(bkz: )hepimiz dünyayı farklı şekillerde algılıyor ve yorumluyoruz. günümüz dünyasında, pek çok şekilde yüzlerce insanla iletişim halindeyiz. ev, iş, arkadaşlık, eğitim, cinsellik vs derken kafamızda sorunlar türetiyor kendimizi yerden yere vuruyoruz. hayatı kendimiz ve çevremiz için zorlaştırdıkça zorlaştırıyoruz. bu durum sabah yataktan kalkmayı bile zorlaştırır hale geliyor. hayatı güzelleştirmek için sorunlar çözülmeli.
bir konuda çözüm üretmek için önce sorun ortaya çıkarılmalıdır. bir internet sitesi 21 maddede hiç de fena olmayan bir özet çıkartmış. kendinize dürüst olup, her maddeyi dikkatle incelerseniz gerçekten yararlı olabileceğini düşünüyorum.

http://www.lifehack.org/3...icate-life?ref=tp&n=1

o 21 maddenin üzerinden geçersek:

-her şeyi erteliyoruz
-boş yere endişeleniyoruz
-bekliyoruz
-yapmamız gerekenden fazlasını yapıyoruz
-hayatımıza haddinden fazla müdahale edilmesine izin veriyoruz
-başkalarından onay ve takdir bekliyoruz
-yeterince üretken değiliz
-aşırı kontrolcüyüz
-bırakılması gerekeni bırakmıyoruz
-her şeyi dramatize ediyoruz
-bir ileri iki geri gidiyoruz
-her şeyden şikayet ediyoruz
-hayatımıza sınırlar çekmiyoruz
-kendimizi başkalarıyla kıyaslıyoruz
-dürüst değiliz
-affetmiyoruz
-ben merkezciyiz
-ilişkilerimizi beslemiyoruz
-geçmişte yaşıyoruz
-aldatmayı ve hile yapmayı deniyoruz
-zorluktan kaçıyoruz
özgüvensiz büyümemiz.
özsaygımızı yitirmemiz.
--spoiler--
cumhuriyet başsavcılığı uzlaştırma bürosu.
--spoiler--
dosya tesliminde hep bir arıza çıkartırlar. beyin yoksunu iddianamenin iadesinin fotokopisi mi olur neden aslı değil diyorum evrağımız çok diyor lan fotokopide aynı iş aslıda aynı iş. söverek ve kapıyı çarparak çıktım nasılsa bugün son günüm.
(bkz: uyanmak)
- Secici davranirken yapilan Yanlış seçimler.
- daha geriye gidersek aile yapısı.
- bugün içinse tembellik.
işini kötü yapan insanlar.

Başka hiç bişey yok ya. Tekrar söylüyorum nerde bi aksilik, bi zorluk, bi problem çıksa arkasından işini yalan yanlış yapan bir dingil çıkıyor.
sevgisizlik.
mutfağın uzak olup benim her zaman yorgun olmam.
birilerini rahat ettirmeye çalışmak. hep hizmet, sadece hizmet.
insanların birbirlerine olan tahammülsüzlüğü. artık kimse kimseye katlanamaz olmuş;
adam trafikte sıkıntı yaşıyor, geliyor iş yerindeki insanlara çatıyor. böyle olunca da insanların hem performansı düşüyor hem de diğer çalışma arkadaşlarına negatif enerji yayıyor. bununlada kalmıyor evine de yansıtıyor.
benzine zam gelmesi.
vurdurmamanız.

düzenli bir seks hayatını vurdurarak elde edersiniz ve hayatınızda daha başarılı olursunuz.
Hayatın adil olmaması.
Yaşam şartlarımız.
televizyon.
Bulaşık makinesinin bozulması.
Süpürgenin bozulması.
Ocağın bozulması.
Kombinin bozulması.
Hepsinin birden bozulması.

Umarım çamaşır makinesi sağlamdır.
belirli bir ücret karşılığında normal şartlarda sokakta selam vermeyeceğimiz insanlardan emir almak.
Hayatta her zaman başarısız olmamızın esas sebebi ; kendimize hiç dönüp bakmamış oluşumuzdur. Ders çıkartılması gereken her hata da başkaları suçlanarak hataların ardı arkası kesilmiyor. Bu farkına varmadan yapmış olduğumuz davranış ne kadar küçük hatalarda olursa olsun " kelebek etkisi" denen bir olaya dönüşüyor. Küçük kar topu büyüyerek kocaman bir çığa dönüşüveriyor hayatımızda. Doğal olarak ise altından kalkamaz oluyoruz. Bir nevi kendi işimizi kendimiz zorlaştırıyoruz. Her zaman olayların bir zincir gibi bağlantılı olarak yaşadığımızı unutmamamız gereklidir. Eğer o zinciri erkenden kırabilirsek, hayatımız raylarına oturacaktır.
mükemmeliyetçilik . kısacası ya hep ya hiççilik. insan kendi kendine nasıl ket vuruyor nasıl kendi yolunu yokuşa çeviriyor bir bilseniz
insanlar. başka hiçbir sebebe, nedene gerek yok. bir fıkra vardı hani hatırlayanlar olur mutlaka. cehenneme gitmiş insanlar. kazandan çıkan kurtulacak ama kimse çıkamıyor bir türlü. şeytan gelip bakıyor ki tam çıkacak gibi olanı diğerleri bacağından tutup tekrar aşağı çekiyor. durum tam olarak bu. biraz fark yaratma potansiyeli olan her insanı diğerleri tutup aşağı çekiyor bir şekilde.
"bir salın artık, çok kötüyüm, dinlenmeye ihtiyacım var." şeklinde düşünmenize rağmen dinlenmenize izin vermemeleri. kendinizi değersiz bir köle gibi hissedersiniz. her iş gözünüzde büyür. hızlıca akan bir ırmakta boğulursunuz sanki.
Sürekli istemek. Doyumsuzluk. Başkaları ne der düşüncesi ile yaşamak. Beğenilme hava atma isteği.
kadınların vermekte hep inatçı olması. halbuki ikimizinde istediği şey seks. neden vermiyorlar anlamak güç.
Karar verememek.
Evden çok uzakta sevmediğin bir yerde tek yaşamak.