bugün

görsel
şaka maka güzel oyundu.
Artık hayday vardır.
özlenen oyun.
Belki de olmasaydı çiftlik bank diye bir şey olmayacaktı.
bir dönemin efsanevi oyunudur.
10 yıl öncesinin facebook oyunu.
Hala yaşıyor mu o oyun.. can sıkıntısından sarmıştım bir dönem sırf oyun için 10 tane sahte hesap açıp kendi kendimle komşu olmuştum güzel günlerdi.
Can sıkıntısında tekrar başlanılan oyun. Güzeldir.
Bir aralar herkesin fena sardığı oyun.
Bizde de oldu ama geçti.
Akabinde çiftlik bank gibi bir facianın doğmasına sebep olmuş oyundur. Farmville oynayarak kendini iyice çiftçi olarak bellemiş orta yaşlı amcalarimiz işi bir tık üste taşıyıp çiftlik banka tonlarca para dökmüştür.
ilk kez facebook hesabımı bu oyun için acmistim. hatta e mailini unutmuştum aynı gün. kuzenin sınıf arkadaşlarından 'mutlu çelebi' diye birinin facesini çalmıştı benim için. oyun içind çiftlik isminde " mutlu's farm" yaziyordu.
çiftlik oyununun ilk serisi falan değildir.. ilk çiftlik oyunu farmerama dır..
bu ve bundan sonraki bütün oyunlar farmerama dan kopya çekerek piyasaya çıkmıştır.. veletler bilmez neyse sayemde öğrenmiş oldunuz.
ayrıca farmerama hepsine 5 katlar, efsanedir.
Hay day daha iyidir. Ben istikrarla oynamaya devam ederim efendim. Mahalle arkadaşlarıyla muhabbette var çok iyi yani.
aslında gayet eğlenceli bir oyun, emekli olduğumda oynayacağım, tabii ölmezsem.
2009'da çok popüler olan oyun.
6 sene öncenin favorisiydi. şimdinin değil.
ya da duruyorsa bakalım nasıl gidiyor çiftlik işleri diye *
edit:2.si çıkmış la bunun.
facebooktaki efsanedir.
he ya...
bi ara çok popülerdi...
noldu şimdi o?
başlığı gördüğümde oha bu hala var mı dediğim oyun.
saman balyalarının tamamı ile tüm tarlayı kaplayıp adımı yazdığım oyun.
itiraf ediyorum dondurduğum facebook sayfama sırf bu oyun için gece yarısından sonra kimse online olduğumu görmesin diye girip oynuyorum amk.
cheat engine ile harika eküri olan oyundur. her oyundan zorla bir şeyler öğrenmeye çalışan bünyeme birçok sebze ve meyve adı* katmıştır. hala avokado ile mangoyu ayıramıyorum ama olsun.
Başbakan'ın oynadığı oyun. (bkz: 3 milyar fidan diktik)
farmville 2 ile yeniden dikkatlari üzerine çeken, zynga' nın güzel bir çiftlik oyunu.