bugün

içip yatmak sürekli bir duruma dönüşürse reflüye yol açar.
kemik gelişimi için her yaşta müthiş etkili bir besindir.
bir tatlı kaşığı bal katılarak içilmişse, ağızda bıraktığı güzel tat ve rahatlatıcı etkisiyle, rahat bir uyku çekilir.
bir neslin ilkokuldayken ddalga geçildiği için içmediği, soğuduğu ama çok faydalı bir içecek olan sütü yatmadan önce içme eylemidir.
gaz yapabilir.
suan yaptigim eylemdir. uykuyu getirdigi soylentisi buyuk bir yalandir.
hala bir anneniz var demektir.
kaç yaşıma gelip hala yaptığım aktivitedir. hatta sütü bardağa dahi koymam kutuda içerim.
gecesütü kast edilmiş olabilir mi, bilinmez?
fakat; küçük-büyük baş hayvanlardan alınan sütün, cal açısından(gdo-süt tozu-katkı maddeleri vb riskler yoksa) en faydalı tüketim zamanı.
200ml'den fazla içerseniz geceleyin lavaboya gitme ihtimaliniz yükselecektir.
zaman zaman yatağa kusmak şeklinde son bulabilecek aktivitedir.
Uykunuz ayrı bir tatlanır ama yattıktan 5-10 dakika sonra çişiniz gelir.
zaten kısa olan boy kemik erimesiyle karşılaşmasın diye yapılan eylem.
doktorlar tarafından kesinlikle önerilmeyen eylemdir. Uyumadan 1-2 saat evvel yeme içme eyleminin kesilmesi gerekmektedir.
bu kış aylarında sıcacık uyumanıza* vesile olur. yorganın içine biriken o aromatik koku, rüyalar aleminde sizi diyar diyar gezdirir.
anne baskisindan dolayi olabilir. izin ya da tatil bulup, gidersin memlekete. hasret gidermenin vs. ardindan tam annenin serdigi yataga uzandiginda sessizce acilir bir kapi, sag elinde süt, sol elinde meyve tabagi. her zamanki gibi süt buyuk bardakta, meyveler de soyulmus, dogranmis ve dilimlenmis. ben alirdim anne vs dersin almayacagini sen de bilirsin annen de. karsi koymaya gerek yok, zira anne kararlidir o kisa tatil suresinde sana kilo aldirmakta.. ozlersin be sozluk, cok ozlersin.
sıcak ve vanilyalı olarak hazırlananı enfes olup şiddetle tavsiye olunur.
(bkz: gece yatmadan önce bira içmek)
gelişimini tamamlayamamış insanların yaptığı rutinlerden biride olabiliyor.
kefir içmekten bir adım geridedir.
kemik erimesini engellemek içindir.
daha rahat bir uyku çekmeye yardımcı. ayrıca gençlik çağlarında boyun uzamasına yardımcı olurken ilerleyen yaşlarda kemik erimesini azaltır.
annelerimizin küçüklükten beri dediği olay boyun uzar diye içtik alışkanlık oldu hala içiyoruz.
sütü kaynatıp bardağa bir kaşık da bal konularak içilince güzel bir uykuya ve daha dinç bir sabaha vesile olur.
halk arasında süpyanların yaptığı bir iş olarak görülsede çok faydalı bir eylemdir kendileri.