bugün

general mobile'nin 600 liraya çıkardığı 1 gb ramli, 8 mp otofocuslu kameraya sahip android işletim sistemli telefonu.çift sim kart özelliğide var.sim kart girişlerinden biri normal, diğeri ise sadece mikro sim kart takılabiliyor.telefonda ips ekran var.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

kendi kamerası ile çekilmiş fotoğraflar ;
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

menüden fotoğraflar ;
görsel
görsel
görsel

telefonun inceleme videoları ;
http://www.youtube.com/watch?v=lhuSADL5sog
http://www.youtube.com/watch?v=nEj-WK8lVro
http://www.youtube.com/watch?v=Qtt7Y9YfAr8
kronik sorunları olmayan telefon.

senin telefonun arıza yapmış olması hepsinin arıza yapmış olması anlamına gelmez.

toplumumuza teknolojik bir faydadır, asgari ücretle iphone alan toplumun yiyeceği kazığın amk.

çevremde alıp şikayet eden adama rastlamadım.

750-800 tlyi sen ver alalım samsung çok az paraysa.

150 lirayı sokaktan mı topluyor bu millet.

biri de bu paraya ps3 alırsın demiş. iphone 5s'in üstüne para koyar şahin alırsın pezevenk.

biri de demiş ki sensör, ona dikkat etmedim.

alın almayın demiyoruz ama, karın tokluğuna çalışıp da s4, iphone 5s alan lümpenleri uyarın, dinlemeyen de ne hali varsa görsün.
günden güne gelişmekte olan harika telefon.

çıktığı günden beri toplam 3 güncelleme alarak harika bir hale gelmiştir. en son gelen güncelleme sayesinde klavyesinin muazzam bir hal almasının yanında türkçe sözlüğü genişletilmiştir ve yazıyı parmağı kaydırarak yazma(t9 gibi bişi) özelliği eklenmiştir.
sadece bağlantı hızı ve ekran çözünürlüğü ile bile samsung galaxy win'in havada karada eline veren telefon. açın bakın benchmarklara ona göre tercih yapın, samsung'un dandik ürünlerine para kaptırmayın.

bir de "yeaa çin malı bu yeaa" diyenlere takılmanın lüzumu yok. ürünün dünyada lanse edilen adı blu life play, cihaz blu products tarafından üretiliyor. biraz araştırırsanız nasıl bir firma olduğunu görürsünüz.

http://www.bluproducts.com
samsung galaxy win e göre gayet mantıklı bir tercih. ekranının çözünürlüğü harika, dokunmatik hassasiyeti muazzam, internete bağlanma hızı galaxy win'in 7.2 mbps iken bu telefonun 42 mbps ayrıca son gelen güncellemeyle telefonun değeri bir kat daha artmıştır. yeni klavyesi ve türkçe sözlüğü de gayet yeterli hem de ekonomik bir telefon.
biraderime aldığım ucuz akıllı telefondur. tarlabaşından çıkıp itü'yü kazanan öğrenci gibidir. bir boğaziçi değildir ama adam tarlabaşından müptezellerinden içinden gelmiştir o yüzden iyidir.

sağlam olduğu düşünülen bir marketten alınmış olmasına rağmen "imei" problemi yaşatmıştır onun dışında herhangi bir sorun vs. yaşatmamıştır. bu problem de zaten satan kişilerin densizliği, kaçakçılığıdır telefon on numara beş yıldız telefondur. ama alınılan kişinin asosyallik potansiyeline dikkat edin zira ilk akıllı telefonuysa bildiğiniz asosyale dönüştürebiliyor, bu da akıllı telefonların genel problemidir ya da kullanım amacı da denebilir.
kullanan herkesten ve çevreden iyi yorumlar duydukça farklı daha pahalı telefon alacakların kafasını çarşamba pazarına çeviren telefondur. lan ben 1600lük telefon 1400 e düşsün diye bekliyorum bu adamlar 650tl ye çatır çatır satıyor kullananlarda en ufak donma kasılma yok deyip duruyor. komşum htc one ını satıp bunu aldı desem şimdi tarayıcı sayfasını kapatırsınız küfür eşliğinde belki ama harbiden öyle.
yıllardır kullandığım telefonum. bir keresinde içine su girdi de pirince koyduk düzeldi.
fiyat ve özellik oranına bakıldığında, piyasada alınabilecek telefonların başını çeken modeldir.
ben de bir kaç ay önce aldım ve sizinle şu ana kadar ki izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

telefonun özelliklerine bakarsanız zaten donanımsal olarak gayet iyi bir ürün olduğunu görebilirsiniz. benim şu ana kadar yaşadığım sorunların geneli yazılımsal sorunlar.
telefona 21.12.2013 tarihinde bir sistem güncellemesi yapılmış. bu güncellemeden sonra kamerada flaşı kapatıp açamıyorsunuz. yani sürekli otomatik flaş modunda çekim yapabiliyorsunuz. bunu marketteki ücretsiz kamera uygulamalarıyla halledebilirsiniz. bunun için PowerCam uygulaması gayet hoş bunu indirebilirsiniz. (android markette ücretsizken appstore da ücretli bir uygulamadır.) güncellemeden sonra bazı kullanıcıların şikayetçi olduğu türkçe çevirileri düzeltilmiş. telefonda bazı kelimelerin türkçe bazılarının ingilizce olması beni de rahatsız ediyordu. özetle bu güncellemenin kameranın ağzına sıçması dışında bir eksi yönünü görmedim.

telefona bir uyarı ledi konulmaması çok büyük bir aptallık olmuş. telefon sessizdeyken mesaj geliyor ve siz bunu ekranı açmadan anlayamıyorsunuz. telefonu şarja takıyorsunuz ama şarj olduğunu anlayamıyorsunuz.

telefonun ışık sensörünü çok hassas yapmışlar. bu da otomatik ekran parlaklığında sıkıntı çıkartıyor. oyun oynarken parmağınız sensörün önüne gelince direk ekranı karartıyor. en ufak bir ışık değişikliğinde bile telefon ekran parlaklığı ayarlıyor ve bu da gerçekten can sıkıcı olabiliyor. benim tavsiyem otomatik parlaklığı hiçbir zaman kullanmayın. bu arada gün ışığında ekranı görememe gibi bir sorun hiç yaşamadım. ekran parlaklığı gayet yeterli seviyelere kadar artıyor.

biraz da kamerasından bahsedelim.
kamerası benim hoşuma gitti. gün ışığındaki çekimleri güzel. "çok kaliteli bir kamerası var." diyemem ama hatıra fotoğrafı çekmek için yeterli bir kamerası var. bir fikir sahibi olabilmeniz için örnek fotoğraflar da yükleyeceğim. kameranın en büyük saçmalığı da merceğin etrafına koydukları parlak metalik halka. bunu yapan tasarımcı ya da mühendis artık her kimse hangi kafayla yaptı çok merak ediyorum. bu halkayı merceğe doğru çapraz şekilde yapmışlar ve bu yüzden fotoğraf çekerken yandan gelen ışıkları merceğe yansıtıyor. bu da fotoğrafta istenmeyen ışık huzmelerinin oluşmasına neden oluyor. bu konu hakkında kameraya ve bunu bu şekilde yapan yetkili abilere çok kez küfür ettim.

telefonun ses kalitesine gelince...
telefonun arka kapağında "dts sound" logosu görüyorsunuz. ilk başta "ne lan bu dts sound?" diye düşünebilirsiniz. müzik oynatıcısına girince "dts" yazan bir buton karşınıza çıkıyor. buradan ses dosyalarına odak, bas artırma, 3D efekt, boşluk yankılanması ve netlik ayarı yapabiliyorsunuz. 5 adet de hazırda duran ses modeli var. bunlar da standart, doğa, surround, ses ve varsayılan. ayrıca burada "ses seviyesi güçlendir" diye bir seçenek var. telefonunuzun sesini buradan daha da artırabilirsiniz ama kulaklık takılıyken bunu aktifleştiremiyorsunuz. general mobile burada kullanıcıların kulak sağlığını düşünmüş. bu arada bu dts sound üzerinde yaptığınız değişiklikler sadece müzik oynatıcısını etkilemiyor. internetten açtığınız videoların, radyodan açtığınız şarkıların, zil sesinizin vb. tonunu da etkiliyor.
Uber guzel ve ucuz telefon.
kamera kalitesi de yeterli olan telefondur.
örnek fotoğrafları da şöyledir;
görsel
görsel
görsel
görsel
özelliklerine ve fiyatına bakınca dumura uğratan yeni general mobile telefonu. 5 temmuzda piyasada olacağına dair internet sitelerinde haberler var. ön satış başlamış. neredeyse galaxy s3 ile kapışabilecek düzeyde özellikler var ama yine de beklemek lazım kesin bir şey söylemek için. eğer sağlam çıkarsa piyasanın anasını ağlatır. beklenen gibi çıkmazsa 450-475 tl bandında satılmaya devam eder ve orta sınıf bir telefon ve üst düzey hayal kırıklığıyla yoluna devam eder.
dün aldım fakir s3ü diyolar ,doğru ama güzel telefon lan.
gm'in piyasaya girmek, daha doğrusu piyasaya sağlam bir şekilde girebilmek için diğer kaynaklarından feda edip oluşturduğu ve olması gereken fiyattan 150-200 $ daha ucuza sattığı telefon. ben geçen sene galaxy s iii mini almıştım, kılıfıydı jelatiniydi derken neredeyse bin tl'ye patladı. şimdi kardeşim için benzer fiyatı gözden çıkartmışken bu telefonu gördüm. tasarımı bir yana, gerçekten özellik olarak apple'ın en iyi ürünleriyle bile kafa kafa oynayabilecek tarzda bir cihaz üretmişler. hem de bu fiyata.
bence şu sıralar telefon ihtiyacı olup da neyi alacağını bilmeyen herkes için biçilmiş kaftan bu cihaz.

edit: general mobile'ın ceo'su değilim.
yıllar sonra ilk defa kendimce çok para vererek sahip olduğum galaksi aysiki marka telefonumu gözümde bitiren telefon.
kime baksam elinde bu diskoveri'den var hacı. yok es üç'le aynı özellikleri varmış da yok çok sheqillmiş de bilmem ne. yapmayın dedeler bak gaza geliyom beni aysikimden ayırmayın. etmeyin kötü deyin, özelliklerine göre pahalı deyin. lütfen buna ihtiyacım var.