bugün

efendi düzgün kaliteli bir sanatçıdır. ancak su anda gördüğüm gri takım elbiseli haliyle emekli tapu kadasto memuru gibi durmaktadır.
sesi ve şarkıları güzel, işini layıkıyla yapan sanatçıdır. tvde orda burda, şuna buna sataşmış vaziyette görülmez. çünkü o karakterde değildir. yeni imajı da yakışmış. umarım dinleyeni bol olur.
yıllardır piyasanın içinde olmasına rağmen hiç yanlış bir hareketini duymadığım, efendi ve sanatıyla gündeme gelen gerçek bir sanatçı. yıllar geçmesine rağmen hala en çok dinlediklerimden.
ismail yk lara, nihat doğan lara, gökhan özen lere ve berbat sik gibi kıyafetlere alışan gözlere, sanatçı dediğin arasırada beyefendi olmalıdır kıyafetleriyle diye düşünmeyi hedefleyip bunuda başaran kişidir. liseli 17 yaşındaki kızlar için değil de aklı başı yerinde kişilere hitap etmek böyle şık olsa gerek.
akşam beyaz show'da canlı canlı söylediği/söyleyebildiği tsm şarkıları sebebiyle takdir ettiğim kişilik.

ilk çıktığında yakışıklılığı ön plandaydı ve tarkan çakması diye anılıyordu. şimdi ise zamanında öyle diyip dalga geçenlere "nanik" yapmayı hakeden tek kişiydi dün akşam. nanik fotoğrafı çektirip albüm kapağı yaptıran ayşe özyılmazel değil.
camiadaki efendi popçulardan biri.
vur şarkısını gerçekten pop dinlemememe rağmen favorilerimdendir. Sesi kadife gibi denen tarzda olmasından şarkılarınde hep bi akıcılık vardır. Umarım daha daha daha yükselir.
bir dönem genç kızların sevgilisiydi.
güzel şarkılar yapan ender popçulardan.başta tarkan taklidi gibi çıkış yapmıştı ama sonra özünü buldu.
kendisinden beklenen çıkışı neden bir türlü yakalayamadı anlamış değilim. yani sesi benim diyen popçudan kay be kat iyi, serdar ortaç, kenan doğulu'nun yakışıklı bulunduğu alemde tipinden bahsetmiyorum bile. bunun yanında efendi adam gibi biridir kendisi.
kendi çapında bir kitlesi olan,tv den göründüğü kadar efendi,fena şarkıları da olmayan şarkıcı bir abimiz.
şarkıları sevilerek dinlenen, efendi adam.
"pantolonunu çok sevdim, çıkar onu bebeğim, hadi gel bize gidelim,.."
bu manalı sözcükleri, marilyn monroe nun eteğinin altındaki vantilatör gücündeki vantilatörü ve topu topu yedi notadan oluşan müziği eşliğinde arşivlerimize kazandırmış adam.
beyaz showda izledikten sonra sesine hayran olduğum insan.
şuan şarkı listemde tesadüfen denk gelen epeydir dinlemediğim ses. *
efendi de bir arkadaşımız ve ayrıca konservatuar da bitirmiş boş değil yani.
aşırı hassas bir anında, kişi, ' annem ' şarkısını dinlerse bu popçunun, gözyaşlarını tutmakta oldukça zorlanacaktır. şarkının klibinde arabasından kırmızı ışık yeşile geçtiği sırada inip sinirli ama emin biçimde yürümekteydi. hangimiz zaman zaman böyle saf ama sert isyanlarda bulunmadık ki?
kırmızı halı super.
http://www.youtube.com/watch?v=XkwdbcvOsvA
adamdır.
şu anda gerçek pop müziği icra eden nadir kişilerden. yalnız dıp tıs dıp tıs parçalardan uzak dursun artık. slow söyle sen abi. ne gerek var elektronik ögelere. bak ne kadar hoş olmuş. http://www.youtube.com/wa...lOwQY&feature=related
ayrıca biz senin aşk belası klibinde ki uzun saçlı hallerini de biliriz.
ben aşığım bu adama, kendisine burdan evlenme teklif ediyorum, bu kadar da ciddiyim.

yaşını aldıkça güzelleşen çocuk.

http://www.dailymotion.co...han-tepe-yalan-olur_music
kendisine ege'nin küçük bir tatil yöresindeki bir sitede rastlamanızın mümkün olduğu kişi. O hava, o bakışlar, havuzdan çıkınca saçını savurmalar... maaşaallah!
kendisiyle düet yapmak istediğim pop ikonu.
istanbul teknik üniversitesi türk müziği devlet konservatuvarı çalgı eğitimi bölümü mezunudur. seçtiği enstrüman tardır. kendine has bir ses rengi ve ses karakteri olup, son dönemde kaliteli bestelere imza atmıştır.
çok başarılı bir sanatçı. türk sanat müziği konusunda da oldukça başarılı olduğunu söyleyemem derdimi şarkısında kanıtlamış. kendisi, benim için çok önemli bir kişiye benzemesinden dolayı çok da yakışıklı gözükür gözüme. allah sahibine bağışlasın.
görsel

(bkz: bu ne hal la)