bugün

ne mavrası lan. cayır cayır tabela söktüler bu ülkede. araplar arapça tabale asabilirken, sen tc ibareli tabelayı asamıyordun.
birlik ve beraberlik içerikli bir tavırdır -bazen insanların yegane ortak noktası sanıldığında karşı tavırlar sesini yükseltebilir. şehitlere saygı olarak -tek bir mesaj verdiği gerçektir.
Etkili olmuş, amacına ulaşmıştır.
görsel
vatana facebooktan sahip çıkmak.
şaka maka haberlerde geçmesi ve sağlık bakanlığının geri adım atmasıyla işe yaramış gözüken eylemdir. biraz daha aktif olunsa aslında çok daha fazla şeyler yapılacağının belgesidir aynı zamanda.
kimisi dedi ''facebooktan vatan kurtarıyorlar hehe'' kimisi ''bordo klavyeli'' kimisiyse bu neo şakirtlere kulak asmadı.

bir elin nesi iki elin sesi oldu ve 9 milyon kişi bunu uyguladı.

sonuç mu ? http://siyaset.milliyet.c....2013/1692334/default.htm

destekleyen herkese teşekkürler.
işe yaramıştır.
(bkz: tc ifadesinin tabelalara tekrar eklenmesi)
ben de naçizane behzat ç'nin yayından kalkmasını protesto etmek amacıyla profil adlarının önüne "la" ibaresini koymaya çağırıyorum sözlük ortamının güzel insanlarını.
Sağlık Bakanlığı’nın, sağlık kuruluşlarının isminin başında yer alan TC ifadesini kaldırma kararından sonra pek çok kişi facebook’ta adının başına TC koyarak tepisini dile getirmişti. AK Parti’li izmit Belediye Meclisi Üyesi Ali Yılmaz, bu durumu adeta ti’ye aldı. Milyonların tepkisini hiçe sayan, küçümseyen ve alay eden Yılmaz, facebook sayfasına “”Hadi tc yazan kardeşlerim. SON DAKiKA. Umumi tuvaletler kaldırılıyormuş, herkes isminin başına WC yazsın. Suyunu çıkarmadan olmaz” yazdı. Siyasetin başlangıç noktası olan meclis üyeliğini bile hazmedemeyen, milletin hassasiyetiyle alay etmeyi marifet sayan Ali Yılmaz’a partisinin nasıl bir yaptırım uygulayacağı merakla bekleniyor.
işi gücü olmayan kimselerin uğraştığı, gereksiz hareket.
https://www.facebook.com/photo.php?v=413756308719863
hiç bi boka yaramayan isyandır efendim. Arkadaşım kaldırdılarsa tc ni gidersin adam gibi yaparsın boykotunu hedeni hödönü. Adının önüne tc yazdında bi bok mu oldun kemalist mi oldun cumhuriyetçimi oldun? Onu bunu geçtim gerçekten hiç bir işe yaramıyor. Başbakan aa facedeki insanlar adının önüne tc yazmış hadi insanlar üzüldü geri getirelim demezz. Pasif eylemler bunlar ülke elden gitsin senin yaptığın ne adının önüne tc koymak başka ülkede bu olsa yer yerinde oynar.
birilerini fena halde rahatsız etmiş bir protestodur. amacına ulaşmış sağlık bakanlığı geri adım atmış türkiye cumhuriyeti ibaresinin logoya tekrardan yazılacağını ifade etmiştir.
görsel
(bkz: tc meselesini inci nin çıkarmaması)
Hiç ummadığın insanların yaptığı saçmalık. Başta bıyıklı kezban davranışı.
yeni sosyal medya trendi..

yada;

(bkz: facebook dan vatan kurtarma)
inci sözlüğün işidir. ama önünü alamıyoruz herkes adının başına tc koyuyor, bütün herkes tepkisini böyle gösteriyor artık.
Tepki neye ?

Resmi kurum ve kuruluşların ünvanlarının önünden t.c ifadesinin kaldırılması değil mi ?
Bırak facebook'tan sosyal mesaj vermeyi.
Al ! Bak tepki böyle verilir..

http://b1304.hizliresim.com/18/b/lydvf.jpg
yapanlara takdir yapamayanlara karın ağrısı veren ihanetin yan etkilerinden birtanesidir.
Merak ediyorum. Klavye ile vatan kurtarıldı diyenler ne yapıyor?
Düşmanlarla omuz omuza falan çarpışıyorlar da biz mi göremiyoruz?

incicilerin işi veya değil. T.C sağlık bakanlığı ve Ziraat Bakanlığı olmak üzere her yerden kalkmış durumda.
Nedeni ise Alt birimlerde bu ibareye gerek yok"!
Üst birimler ne peki?

ismimin başına T.C koymadım. Ama koyanları da aptallıkla itham etmiyorum.
Göbeklerini kaşıyıp sözlüklerden insanları aptallıkla suçlamıyorlar en azından.

Siz vatanı kurtarın. Ayaklarınızı öpelim.
doğuda bir ilimizde sağlık bakanlığının bir devlet idaresinde (sağlık ocağı heralde) tc yazısını kaldırması sonucu yapılan eylemdir. bir nevi protesto.
hedef şaşırtılıyoruz sadece asıl mesele yeni anayasa değişimidir!
gösterişten öteye geçemeyecek olan bir eylemdir. hadi sokaklara çıkacağız eyleme desen gelmeyecek kişilerin yaptığı iştir. inci sözlük oyunu diyerek tepkilerin azaltılmaya çalışılmayı amaçlamışlardır ama gerçekte tc ibaresini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar.
https://pbs.twimg.com/med...BHZkKQgCYAA5vbv.jpg:large