bugün

bulamadığım bahanelerdir.

bayram olur, kandil olur, özel gün olur, gök olayları olur vs.

şimdi mesaj atasım geldi hiçbiri yok bunların, günaydın yazmak zorunda kalacağım yazarsam.
çeşitli bahanelerdir.
kar yağmış iyi misin yazabilirsin sevgili yazar arkadaşım .
- Rüyamda gördüm iyi misin??

- kız not var mıydı sende??

(yalandan bir arkadaşla konuşuyomuş da kazayla mesaj atılmış gibi yapılır)

- pardon başka bi arkadaşa yazmıştım, eee naber??

(bkz: ben değil bir arkadaş)
Geçen gün______'da birini gördüm sana benzettim sen miydin?
Veya rüyamda gördüm olabilir. Bi şansı denemek lazım.
"Seninle konuşmak istiyorum" dur. Neden direkt iletişim yerine bahane yoluna gidiyorsunuz sevgili beyler, veya hanımlar, diye sordurtur.
Günaydın olarak atılmıştır.

bahane: günün doğması.
bir ara rusya doğalgaza indirim yapmış nasılsın diye mesaj almıştım sanırım böyle bir bahane arıyorsunuz... *
Deprem oldu da, sizin orda bi hasar falan var mı diye sorayım dedim.

Bak bak direkt muhabbet başlatmak yerine sizin oralardan giriyor. çok anasının gözü çakaldı benimki *
ateist bir kıza cuma mesajı atıp. k bakma toplu gönderdim deyip muhabbet kurmaya çalışmışlığım var.
Geçende gelen dm'yi görüp ayakta alkışladığım durum.

Mesajı aynen kopyalıyorum;

''Merhabalar. Sizi rahatsız etmek istemiyorum ancak geçen haftalarda starbucks da sizi gördüm. Üstünüzde kırmızı bir kazak vardı ve yanımızdan geçip gittiniz. işe geç kaldığım için arkanızdan yetişemedim ama allahtan yer bildirimi yapmışsınız da size ulaşabildim. Ogün arkadaşlarımla bir iddaaya girmiştik. Şimdi sana ulaştığıma göre sorabilirim. Burnunda estetik operasyon var mı? ''

Tahmin; abi checkinlerimi inceler kırmızı kazak giydiğim bir fotoğrafımı görür ve yürür.

Edit: Size diye başlayan cümle nasıl da sana ya dönmüş dikkat edelim.
Yoktur. Nasılsın diye direkt mesaj atabilirsin bence. Yanı ben öyle yapıyordum. Maksat onunla konuşmak değil mi? O yüzden bir nasılsın ile basla zaten devamı geliyorsa o kızla olur. Gelmiyorsa o kız sana karşı soguktur zorlamanın manası yoktur. Ben iyi bir sevgilinin her seyden ince iyi bir arkadas olması gerektiğini düşünürüm.
- akşam nerdeydin dışarda sanki seni gördüm.
- yok tüm gün evdeydim.
-he o zaman benzettim neyse napıyorsun?
Her an onun yok olabileceğini düşünün ve o an ne yazmak istiyorsanız onu yazın. Bahane aramayın.
artık pek de aramadığım bahanelerdir.

Ama hala onun atma ihtimaline karşı kalbim kıpır kıpır.
(bkz: ay ben utanırım)

Seviyorsan seni seviyorum dersin bu kardeşinde size balayınızı ayarlar. Bitti gitti ya. Abartmayın bu kadar. Yaz istediğin zaman zaten o da bekliyordur. Emin ol.
ara konuş daha samimi olur 50 kere yazmak zorunda kalmazsın.
haftasonu ne yapıyorsun?
alaçatı veya bodruma mı kaçsak
pazartesi günü atılacak mesajın bahanesidir.

bugün hastanede randevun vardı, ne yaptın kontrollerde bir sorun çıkmadı umarım, gibi bir saçmalık yazarım muhtemelen.
Damağımda bir sızı cevapsız ağrıma...
Pazar günü hayır ama benim çıkma teklifime evet de ihihihi.

Kullanmak için sadece yarınınız var, sonra işe yaramaz.
malum 22 nisan dünya günü. dünya günün kutlu olsun diye mesaj atabilirsiniz.
- selam.
+ ....

Ve muhabbet baslamadan biter.
31 mayıs dünya ruh sağlığı günü, 15 haziran kaynanalar günü falan kutlanabilir.
Ruh sağlığı günü takvime eklendi.

Teşekkürler.
Hiç kasmam. Direkt yazarım. Nasılsın? Soru işareti gönderirse kendi bilir.*