bugün

şahsıma gelenler, facebooksuz kalıp ölmeyeceğimi bilsem, hesabımı dondurtacak raddesine getirmiş mesajlardır. lan kızım, ben ne yapayım seni. tek amacım, ilkokuldaki bahattin'i bulmak benim. babamın yanında sen adam olamazsın dediydi bana. seni bulacam oğlum.

şu mesaja bakar mısınız ey insanlar. az önce ajansıma düştü bu. resmen insan ziyanı olmuş birinin ağzından ve küflenmiş beyninden çıktığı alelade belli. direkt kopyalayarak yapıştırdığım bu mesajı teşhir için sunuyorum huzurunuza.

not: imla hatalarıyla bezenmiş, noktalama işaretleri kullanabilme özürlü birinden çıktığı belli olan bu mesajı, yazıldığı surette yapıştırıp sizin de midenizi bulandırdığım için kusuruma bakmayın.

"sadece ıcten yurekten bı arkadaslık kurmak ıcın eklemıstım bılıom yıgınla msj alıosun ama lutfen onyargılı bakma bıtanede olsa durust ıyınıyetlı ınsan vardır ben senı tanımak deger vermek guvenmek ıstıyorum arkadaslıgın ıcın bana ufacık bı sans verırmısın kızmadın bana dımı yemın ederım art nıyetım yoktu sorunları dusuncelerı hayata bakıs acısını paylasap dertlesebılcek kadar cıkarsız samımı bı sohbettı yanı onemlı olan temızyureklı duzgun karakterde bı ınsanı tanımak onemsemek degılmıdır lutfen bı sans sadece cok gorme bana bunu yanlıs anlasılmak ıstemıom guzel bı sohbet kurmak nıyetım kızdınmı bana"

neymiş kadınlar osurmazmış, sıçmazmış. bu ne lan öyleyse?
burdan yazışmayı sevmiyorum msn adresini verebilir misin acaba?
cesurlar ;

- çok hoşlandım resminizden, myfriend olma ihtimalimiz ne kadar?

korkaklar;

- sizi bir yerden gözüm ısırıyor ama çıkartamadım?
(bkz: sallama ziya)
(bkz: ünlü olmak isteyen yazar)

genellikle, başarısız sonuçlanan hadisedir.
saçma sapan mesajdır. genellikle 'selam naber canım?, * tanışabilir miyiz?, çok güzelsin/yakışıklısın/şekilsin /malsın vs. msn adresim .... ekle ;)' şeklinde olur.
aaaaaaa sen filanca okulda mıydın
aaaaaaa sen filanca sokakta mıydın
aaaaaaa sen filancanın arkadaşı mısın

a- ismail yknın facebook şarkısını biliyormusun busecan
b- yooo hayorrr bilmiyooorrooğğmm??//
a- şey dinleyelim birlikte bu şarkı benden sana gelsin
b- ee??
a- tanışalım mı??/
o ne biçim bi resim ya?

reaksiyon almak garantidir, küfür yemeden devam ettirmek yeteneğinize bakar. *

(bkz: türk insanı megalomandır)
örnek:

abaza-tanismak istedim tanisalimmi.
süt-tanimiom lan seni.
abaza-sil lan o zaman.
süt-yuru lan.
ilk once 1.mesaj atilir :

haydi gel içelim * * )

daha sonra ise :

özür dilerim..ya farkında deilim sana göndermişim çok pardon rahatsz ettm :S

yiimezler!
bavul?
evet ben bunu bu hafta gördüm.. bu bir sazan avıdır. karşı taraf ne bavulu falan yazıcakki profilini görebilsin. *
çok tatlısın... ama ben de tatlıyımdır haaa!! *
-Japon musun sen?

Çok orijinal.
kafam güzel olursa bir şeyler yazabilirim sanmıştım ama yanılmışım*
kadere inanır mısın? bunlardan biridir.
-ben aşağı mahalleden şükrü.
+bizim ev zaten deniz kenarında burdan aşağısı yok ki!
- şey, kem küm, işte falan filan, ben...
'geçen sizin tavuklar bizim bostana girmiş?'
* *
erkek tarafından kıza atılan ilk msj şudurki: (bkz: tamam çok ısrar ettin tanışalım)*
kullanım bozukluğudur. facebook sanki aslında tanıdıklarımızı bulma amaçlı bir web sitesidir. hoş artık oyun oynamak için giriyoruz o ayrı.
kişiyle neden tanışmak istediğini tam bilemeyen insanın saçma sorularıyla başlayan süreçtir. bunu yapan bayansa ya erkeğin görünüşünden etkilendiğini, ya da duygusal boşluğunu sanaldaki saçmalıklarla kapatacağını sanmıştır. keza erkekse, çoğunluğunun amacı sarkıntılık olur, yahut can sıkıntısı.

- sinema tv mi okuyosuuuuun
- tanışabilir miyiz

ve bazen isme dair akrostişli bir dörtlük gelebilir. edebi kişilik imajıyla etkileyebilme ihtimalinin artacağına inanılır.
tabi ki en temizi, facebooktaki mesaj gönderme talebinin arkadaş dışındakilere kapalı bulundurulmasıdır.
hatun kişilerin kendini ulaşılmaz karakter olduğunu sanması ve anlatabilmesi için açılmış bir başlık.. "Yemezler, ay çok fena, aman bi daha yapmayacağım vs" tarzı ifadelerle kendilerini domates gibi sunmalarını sağlar. Almayın arkadaşım. Zorla kendini satan meyveden vitamin gelmez. ilk mesajı atıp kaçın. sevinsin manav. *
-uuuu beybi, memintolar da tombiktoymuş, güzel bi hareketlenme oldu bende.
(bkz: yiğit özgür esprileri)
genellikle basarısızlıkla sonuclanan ve karsı tarafın tınmadıgı mesajdır.
üstüne tanımam:
(bkz: filiz sevişelimmi)
(bkz: slm) (bkz: nbr) (bkz: asl)