bugün

90'lı yıllarda güzel işler çıkaran trt'de yayınlamış çocuk filmleri.

(bkz: varyemez amca)
çok eski değil fakat walt disney'in en kaliteli çizgi dizi serisi.
(bkz: recess)
(bkz: anket istiyoruz anket)
(bkz: clementine)
(bkz: yakari)
(bkz: marco)
(bkz: heidi)
(bkz: vikingler)
(bkz: kum kum)
(bkz: tonton ailesi)
(bkz: sinbad)
(bkz: ay perisi)
aksiyonuyla insanı hasta eden monte cristo adlı çizgi filmi de içeren liste. gayet başarılı bir çalışmaydı, trt, duruyorsa arşivden çıkarıp yeniden yayınlarsa, sağlam rating yapmasına garanti gözüyle bakabilir. hızlı jenerik melodisi bile gayet akılda kalıcıydı. bildiğimiz monte cristo kontu hikayesini baz almakla birlikte, oldukça serbest yorumlanmış ve bol aksiyonlu maceralara kendini vermiş bir çizgi filmdi. kontun jacopo adlı zeki ve acar ufak tefek bir adam ile rico adlı gürbüz bir siyahiden oluşan iki kişilik sadık bir yardımcı kadrosu da vardı.

(bkz: hastasıyız)
tom ve jerry en sevilen çizgi filmler, yeni nesil kanal carton network.

(bkz: alattinin lambası)
(bkz: kel oğlan)
(bkz: tom ve jerry)
Ay savaşçısı vardı. O zamanlar çocuklar hastasıydı bu çizgi filmin.
(bkz: sailormoon)

çok izlerdim de hala sonunu bilmiyorum.
her zaman "ayyy ne kadar güzeldi" diye hatırlanan; ilk aklıma geleni de nedense hep Voltron olan efsane çizgi filmler.
şirinler, voltran ve yakari en başta gelenleridir efendim.
(bkz: robotech)
(bkz: uçan kaz)
(bkz: disney in teneffüs zili)
(bkz: çiçek kız)
(bkz: rahan)
(bkz: tılsımlı gelinlik)
(bkz: kalimero).
monte cristo kontu'nun aksiyona ağırlık verilmiş çizgi film versiyonu yayınlanırdı bir vakitler. süperdi; trt arşivlerinden çıkartılıp tekrar yayınlansa büyük ilgi çekebilir.
(bkz: tarzan)
heidi.

edit: çizgi filmmiş.
kayıp dünyalar.

çok severdim ben onu. bir de yakari vardı. onu da çok severdim.

aha müzikleri hala dinlerim ben onları:

http://alkislarlayasiyoru...des-engloutis-kayip-dunya

http://www.youtube.com/watch?v=DkEdB6hABPA
(bkz: pink panther)
laserion vardı voltran taklidi. 2 voltran vardı. biri 5 aslan diğeri ise 15 taşıttan meydana gelen. bir fransız çizgi filmi vardı hem bilim hem de tarih'i anlatan (tabi ki mümkün olduğunca bilimi evrimci tarihi ise batı merkezli anlatırdı) bir de rhan diye bir çizgi dizi. inspector gadget vardı.
en iyileri vikingler ve varyemez amca'dır.
çiçek kız,heman,şirinler,sevimli hayalet casper,voltran.
hiç kimsenin hatırlamayacağı bir tane biliyorum: judy ve uzunbacaklı adam. hatırlayan varsa bana ulaşsın lütfen.
kim possible, dragon jack.