bugün

komşu eksikliği dolayısıyla tarla mı büyütemediğim ama para konusunda köşe olduğum, uyku düzeni mi bile tarladaki mahsule göre ayarladığım * , babamın arada tepeme dikilip Allah sana akıl versin dediği facebook oyunu.
yapılan yeni güncellemere göre artık hayvanlar çiftliğin içinde "ı can walk" diyip volta atabiliyor. bir sonraki aşamada oturup mahsülleri yerse fena bozuluruz yalnız.
facebookta sürekli görmekten gına getiren, insanların çılgınlar gibi oynadığı oyundur.
Avrupa'daki zenginlerin sırf bu tarlalarla ugraşması için çinli tuttugu oyun.
eskiden normal olan arkadaşları* bir bir çiftçi yapmış, hem beynen hem de ruhen zaptetmiş oyundur. bu akşam telefonuma gelen bir mesajla ulaştığı boyutları anlatmak isterim. . " ya cnm evdesn ve nete grebiliosun dimi? ya bnm face grp pirinclerimi bicermsn? ya yanck yoksa, gecen yandı bi, sifrem ***** "
arkadaşlara direk seslendim dedim ki: sayın çiftçi arkadaşlar lütfen bana davet göndermeyin zira sinirleniyorum. bol ekinli günler efenim..
ama yok hala devam hala devam. arkadaşımın msnden yazdığı ileti herşeyi özetledi;
-daveti kabul et çirkeflik yaparım!!
-ya malmısın bi git yaa
-ya bin altınım olcak hadi
-!^'^%'&^%
şu olaya sebebiyet vermiş facebook oyunudur:

mekan: bayan kuaförü

b butterfly: patlıcanları unuttuk, olmuşlardır. biz gidene kadar çürürler mi acaba? bütün tarlayı da ekmiştim.
arkadaş: bi dakika halledicem. (diyerek kuaföre döner ve..)
arkadaş: pardon internet var mı?
kuaför: evet. noldu ?
arkadaş: bir oyun oynuyoruzda ona bakmamız lazım.
kuaför: tabiki buyrun.

bu dialoğun akabinde ben şaşırmış ama mutlu olmuş bir ifadeyle bilgisayarın başına geçer, patlıcanlarımı toplarım. sonra kuaför bukadar önemli bir oyun* hakkında bilgi alır ve en sonunda bukadar övgüye dayanamaz o da oyuna katılıp komşumuz olur. *
saçma sapan balonlar dağıtmaya başlayan oyundur. hayır bir de hayvan gibi yer kaplıyorlar, nereye koyacağını bilemiyorsun.
köyde inek sağdırsalar isyan edecek ergen toplumun çiftçilik güdülerini kabartmış oyundur. habertürk sanırım cumartesi ekinde oyunu uzun uzadıya anlatmış, 45milyon üyeye bilmemkaç bin üye daha katmıştır, teşekkürler habertürk.
Facebook aracılığıyla oynanılan eğlenceli bir çifçilik oyunudur.Şu sıralarda inanılmaz gündemdedir.
etkinlikler bölümünden bakınca yapılan bir yorumu 14.967 kişinin beğendiğini görünce şaşırdığım uygulamadır.
bağımlılık. bütün arkadaşlarımı da kendim gibi bu oyuna başlattım ve onlarla anlaşma da yaptım.* her girişimizde birbirimize en çok gelir getiren hediyeleri yolluyoruz. çok mutluyuz. öyle böyle değil yani. aynı zamanda başında saatler harcanan ve sonrasında size ulaşamayan arkadaşların "ne yapıyordun?" tarzı sorularına oldukça doğal bir şekilde "ya benim tarlayı düzelttim pamuk falan ektim öyle işte ya." gibi cevaplar vermenizi sağlayan oyundur.
feysbukta anasayfanızı baştan başa kaplayan karın ağrısıdır.
niye oynadığımı bilmediğim, gereksiz ve bir o o kadar saçma ama gene de kendisini oynatan oyun. o uçan balonlardan dört tane çaktık tarlamıza ama ne halta yarayacak bilmiyorum.
biçerdöver ile domates hasat edebileceğiniz enteresan flash tabanlı oyun. ha bu arada tam bir sistem düşmanı.
(bkz: abi herkesin facebook u varmış gördün mü)
çiftçiyi dört çitin arasına hapsedip daha hızlı hasat yapılabilen facebook oyunu.
bir anda milyonlarca insanı sanal çiftçi yapan oyundur. *
içimizdeki köylü ruhunu ortaya çıkaran oyun. köylü milletin efendisiydi değil mi?

apartmana sıkışmış hayatların sıcak bir durağı. ama geçici.
geçen haftasonu herkesin aldığı hot air baloonların sepetinde kara birer koyun olan oyun..
saçma, gereksiz sadece vakit geçirten dengesizlik yaratan bir oyun. ** *
aylık ortalama kullanıcısı 47 milyondur. texas hold'em ın bile 20 milyon.
facebook'un kullanıcılar üzerinden para kazanma yollarından sadece bir tanesi.
her kareye tek tek veya dörder tıklamayı göze alanların bir istekle oynadığı oyundur.

şu ana kadar programlardan hiçbirisi çalışmadı. harbiden bununla tarla eken biçen varsa detaylı anlatımını yapsın da görelim ne boka yaradığını yahu.
işsiz kalmış ziraat mühendisleri için hoş bir oyun.