bugün

daha ziyade birisine karşı pislik yapmak anlamında kullanılır. gerçek anlamında kullanıldığı durumlar da olabilir tabi de henüz karşılaşmadım öyle bir durumla.
vücudunda, olması gerekenden fazla östrojen hormonu taşıyan erkek.
(bkz: sözde kürdistan ın yönetim biçimi)
homosexuel yasayan erkek cinsiyeti...
"parayla mı auna koyyım" şeklinde devam eden bir türkü gönüllerde olmayan.
hissetmedin halde hissediyormuscasina, kendini inandirmadan karsindakini olmayan bir seye inandırma cabasi da bi cesit ibneliktir.
dtp adlı partiye sempati duyma ve oy verme işlemi.
Bu entry'e eksi oy verme işlemi.
sözlüğümün güzel yazarları tarafından 'bir erkeğin bir erkekle dostluğu'nun yaftasıdır.
(bkz: oğlak burcu erkeği ile oğlak burcu erkeği ilişkisi)
Bedavadır, para ile satılmaz.
maksadımız kimseyi kırmak değildir!
(bkz: ahmet türk ün şehitlere rahmet dilemesi)
bir üst versiyonu için (bkz: piçlik)
karga ile köpek uçağa binmişler, karga köpeğe bak şimdi diyerekten düğmeye basmış ve hostesi çağırmış, hostes gelmiş "buyrun efendim birşey mi var" diye sormuş, karga; "hiiç ibnelik olsun diye çağırdım demiş". derken aradan biraz daha zaman geçmiş karga tekrar hostesi çağırmış ve yine aynı şekilde "ibnelik olsun" diyerek dalga geçmiş, bunu birkaç kez daha tekrarlamış, ardından köpek düğmeye basmış, hostes tekrar gelmiş "buyrun ne vardı" deyince köpek; "hiiç ibnelik olsun diye" cevap verince hostes dayanamamış ve her ikisini de uçaktan atmışlar.
düşerlerken tabii karga kanatlanıp uçmuş, köpek çaresizce kargaya bakıp "ne olacak şimdi" diye sormuş, karga da;
"madem uçmayı bilmiyorsun neden ibnelik yapıyorsun" diyerek uzaklaşmış...
(bkz: muziplik diyelim kibar olsun)
askerdeyken ibne olduğunuzu ispatlarsanız büyük ihtimal yırtarsınız göze alan .... da alacak
emre aydın'ı sevmemektir.
kendinden öncesinin de kevaşe olduğunu kabul eden su kusmasıdır, az renkli, cicili bicili, zırvadır .kaldı ki oğlancı olmaması cabasıdır. "len bu erkek görünümlü ibne" dedirtirler genelde.
(bkz: joshua)
Bir gün 30 zenci arkadaş yolda giderlerken bir lamba bulurlar. Lambanın içinden.. cin çıkar ve zencilerin dileklerini gerçekleştireceğini söyler.

* 1. Zenci beyaz olmak ister çin yapar
* 2. Zenci beyaz olmak ister onuda yapar aralarından bir zenci devamlı katıla katıla güler.

Neyse 29. Zencide beni beyaz yap der. Ve cin yapar sıra 30. Zenciye gelir (devamlı gülen).
Cin sorar sizin dileğiniz nedir diye gülen zenci "ibnelik değil mi la bunların hepsini zenci" yap
ibneliği icra eden ibne kişinin eylemidir.
-şemsiye 5 lira gel gel
+4 liraya olmaz mı
-olur
+tamam sağol bir sorayım dedim.
bazı yazarlarda çokça bulunan.
hesabi arkadasina kitleyip kacma durumunda bulunmaktir.
+ marlboro var mı?

- var.

+ tamam saol bir kısa monte carlo ver.
-ben yemeğe gidiyorum.

+ali!

-efendim

+sen bi yemek ye de gel o zaman.

-heheh, ibne.
uzmanlar uyarıyor ibnelğin luzumu yok.
ona buna gereksiz yere karışmak ve her boka burun sokmak bir ibneliktir...
edit: bilmem belki de gerçekten ibneliktir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar