bugün

bence yiyicinin hayvanlığının sınırsız olabileceği sebebiyle yanlış olan bir önermedir..taassup sahibi ya da sahipli kızlarımızın erkek püskürtme yöntemlerinden birisidir bu cümle..

ama yanlıştır farz-ı mahal şöyle bir diyalog geçebilir yiyici ve kuş arasında;

-her kuşun eti yenmez şekerim
-bahse var mısın??

olabilir yani..
(bkz: kizlara pilic demek)
susam sokağındaki minik kuş gibi
turk filmlerinde esas kizin namuslu oldugunu ispat etmek istercesine sarfettigi klasik cumle (bkz: eski turk filmleri replikleri)
(bkz: karga)
kuş gribi olması muhtemeldir
türk filmlerindeki yegane replik. şu şekilde devam eder:
- (bkz: her kuşun eti yenmez)
- (bkz: guzel oldugunuz kadar kustahsiniz da)
Her kuşun eti yenmez: 1) Herkes zorbalığa boyun eğmez. Bu zorbalığa karşı gelecekler de vardır. Öyleleri çıkar ki, seni alt eder, pişman bile olursun. 2) Kimi işlerin altından kalkmamız mümkündür. Ama öyle işler de vardır ki, asla başaramayacağımız işlerdir. Öyle görünüşe aldanıp da o işin altına girmeyelim. Yoksa hiç ummadığımız bir zarar görebiliriz.

alıntı : http://www.internethatti.com/atasozleri/h.htm (hatta direk kopyala yapıştır.)
fenerbahçe bir kez daha göstermiştir ki her kuşun eti yenmiyor. sevilla da olsan boğazına falan kaçabiliyor.
* *
emin çölaşanın son kitabının adıymış.

reklamları dönüyo bi gazetenin, oraya anlatmış kitabını.

en güzel yeri, reklamın sonlarına doğru,

her kuşun etinin yenmediğini bir kere daha kanıtlamış oldum diyor, çok komik lan.

ne demek bu, böyle laf mı olur, sanki böyle kitabı yazana kadar bütün kuş çeşitlerini yemeye çalışmışda yiyememiş gibi oldu.

edit: biliyoz mecaz olduğunu*
kovulduk ey halkim unutma bizi kitabının devamı niteliğindedir. ilk kitabı okumadan başlanmamalıdır.
yaran bir kapağa sahip, çölaşan kitabı. bir medya belgeseli volume 2.
tayyibin kucakta bay patron, onun kucakta da ertuğrul özkök.
seri galibiyetler alan fenerbahçe'nin bir yenilgisinden sonra bir gazetenin verdiği manşet.

manşetteki kuş kartal oluyor.
(bkz: eti yenen kuşlar)
erkeğe senin paran benim ihtiyaçlarımı karşılamaya yetmez demenini diğer bir yolu.

(bkz: ben senin bildiğin kızlardan değilim)
ne boktan bir cümle bu böyle değil mi? böyle söyleyen kızlara sen kuş musun, hangi tür? diyesim geliyor. ha kuş beyinli oldukları kesin zaten ama türü de önemli yani değil mi? eheuheuheuhe. adam gibi başka şeylerle göster tepkini be bacım, kuşun etini ne karıştıyorsun? eheheh.
leyleğin ve kırlangıcın eti yenmez. yiyen varsa bilemiyorum...
(bkz: penguen eti yemek)
Yeni bir başlangıcı doruk noktada sürdürmeye yeltenen bireyin sevgili adayından duyduğu yegane sözdür. Bir de tokat ile sonlananı vardırki, evlerden ırak. (bkz: dumur detayları)
eti yenen kuşlar kendini belli eder.
Aşk bir özge ateştir her ocakta yanabilmez,
Gönüldür aşkın ocağı, her kuş varıp konabilmez.
(bkz: ben yerim)
türk ata sözlerinden biridir. 2 anlama gelir. bunlar;

1)Herkes zorbalığa boyun eğmez. Bu zorbalığa karşı gelecekler de vardır. Öyleleri çıkar ki, seni alt eder, pişman bile olursun.

2)Kimi işlerin altından kalkmamız mümkündür. Ama öyle işler de vardır ki, asla başaramayacağımız işlerdir. Öyle görünüşe aldanıp da o işin altına girmeyelim. Yoksa hiç ummadığımız bir zarar görebiliriz.
bir kızın telefonunu çalmaya çalışan şaşkının acı bir şekilde tecrübe ettiği olay.

http://webtv.hurriyet.com...lacagina-pisman-oldu.aspx
Yanlış bir sözdür.

Doğrusu: hiçbir kuşun eti yenmez. Yok arkadaş yenmiyor işte.