bugün

vatan kurtarmakla ilişkilendirilen eylem. ben tc falan yazmadım. gerek duymuyorum, iş işten geçtikten sonra da gereksiz duygusallıkların kar etmeyeceği kanaatindeyim. lakin isminin başına tc ibaresi ekleyenleri "klavye başından vatan kurtaran ergenler, özde silik facete kral bebeler" diyen tanımlayan denyolara da ayar olmuyor değilim. bırakın insanlar kendilerince bi tepki koysunlar arkadaş. bu facebooktan olur, balkona asılan bayrakla falan olur ama bırakın insanlar bunu yapsınlar. en azından tepki gösterme olayını unutmasınlar. yarın birgün daha ciddi bir ortamda bu tepkiyi gerçek hayata yansıtmak açısından böyle faydasız şeyler de gerekli. olayı canlı tutar yani. bunu vatan kurtarmakla ilişkilendirmek yahut bunu yapanların kendilerini vatan kurtarmış pozisyonunda gördüğünü zannetmek asıl salaklıktır.
(bkz: son moda)
Çok komiksiniz lan, vallahi.
Şehit olur siyah kurdeleler profil fotoğraflarında gezer.
Yapılabilir, sosyal medyadır ses çıkarılır.
Bunu hiç yapmadım ama yapanlara sosyal olarak laf sokmadım.

iki harfe basın veya basmayın, adınızın önünde TC yazsın ya da yazmasın.
Seçim meselesidir bu, taraf belirtmez.
Gel gelelim, TC yazanlara "vatanı sanaldan kurtarıyolar" diyorsan, kardeş o zaman sanal alemde gördüğün pkk paçavralarına da küfür etmeyeceksin. Her kulvarda artissin be kardeşim.
Yaratık gibisin. Her delikten fırlıyor, her çıkan sese muhalefet ediyorsun.
Bir gün sosyal medyadan "ANANI SiKiYORLAR" deseler,
Anamı sen mi kurtaracaksın diyeceksin.

Vatan senin anan olmayabilir, bizim her kulvarda anamız. Camide, sokakta, internette, köşede, kahvede, pazarda, bakkalda. Senle bizim aramızda ki farkta bu. Vatan bize her yerde vatan.
iş bu noktaya gelirken neredeydiniz.
(bkz: arkadaşlar amk siz kurum musunuz niye tc koyuyorsunuz)
bu eylem sonucunda pkk silah bırakmış obama erdoğan'ın bacaklarına kapanarak dünya birinciliğini sana bırakıyok paşam demiş avrupa birliği tüm ülkeleriyle birlikten çıkıp türkiye'nin büyüklüğü bu birliği almaya anca yeter falan demiş 1 türk lirası 2,5 dolara ve 3 euro'ya bedel hale gelmiştir.
ayrıştırma çabalarından birisidir. ve bunun her zamanki gibi paronayak milliyetçi kesimden gelmiş olması şaşırtmamaktadır.
neyse çocuklar heveslerini alsınlar,azalarak biter yakında.
toplumsal bilinç denilen hadiseyi amip seviyesinde yaşayan, olayı 2 tıkla halleden kişiler tarafından yapılır. neden? çünkü kolaydır. örgütlenip çık sokağa göster tepkini o zaman? kim uğraşacak yeeaa.

ne de olsa inanılmaz toplumsal bilincimizi arkadaşlarımıza göstermenin çok daha kolay yolu var.

1000 senedir ne kadar boş ve ikiyüzlü olduğu söyleniyor, 1000 senedir aynı gerzeklik devam ediyor hacı, inanılır gibi değil.

kesinlikle ama kesinlikle hiçbir amaca hizmet etmiyor. en ufak bir işe yaramıyor. şekilci, o kadar.

ayrıca siyah kurdele resmi, efendime söyleyeyim, türk bayrağı resmi gibi şeyleri de unutmayalım aman.

(bkz: bordo klavyeliler vatan kurtarma timi)
(bkz: poser)
Ülkeyi kurtarır.
hayatı boyunca tepki vermekten korkan andavalların tepkisini koyanlara, safını belirtenlere, gücü yettiğince desteğini vermekten kaçınmayacak olanlara her milli bayram ve 10 kasımlar da yaptıkları gibi ezberi bozmayan ' klavye delikanlılığı, bordo klavyeliler, vatanı kurtardılar ' gibi korkaklıklarının üstünü örten, her şeyin boşa ve heba olduğuna inanmış vurdumduymaz aymazların bok attığı sosyal medya tepkisidir.

hatırlatılmalıdır ki, hz. ibrahim hikayesinde ki karınca ateşi söndüremeyeceğini bilse bile onu küçük görenlere en azından safımı belli ederim demiştir.

yani adam sesini duyurmayı hedeflemiş ve sosyal medyanın gücünden istifade etmiş, seni geren ne be adam ? senin burada yaptığın nedir diye sormazlar mı adama. bugün herkes tarafından bilinen bir gerçektir ki arap baharı devrimi
facebook ve sosyal medyanın ortam hazırladığı güce borçludur. keşke evet, dışarı çıksak ve artık yeter diye sesimiz kısılana kadar haykırabilsek ama senin genel kurmay başkanın bile acz ediliyorsa hele de sen devlet denen mekanizmanın ona mahkum küçücük bir parçasıysan ancak ve ancak elinden ne kadarı gelirse o kadarını sunabilirsin.

asıl ve asıl benim sinirimi bozan yağmur sonrası biten mantar gibi her bir şeyler yapan insanlara kulp takan bu modellerin bir türlü bitmemiş olmasıdır.

acil yardım edilmesi gereken kanser hastası için, bir şeyler yazar paylaşırsın tepkini koyarsın maddi manevi yardım edersin bu ibneler yine seni bulur, oww o kadar aç ve yatalak insan var şimdiye kadar onları neden gözün görmedi !
e ona da sen yardım et...sen ediyo musun, ettin mi ! bak yine sosyal medya sayesinde sesini duyurdu ve yardım edildi o insanlara. nooldu ? vatanı kurtaramasak da insan kurtardık, hayırdır ?

yani özetle yapmıyosunuz yapana da saygı duyun karışmayın, gölge etmeyin ihsan istemez.
(bkz: saçmalık) beynini kullanamayan yetişkinlerin ve ergenlerin yaptıgı iştir.
Gösteriş meraklılarının zaman kaybetmeden uyguladıkları uygulama. (bkz: saçmalık bu)
8 şehit için 8 dakikada 8 bin kişi olanların yaptığı eylemdir. facebooktan vatan kurtarırlar çünkü.
dünyanın beklediği sosyal medya etkinliğidir.
insanların kanlarını dökerek müdaafa ettiği ülkeyi akıllarınca tc ibaresi kullanarak kurtarabileceğini sanan andavallar tarafından yapılan eylem.
facebookta şimdiye dek yapılan en sikimsonik harekettir.
tatlı su milliyetçiliği'dir.

(bkz: tatlı su)
türkiye cumhuriyetinin malı olduğunu gösterir!
Herkesin yanlış koyduğu şey doğrusu t.c. olacak tc nedir ya, ona bile saygımız yook.
ülkeyi her zamanki gibi facebooktan kurtarabileceği inancındaki ergenlerimizin bir eylemidir. bu kişilerin hobileri arasında her şehit haberinden sonra 1 haftada 1 milyon kadar insan bulmak için sayfalar açmak da vardır. biraz zaman geçtikten sonra o sayfada parayla reklam atarlar.
(bkz: 7 şehit için 7 günde 1 milyon oluyoruz)
kalavye şahinler , deniyor onlara , genellikle kör olurlar.
bordo klavyeliler bunların komutanlarıdır.
monitör nişanımız klavye silahlarımız yaşasın facebook zırvasından ülke kurtarma harekatı.
isimlerinin başına TC ibaresi koyarak toplumsal bir tepki yaratan arkadaşları tebrik ediyorum. Güzel bir toplumsal tepki olmuş. Bu toplumsal tepkiye "klavye başından vatan kurtarmak" yorumunu getiren arkadaşlarda var, onların sorunu TC ibaresi ile değil, karakterleriyle. Görmemiş gibi yapın.
tc ibaresi ile dalga geçen kansızlar! psikolojik savaşı da biliriz yeri geldiğinde silahlı savaşı da. şundan da adım gibi eminim, yarın biz bu bayrağı her tarafa dikerken, sizler, suçunuzu bastırmak için bugün alkışladığınız adamı yavşak yavşak taşlayacaksınız .