bugün

yavaş dön reis, ümmet yetişemiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Biz dün Suriye ile düşman değildik ki, biz Esed ile ailece görüşüyorduk. Biz davetimizi yapacağız. inşallah bu davetle birlikte de Türkiye-Suriye ilişkilerini geçmişte olduğu gibi aynı noktaya getirelim istiyoruz. Davetimiz her an olabilir.' ifadelerini kullandı.

https://rasthaber.com/tr/...n-davet-edebiliriz-135948
Şaşırtan bir geri dönüş açıklaması.
Dün söylenenler unutulmaya başlandıysa, Alzheimer epey ilerlemiş, hatta biden olmaya doğru gidiyor demektir.

Gerçi siyasetçilerle ilgili en sevdiğim söz de, zaten tamda bu durumu açıklıyor: "siyasetçiler su içmezler, tükürdüklerini yalarlar."
hayatta öyle bir şey demez reis. adama terörist dedi, onunla görüşelim diyen zavallılar var dedi, neler neler dedi. şimdi söyler mi böyle bir şey? fetöcülerin uydurması...
aynen yavaş dön kefere reyiz yetişemiyoruz. daha birkaç gün önce erdoğan esadla görüşsün diye bir yerlerinizi yırtıyordunuz, şimdi görüşeceğim deyince allahın hikmeti esad düşmanı oluverdiniz.

ulan covento bugün erdoğan dese ki ateist oldum diye, 5 vakiti camide kılmaya başlarsın.
Demirelin dediği gibi, dün dündür bugün bugündür. Ha dönüşler herzaman olur konjektöre göre ama köprüyü atacak kadar kesin konuşmamak lazım.
olası bir dünya savaşında safını belli etmesi için esad'a bir davet diye okudum ben.
türk siyaseti kaygan ve kırılgan bir zemindedir. örneği: seçimi ve parti başkanlığını kaybeden sayın Meral akşener bile beştepeye davet edildi bu ülkede. türkiye burası, bu ülkede heran herşey olabilir. buna çok şaşırmayın. halkı nasılsa devleti de öyle. zaten böyle de olması gerekir. duruma göre hareket esastır. konjonktür neyse o..

esad ve Suriye meselesinde türkiyenin 2011 deki o hamasi tutumu hatalıydı evet. zarar verdi. onda da Amerika'dan CIA ve mossad tan emir alan içerideki fetö yapılanmasının etkisi vardı. dönüş için geç bile kalındı. zira iç ve dış güvenliği, sınır ve komşuları ilgilendiren meselelerde ideojik v.b. yaklaşımlar da hata verir. aslolan bölgede birliği tesis etmektir. başka türlü düşmanın hakkından gelemezsiniz. düşman birlikte ise bize de birlik şarttır. hem içeride hem de dışarıdaki komşularımızla...
En çok da gerçekten dik duruşu işe hatırlayacağız erdoğanı *
Yüz binlerce insan tümüyle bir hiç için öldü. Dincilerin yatacak yeri yok.
Simdi biz esad mi diyecez? esat mi?

Esat geldiginde rte nin alnina para yapistirsa ne gulerim amk.
--spoiler--
esat geldiginde rte nin alnina para yapistirsa ne gulerim amk.
--spoiler--

Yaa ayıp oluyor ama ayı dayı.
Türk müsün moskof musun?
Karar ver tarafını seç...
Esed.

Evet
--spoiler--
türk müsün moskof musun?
--spoiler--
insan baska bir yerde yasayinca milletini - irkini degil, devletini degistiriyor.
Ben rusya vatandasiyim ama rus degilim.
Esed denilen adam bize yamuk yapmadı pisliği biz yaptık.

Kuyruğu yine biz kısık götümüzün arasına.
10 milyon suriyeli'nin, mesela yarısından kurtulacaksak, ki suriyeli'siz eski mutlu günleri hayal etmekte bile zorlanıyorum; bize ne, kim kiminle görüşmüş..

esad veya esed veya haset, kim kiminle görüşüyorsa görüşsün de; sınırımızda terör devleti oluşumu engellensin, şu mülteciler gitsin, belki de uzun vadede geri kabul anlaşması denilen ucube iptal edilsin.
bir ek entry: adamların kağıt üzerindeki topraklarının bir kısmında yönetim sergiliyoruz ve adam oturmuş, "daveti" kabul ediyor. bu bile, zaten çok çok ciddi bir statü farkının artık kabul gördüğünü gösterir. yani, hazır fırsattır, bitsin gitsin işte..

bu sene değil, iki sene sonra görüşülse, toplum alıştırılacak diye görüşme zamana yayılsa daha mı iyi? suriyeliler her gün doğuruyor, çocuk yardımı alıyor, türkler'in işsizlik oranını yükseltiyor, ev kiralarını artırıyor, her gün sgk'dan muayenelerini olup, mr'larına girip, ilaçlarını bizim paramızla alıyor, her gün vergisiz ticaretlerini yapıyor..

ben olumsuz kamuoyu yapmak yerine, herkes gibi suriyeli işinin bir mağduru olarak, aman destek verelim de, bir an önce gitsinler diye düşünüyorum.
--spoiler--
suriyeli'siz eski mutlu günleri hayal etmekte bile zorlanıyorum
--spoiler--

Nostalji böyledir işte, Mutlu değildik o zamanlar. Suriyeliler ağır, pis ve zor işlerde çalışacak eleman açığımızı kapattı. Sağolsunlar var olsunlar.
Şimdi daha mutluyuz aslında ama dediğim gibi nostalji. Eskiye duyulan özlem o boktan günleri bile güzelmiş gibi hatırlatır bize.
"kız emine almanya'dan aldığın entariyi ütülettir, esma hatun kişisi gelmekte göster senin ne kadar zevkli (?!) bir först leydi olduğunu" sözcükleri çakma sarayda uçuşuyor..
Bir dakika Esad eli kanlı katil diktatör değil miydi?
Rüzgar gülünden daha hızlı dönüyorlar.