bugün

tanışmamız gerek. gülücük.
Bi kere arkadaşın biri bi msj atmıştı
Yörüngemdesin ama etrafında dönemiyorum.
diye. Hala aklıma geldikçe gülüyorum. Tanımadığım biri hiç adını duymadığım biri. Ama iyi cesaret varmış tebrik ederim kendisini burdan.
Filiz seviselim mi?
Paylaşımlarını çok beğeniyorum tanışalım mı. Asgahajaja
görsel
görsel
görsel
sevişelim mi?
görsel
görsel
Ve daha sonra cevap vermediğiniz halde böyle bir inatla karşılaşabilirsiniz.
işsizlik zor şey sanırım. *
Bizzat yaşanmıştır.
Merhaba, bir türlü profil resmimi seçemiyorum. Yardım eder misin bana ? Ben sana fotoğraflarımı atayım sen de seç. Olur mu? Lütfen tipsiz olduğumu veya yakışıklı olduğum konusunda bir şey söyleme ama. Teşekkür ederim.
(bkz: filiz sevişelimmi)
+sizi bir yerden tanıyorum galiba
-nereden?
+ha şimdi hatırladım söğütlüçeşme metrobüsünde karşılaştık nerede görsem tanırım bu güzelliği
-benim orayla hiçbir alakam yok
+pardon hatlar karıştı ama bu vesileyle tanışmış olduk
+sen ondan daha güzelsin şerefsizim
-şerefsiz
-sen bana sufle yap ben 200 kilo olmaya raziyim.
-boydan resmin yok mu?
-selam esra(!). Esra ne benim adim esra degil ki. Nasil bir abazanliksa artik ismimi okuyamamis.
-selam. Selam. Selam. Tam bir gerizekalisin.

Ne insanlar var.
olmayan mesajdır. bitti o devir.
bana atılan son mesaj iyiydi bayağı: fan sayfanız var mı? hayranınız olmak istiyorum. bir cevap alamadı tabi ama çok güldüm.
Okumadığım için önemsenmeyecek mesajlardir.
Bazen mesaj attıgınız zamanlar cevap vermeye tenezzül bile etmiyorlar ya o an insanın katil olası geliyor.
facebook ta tanımadığı kızlara yazılıp olumlu cevap alamayan yazarların yeni fikirler öğrenebileceği başlıktır.

sevdiği mi var, ölümcül hasta mı, sağır mı, dilsiz mi, öksüz mü, yetim mi, şehit eşi mi.. hakkında hiçbir şey bilinmeyen bir insana sırf profil fotosu güzel diye mesaj atmak açılmak pek normal bir şey değil. karşıda ki insanın da duyguları var. sen kızda/erkekte hoşuna gitmeyen bir şey görünce kendiliğinden muhabbete son vereceksin ama ya karşıdakinin duyguları ? bu kadar bencil olmayalım.
he mesaj atan barzo bir gencimizdir. mesaj atılan da her önüne gelene bir yanak bir dudak veren bir gencimizdir. o zaman herkesin kendi hayatı yaşasın gönlünce derim ama samimi insanlara samimi duygularla yaklaşıp sonra hiçbir şey yok gibi uzayan yavşak, yavşaklık yapma.
"bayım?"

bu ne ki lan, kim kime bayım diyor bu zamanda?
hani ilgimi çekmedi değil tabi ama ne biliyim yani ne kadar yakışıklı olduğumu harika gülümsediğimi falan da söyleyebilirdi yani.
+ sen beni eklemişsin.

erkek atıyorsa kavga, kız atıyorsa muhabbet başlatacak mesaj. tabi hepsi tanışmakla başlıyor. *
Kimileri slm mrhb. Yazar kimileride olayı anlatan uzunca bir mesaj yazar sonuç?
Niye ekledin??
tanıdığın veya görüp de konuşmadığına yazmak kolay. kolaysa hiç tanımadığına yaz. asıl yaratıcılık orada.
Merhaba ....,,,,Hocam umarım tanımışsınızdır YGS sınav salonunda beklerken konuşmuştuk. Öncelikle rahatsız ettiğim için özür dilerim. Bu şekilde ve yabancı biri olarak yazmamın doğru olmadığının farkındayım ama içimdeki sese kulak verdim ve yazmak istedim. Sizinle ilk karşılaştığım zaman yani sınav salonunda o kadar heyecanlandım ki anlatamam. llk kez kendimi bu kadar sakar ve nasıl davranması gerektiğini bilmeyen biri olarak hissettim. Sınavdan sonra sizi aramadım ama bulamadım. Sonra size nasıl ulaşabilirim diye düşündüm ve sonunda adınızı bulup eriştim. Düşündüm ve evet bu o insan dedim kendime ve bu mesajı kesinlikle yazmalıyım dedim. Çünkü çok güzel gözlere ve ilgi çekici yapıya sahip birisiniz. Böylesine güzel özelliklere sahip birini tanımak ve yazmak istedim. Umarım beni yanlış anlamaz sizi tanımam için gereken fırsatı verirsiniz...??
ben seni gördüm.
bir nevî muhabbet amaçlıdır.

ulan hiç unutmam aynı okulda okuduğum bir kızı eklemiştim. kabul etmişti. doğum günü de benimle aynı mıydı 1 gün evel miydi ne. dikkatimi çekmişti. o aralar habire kızları eklerdim zaten orası da ayrı konu. neyse muhabbet başlatırım diye bilerek ve kasten "slm" yazmıştım. bunu istemeyerek yaptım ama neden yaptım anlamadım gitti.
nişanlımın facebook'una gelen mesajlara bakarak genellikle şöyle özetlenebilir:

1) mrb

2) merhaba, nasılsın (gülücük)

3) seni bir yerden hatırlıyor muyum? (deja vu tarzı asılma)

4) şiir ve ya özlü söz yazma ( küçük iskender tarzı asılma)

5) temiz aile kızı ile ciddi bir beraberlik aradığını anlatan söylev yazma ( görücü usulü tarzı asılma)

6) fotoğraflarından çok etkilendim tarzı yazanlar ( ilk görüşte aşk tarzı asılma)

7) "bir şey sorabilir miyim" ( merak unsurundan ekmek yer miyim acaba tarzı asılma)

8) erotik mesaj yazanlar ( şahin k tarzı asılma)