bugün

sabah yapılan törende tüm sınıflar sıra olurken bir sınıfın yerinin boş olduğunu gören müdürün "nerde bunlar" sorusunun ön sırada sıra olan diğer sınıf öğrencileri tarafından "geziye gittiler" şeklinde cevaplanması.
teneffüste en son gelen ebe olacağı için, zil çaldığında deliler gibi konuşan aynı sınıf öğrencileri.
kooperatif koluna girip kantin görevlisi olmak;
kutu kolaları ezip bahçede maç yapmak ve benzeri güzelliklerdir.
- ilkokul aşkları,
- toplu fotoğraflar,
- yoklama,
- yerli malı haftası
- ve mutlaka bitlenmiş bir arkadaş.
-öğretmenim kalemimi açabilir miyim??
çöpün önünde toplanıp kalem açmak, beslenmede patetes kızartması olan günlerde beslenme saatini ip(ler)le çekmek. ne günlermiş...
konuşanların tahtaya yazılması,
sınıf başkanı ve kol seçimleri,
öğretmen gelmeden önce çiçek olmak.
kokulu silgi.burnumda tütüyo beah.
burun karıştırıp sıranın altına sürmek. *
pazar akşamları anne kişisinin kafana vura vura banyo yaptırması, andımız okunurken sırada yapılan itiş kakış sonrası öğretmenden yenen fırça, kışları çantaya oturup yokuştan aşağı kaymak, siyah önlüğün sırttan düğmeli olması sebebi ile açamayıp hergün kopan düğmeler yüzünden yediğim dayak.
tahtaya çıkıp şarkı söyleyemek.
fiş defteri, kırmızı kalem ve cin ali kitapları.
kozalakla maç yapmanın tadıda başkadır, vageçilmezimdi benim yıllar önce.
meybuz vardı kötüydü baya. dilimiz boyanınca seviniyorduk böyle.
müdürün kürsüdeki mikrofondan o tok sesiyle karşı bakkaldan (bkz: meybuz) almayacaksınız diye hergün başımızın etini yediği ve her çıkışta selçuk amcanın dükkanının önünde meybuzların yok sattığı zamanlardır.
ayrıca reklamın iyisi kötüsü olmaz atasözünün benim için kanıtlanmaya başladığı dönemlerdir.
(bkz: bit)
15 dakikalık uzun tenefüste bahçede doyasıya eğlenmek ve okul kantininden meyvesuyu çikolata alabilmek.
Okuma yazma öğrenildiğinde göğsüne kurdale bağlanmasıdır.
kız öğrencilerin eteğinin altına, aynı zamanda çorabın üstüne ebeveynler tarafından giydirilmiş olan kısa tayt.
çocukluğu bitiren haşlanmış yumurta kokusu...yıllarca okuldan değil ama beslenme saatlerinden kaçmak...hayır başarılı bi öğrenci de deildim yumurtayı bahane edip okuldan kaçsaydım keşke.
ali ata bak. *
(bkz: kokulu silgi)
(bkz: yağlı kayış)
kolye olarak tasarlanmış silgi ip ikilisi.
öğretmene istisnasız her ders 'örtmenim kaç ders kaldı' diye sormak. bre angut hesaplasana bir gün de. alt tarafı 6 ders lan.
dantel yaka,beslenme çantası,leblebi tozu,kokulu silgi.