bugün

türkiye'yi iç savaşın eşiğine getiren yeni bir kamplaşmadır. kamplaşalım efendim, kampsız kalmayalım...
Mahi devran son bölümde bel altı vurmuş, halkın haklı tepkisini almıştır efendim...
hürrem mağdur eden rolde olduğu halde, mağduru oynamış efendim kafadan 2 gol atmıştır.
(bkz: ben süpheciyim)
mahidevrancılar' ın yönetim kurulu başkanlığına adaylığımı koyduğumu beyan ederim.
(bkz: hep destek tam destek)
(bkz: yetmez ama hürrem)
(bkz: demokrat tavır takınmak)
süleyman bana da bir şey yapmayacaksa, hürrem derim...
(bkz: sülümanın aklı vs sülümanın cükü)
(bkz: #10552060)
Biz Süleyman'ız koyar geçeriz tayfasına saygılar.

ayrıca illaki taraf gerekirse hürrem hürrem hürrem .
çirkin ağzıyla, çok kötü ağlayan mahidevran mı?
kocaman gözlerine, kanuni'yi hapsederek güzel güzel bakan hürrem mi?

ani tepkiler vererek yanlış kararlar veren mahidevran mı?
planlı bir şekilde yoluna devam edip yükselen hürrem mi?

suratsız, sanki kredi kartı borçlarından boğazına kadar batmış gibi davranan mahidevran mı?
güleç, espirili, cilveli kredisiz yalı almış gibi duran hürrem mi?

her halükarda hürrem!..
eblek suratıyla ortalıkta sülüman sülüman deyü deyü gezinen hürrem mi?
zümrüt yeşili güzel gözleriyle, narin elleri, incecik bilekleriyle akıl alan mahidevran mı?

sırf sülüman'a yaranmak için papaz kızıyken müslüman olan alexandra mı?
kanuni'yi yürekten seven ve onun için mücadele eden mahidevran mı?

her girdiği ortamda trollük yapan, bağırıp çağırıp, d.tünü yırtan hürrem mi?
hüzünlü, asil, mücadeleci mahidevran mı?

sonuna kadar mahidevran...
aradan Nigar kalfacıların* karlı çıkacağı çatışmadır.
Bunca sene görmedin mi Nigarı sülüman.
valide sultan'ın hakkının yendiği kıyaslama. 64 yaşında ama o ne endam, o ne zerafet.
(bkz: bir abazanın günlüğü) (bkz: milf)

not:abaza değilim.
tabiki hürrem. mahidevranın yapmadığı kalmadı kıza, yiyorsa sülümana saldırsın. hürremi padişah çağırıyor gitmesin mi? mahidevran çirkef, duygularının esiri, kafayı hiç çalıştırmayan bir kadın.
hürrem ise zekası ile kadınlığını birleştirerek amacına ulaşacak gözü pek bir kadın.
kadın dediğin zeki ve tehlikeli olur, tabii ki hürrem. *
tabi ki mahidevran, nahif, incecik, hoş bir kadın.hürrem o sesiyle lütfen ne bağırsın ne konuşsun komple sesini kısıyorum o bağırırken çok itici.bi buçuk gözlerini fırlata fırlata sülümana iş atıyor başka meziyeti yok kapı gibi hatun o omuzlar ne la öyle odunu yontmuşlar şekle şemale sokmuşlar kütük hatun.
bir gün temelle dursun film izlerken filmde at yarışı konusu işlenmektedir. bir yarış esnasında temelle dursun hangi atın kazanacağına dair bahse girerler. sonuç olarak dursunun tuttuğu at yarışı kazanır ve dursun bahsi kazanır. saf dursunum dayanamaz temele bu filmi ddaha önce izlediğini ve hangi atın kazanacağını bildiğini söyler. temelin cevabı enteresandır. bende izledim bu filmi ama süpriz oyandım der. *
mahidevran gönüllerin şampiyonudur bizim için. hürremden olma ikinci selimin tahta çıkması için hürremin türlü dalaverelerini bilmekteyiz. ve ikinci selimin padişahlık sürecinide biliyoruz. ya şehzade mustafa boğdurulmayıp padişah olsaydı??

ccc mahidevran reyiz ccc
eğer öyle bi ayrım varsa ben mahidevrancıyım aga.
sadece isminden dolayı.
mahidevran! böyle güzel bi isim olur mu arkadaş!
(bkz: carolineciler vs cemileciler)
(bkz: maviler vs yeşiller)

merak edin biraz ...
viva hürrem diyoruz. bu diziyi sevdiren mahidevran değil hürremdi gençler. hürremci kardeşlerime selam ederim, yaşasın slav güzelliği. hürremci chp li ve gs li kardeşlerime selam.
o değil de iki hatunu da götüren sülümanken size ne oluyor kuzum *.
dizide gördüğüm ikiside çirkef fakat mahidevran aşırı gıcık bir kadın.
Kıza yapmadığını bırakmamıştı, hürremi koskoca hükümdar halvete çağırıyor gitmesin mi ?
Mahidevranın üzerine hürrem gelmeseydi farklı bir kadın gelecekti, padişahların eş sayısı bir elin parmağından başlıyor..
Hani dizisel kurguya göre düşünürsek, hürrem de sonradan sülümanın ilgisini çeken kadınlara eziyet etmişti ama zamanında kendisine eziyetin fazlası yapılmıştı.