bugün

uzmanlara göre 2 dakika içinde eyleme dökülmezse kendi kendine sönen dürtüymüş.
http://galeri4.uludagsozl...-yasakt%C4%B1r_177258.jpg
ağlamaktır. ağlamak hergün ölmektir canına kıymaktır.
arkandan kim ağlar kim üzülür kim seni daha çok seviyor aslında bunu öğrenmek için yapılabililr eylem. tabi ölümü göze alabilecek derecede yüklerin olması lazım hayatta yoksa sıkar biraz.
(bkz: a tout le monde)

http://www.youtube.com/watch?v=aU-dKoFZT0A
intihar
nihayet.
tramvayın son vagonunda
hela köşesinde,
dayalı döşeli teras,
havuzda yüzü koyun veyahut,
kolları iğneli,
yüzü sarı.
olay yerinde bir not şimdi,
polis merkez,
nalet.
farklı bi sikim olacağına inansam intihar edince yapacağım eylem.. ama amına koyim o bile yok yaw.
hayata ve zoraki saçmalıklara katlanamayıp en sonunda kendi fişini çekmektir. işin aslı kendinden kurtulmaktır bir bakıma, tat alamamaktan olsa gerek.
ailesine, ölmediyse doktora ve polise, öldüyse savcıya iş çıkarmaktır.
Yalnızca irade zayıflığı..
yangın çıkışı..
ya hayatın hatası olur ya da hayatında yaptığın tek doğru olur.
yalnızlık sonucu gerçekleşebilecek eylem.
istisnai davranış türü, davranışlarımızın büyük bölümü hayata dairdir ya da zevklerle ilgilidir ancak acı çok yüksek bir hal alınca ve hiç umut kalmayınca organizma tam tersi yöne yönelir ve kendini yok eder. işin aslı temelde yatan neden yine yaşama iradesinin kuvvetini gösterir, ona dair hiç bir umut kalmadığından ölüme gidilmiştir.
(bkz: seppuku) bazı kültürlerde şerefli bir davranıştır. uygulanış şekli ve kendine göre yol yordam örf adeti vardır..
intihar "cinayet" tir. cinayet yapılmaması gereken birşeyse, intihar da öyledir.
hayattaki hedeflerini gerçekleştiremediğini anlamanın üzüntüsü, bi bok becerememenin insanda verdiği huzursuzluk, insanın içindeki boşluk, yanlızlık ve reddediliş, depresyon, bunalım ve kendi varlığından bile şüphe etme durumlarında bi insanın yapabileceği son çare. bırakınız bu yok cehennemlikmiş, yok korkaklık irade yoksunluğuymuş. intihar eden adam ''aaa ben bi intihar edeyim bakayım nasılmış öbür taraf'' diye etmiyor. tarif edilemez boşluk ve acıdır onu bu yönteme iten. hayat herkese tos pembe değil. sanırım bende çok uzak değilim buna.
çok acıdır yaa. içimi burkar bu konu. allah günahlarını affetsin.
o insanlara, hiç kimse yardım edememiş ve onlar ölümü seçmişler.
kimse icin degmeyecek bir icraattir..
onu yapanın son dünyevi faaliyetidir.*
çıkışsızlığın çıkış noktası. dünya standartlarından daha üstün yaşama isteğine rağmen kaderin cilvesini en üst dereceye kadar yaşayan insan modeli.
Bunu "cehennem başkalarıdır" , "olay kapanmıştır" , "ölmek yeni bir şey değil, yaşamak da yeni sayılmaz ama" diyenlere sorsak kim bilir nasıl korkunç ve ürkütücü bir ruh durumuyla karşılaşırız. Bu sonuca götüren koşullara lanet okunsa daha iyi olur. Fakat bana sorsalar, "yapacak çok işim var" diyenlerdenim.
ilginç bir intihar etme şekli olarak.

kişi önce ince çelik bir tel bulur.
daha sonra güçlü bir japon yapıştırıcısı.

daha sonra tabureye çıkar teli kafasında geçirir,
sonrasında ellerini başına japon yapıştırıcısıyla yapıştırır.
he kuruduktan sonra kendini bırakır, kafası kopar.

ve polisler gelince kafasını elleriyle kopararak intihar etmiş sanıp beyin amcırıklaması geçirir.
intihar etmek yardim istemektir sadece. bakin ben yasiyorum deme seklidir olme isteginin aksine. caresizim, biri bana care bulsun. beni terkeden o adam gelsin bu halimi gorsun bundan sonra yanimda olsun demektir. insan bunlari itiraf etmez tabi kendine ama tek kelimeyle boyledir. intihar eden insanlarin buyuk cogunlugu eylemi gerceklestirdikten sonra birilerine haber verirler zaten. olme istegi degil yardim istegidir. bu konuda yapilan bilinclendirmelerle onune gecebilir. insanlar istedileri yasama sahip olmadiklari icin hayatlarini degistirmeye gucu olmadiklarini hissettikleri icin yaparlar bu eylemi. oldukca sinir olmaktayim intihar eden insanlara. acima duygumdan bile agir basmakta bu. milyonlarca insan hastanelerde can cekisirken, tek amaclari yasamak olan kanser hastalari varken saglikli oldugu halde intihar eden bir insan... ne sorununuz varsa sizi buna iten, yardimci olmaya hazirim. dusunmeyin boyle sacma bir seyi.
diğer adı özkıyım'dır. Şu ana kadar yapılan hiç bir bilimsel çalışma özkıyım kararını beynin hangi bölümün onayladığını ve süreçlerini tam olarak çözemedi.