900, 2100 MHz) ve GSM/EDGE (850, 900,1800, 1900 MHz) bağlantı kabiliyetlerine de sahip olsun derseniz ağırlık 730 grama yükseliyor. Cihazın arka kasa tasarımıysa görmeye alıştığımız tarzda. Elma logosu aynı yerde konumlandırılırken, cihaz bilgileriyse en alt orta kısımda toplanmış. Eğer iPad'iniz 3G iletişim ağını da destekliyorsa mevcut bileşenlerin yanına alıcı konumlandırıldığından tasarım biraz daha farklılaşıyor.

"
Türkiye'de ilk kullanıldığı yerin belli olduğu teknoloji harikası http://tumblr.com/xun5x3anf
lisede çakma ipod'lara verdiğimiz ad, apple ayıp lan.
tablet bilgisyar, cep bilgisayarı yada en güzeli "ceplet" daha güzel olur bence.

ceplet.
apple'ın, 9.7" ekrana sahip ipod touch izlenimi veren yeni cihazıdır.
dijital ortamı kitap okumaya elverişli ve keyifli hale getirme ihtimali olduğunu düşündüğüm apple ürünü.
Üzerinde kitap okumanın "türkiye"de mümkün olmayacağı cihaz.

Neden mi?

http://www.chip.com.tr/bl...ne-degisecekmis_4669.html
laptoptan daha kişisel, i-phone daha akıllı
Akıllı telefon ve laptop arası muhteşem ipad.
eğer kişisel asistan falan değilse alan kişiye iyi gözle bakmayacağım cihazdır. o ne öyle? cebe sığmaz, çantayı doldurmaz. tamamen subjektif belki ama eğer bir cihazı taşımak için çanta kullanacaksam avuç içi kadar ekran, klavyesiz tasarım kullanmak hız kaybettirir, sıkar beni. bir de, "multitasking" yok diyorlar, eğer doğruysa sadece üzülürüm alanlara. ilaveten, apple'ın yeni jenerasyon cihazlarına "süper ince, hafif vs." sıfatlarıyla tapan apple fanları cihazlarını korumak için alüminyum kasa almaya kadar gidiyorlar. eee, nerde kaldı o incelik, hafiflik?
bravo steve, apple kullanmayı ayrıcalık sanıp krizde bile tüm harçlıklarını sana yatıran bir jenerasyon yaratmışsın. tebrikler.