bugün

entry'ler (52)

borsa para asla uyumaz

Borsa üzerine çekilmiş oyuncu kadrosu oldukça kuvvetli..güzel bir yapım
IMDB puanı : 7,4
oyuncular:Shia LaBeouf, Michael Douglas, Charlie Sheen, Susan Sarandon, Carey Mulligan, Eli Wallach, Josh Brolin, Vanessa Ferlito, Frank Langella, Natalie Morales, Julianne Michelle, Austin Pendleton, Chuck Pfeiffer, Courtney Mckeon, John Bedford Lloyd, Keith Middlebrook, Nouriel Roubini, Sarah-jane Casey

Konusu: Dünya küresel bir ekonomik krizle çalkalanmaktadır. Genç bir Wall Street yatırımcısı kötü bir durumda kalmış eski bir Wall Street uzmanıyla iki aşamalı bir görev için anlaşır. Gelmekte gözüken finansal çöküş öncesi finansal çevreleri bundan haberdar etmek ve bu genç yatırımcının akıl hocasının ölümünden kimin sorumlu olduğunu bulmak..

borsa

eğer yeni başlandıysa günün 20 saatini anlamak için başında geçirdiğinizve ilk anlamaya çalıştığınız arka perdesini indirmeye çalıştığınız yer. Buna en güzel örnek olarak 2010' da gösterime giren (bkz: Borsa Para Asla Uyumaz) filmini kesinlikle izlemeniz gerekir.

doktor

Doktor; Hastalığınızı ilaçlarla iyileştiren, dah sonra da sizi faturalarla öldüren kişinin ta kendisi.

bjk nın kiev in hıncını fener den çıkaracak olması

insan hayalleri olmadan yapamaz. ama hayallerde güneş batana kadar. umut dünyası ne denir ki...

kedilerin hayatı

mart ayında başlar onlara hayat. geri kalan 11 ay boyunca da sıcak yerleri seçip mırrrr mırrrr uyuyan yumuşacık sevimli varlıklar.

saç boyası

saç boyası kadın erkek farkettirmeden insanın bir kere kafasına girince bir daha çıkmayan kimyasal madde.

hakem

maçın en yetkili ve sözü geçen kişisi olmakla beraber tüm aile bireylerinin de koca stad tarafından sözünü ettiği kişidir.

sözlüğün otomatik kapı dışarı etmesi

hiç haberim olmadı,farkedemedim onuu bennn, 1 günde bana bunu yaptı ya kınıyorum ne diyim.

bir milyon canlı para

her insanın ömrünün hangi evresinde olursa olsun hayal ettiğinin bir miktarı.

kürk

(bkz: katliam) hırsdan gözü dönmüş insan bile denemeyen varlıkların hayvanlara canlı canlı yaptığı işkence.

çalışanına gram saygısı olmayan şirketler

bunu en son servis diye bir kapalı kasa kamyonetin içinde evlerine bırakılan kadınların sel sularından kurtarılamayıp canlarını kaybetmeleri olarak açıklayabiliriz... yazık.

süheyl batum u rezil eden öğrenci

bu sadece partizanlık yapmış yazıkkk ya birde hukuk öğrencisi bu.

yazarların sevdiği içkiler

(bkz: bacardi), (bkz: rakı) hahaha ne alakasız zevkler.

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum en tepede mavi kutucuk içinde bana sürekli şöyle yaparsan yazarlığın gider, şöyle yaparsan bu olur, cümeln başlıkla alakalı olsun, aman imlalara dikkat et yoksa yazarlıktan çaylaklığa düşersin... yerim len yazarlığını .ıldırtmayın beni arkadaş tehdittir bu.

bar ortamında ıhlamur içen kişilik

(bkz: gerzek)

şizofrenik şemsettin

müjdat gezen'in şiir kitabına da ismini veren şiirine ilhan olan kişi.

recep tayyip erdoğan

oğluna gemicik denen dev nesneyi herkesin biraz peşin sonra taksitlere bağlayarak alabileceğini dalga geçer gibi anlatabilen başbakan...

esnaf adama yakışmayacak hareketler

müşteri vellinimettir. esnaf arkadaş sen başkasına sinirlisin die kaldırıp müşteriye hııı die cvp vermekde neyin nesi demezler mi adama.

çocuklukta kurulan meslek hayalleri

+ (bkz: veteriner) (vet. fakültesindekilerin kötü anılarını öğrendikten sonra vazgeçtiğim meslek)
+ (bkz: asker) (herşey üniforma için)
+ (bkz: karateci) (içimde tükenmek bilmeyen enerjiyi lüzumlu harcamak, trafik magandalarını daha seri dövebilmek için)

+ (bkz: pilot) (öğrendim ki onca yıl okumaya gerek yokmuş haberleri izlemek kafi alkolü kaçıran uçuyor zaten)
+ (bkz: zengin) (öğrendim ki meslek değil miş)
+ (bkz: F1 pilotu) (çalışmalar devam ediyor)

araba kullanmaya yeni başlayanlara tavsiyeler

eğer istanbuldaysanız ve araba kullanmaya yeni başladıysanız... yanlışlıkla trafikte giderken (bkz: hıncal uluç)un arabasının yanındaysanız sakın hata yapmayasınız. ertesi gün arabanızın plakasını köşe yazısında (bkz: ifşa) edebilir..