bugün

ilk başta gerçekten anlamak istemezler. hani kız bitti diyo arama diyo ama adamlarda bi rahatlık var kız nasıl olsa bi kaç gün sonra dönecek abisi diye. 10 gün geçer hala kızın üzerinde hakimiyet kurma çabaları ama sahip çıkmak yok gönlünü alma taklidi sadece. kız acı çektiğini belli edince daha da çok canını acıtıp üste çıkarlar. bakarlar ki kızda 20 gün 1 ay sonra bile hala tık yok, bi de canını yakmaya çalışsa tınlamıyor hayatına bakıyor o zaman erkekleri görün derim ben. kızın ağzından çıkacak bir olumsuz kelimeye bile kurban olacak o hallerini. gerçekten komik ne hallere düştüklerini çekip sonradan seyrettirmek lazım.
(bkz: bitti dedi ancak anladım abi).
(bkz: üstüste yakaladım).
yeni bir sayfa açmanın zamanı geldiğini anlaması gereken erkektir.
yeni sevgili araştırmasına başladığı andır. yoksa kabullenmek imkansız lan.
etrafına bakındığında sevgilisini göremediği an.telaşa gerek yok mağazanın birinden çıkar.
- abi berna'dan ayrılmışın.
+ dönecek oğlum burnu sürtsün biraz.

- abi berna kantinde.
+ napıyor lan?
- valla gülüp eğleniyordu.
+ erkek var mıydı yanında?
- bizim Ahmet yanındaydı.
+ ne olacak ya sınıf arkadaşı.

- Abi berna Ahmet'le çıkmaya başlamış.
+ aklı sıra beni kıskandırıyor orspu!

- Abi...
+ Sus. Bi sus aq! 20 lira var mı votkaya eksik varda?

not: Nasıl arkadaşsa bu aq. Affola!
kalbinde baskın olan duygunun artık sevgi değil korku olduğu andır.kendini sorguya çekip 'ben nerde yanlış yaptım?' diyip,iki gün önce doğru atfettiği tüm davranışlarını yanlış saydığı andır.emre aydın'ı ilk kez dinlemeye başladığı andır.artık sevdiği insanın kendini umursamadığını bildiği andır...kendisine söylenen sevgi cümlelerini başkalarına söylendiğini bildiği andır...esasında kendini kaybettiği andır...
artık sevmediğini anladığı andır. yoksa kız istediği kadar uğraşsın erkek seviyorsa, hala beraberlerdir. e kendimden biliyorum kimse ben çok anlayışlıyım ayağına yatmasın.

sonradan eklenen not: az biraz eksi yemişim, hak ettim. entry yüzünden değil yaptığım yüzünden.
arkasından * damgasını yapıştıracağı erkeklere yeni dedikodu malzemesi vereceği andır.
bir arkadaşımın felç geçirerek topal kaldığı an dır .
artık umursamıyodur kız. Eskiden sizi sıkan bu durum artık acıdır v.s . kötü şeydir vesselam.
onu aldattıktan sonra gözlerine ilk gerçek bakışında.
uyarı sinyallerini anlamayan her erkeğin bir gün yaşayacağı andır.
başka bir erkekle gördüğü an; olmasa iyi olur.
tatsız bir şekilde olduysa tamamen erkeğin geç algılama sorunundan kaynaklanan durumdur.hatun kişisi davranışlarıyla durumu belli etmiş, duruma alışma süresi tanımıştır karşısındakine.erkekse bunları görmezden gelmiştir.
-neclaa aloo 3 saattir gelmedin ağaç oldum beklemekten nerdesin?!
+bak ahmet sana beklememeni söylemiştim.bu konuşmayı daha önce de yaptık.neden hala anlamamakta bu kadar ısrar ediyorsun?biz ay rıl dık!ayrıldık yaa anlasana.
-hadi artık aşkım nazı bırak çok özledim seni bitanem.beni sevdiğini bilmediğimi mi sanıyorsun?
+ahmet kendine gel ne sevmesi ne diyorsun evlendim ben!!
-onu da biliyorum sırf beni kıskandırmak içindi.ama affettim seni.
+ne kıskandırması yaa çocuğum var benim eski günlerin hatırına cevap veriyorum sana düzgün konuş!
-onu da sırf beni kıskandırmak için yaptın tabi anlamayacağımı mı düşündün?
+yuh ulan yuh!!
dıt dıt dıt dıtt...
-alooo necla alooo?kızım sanki beni kızdırmak için telefonu kapattığını anlamıyorum ben.
(bkz: ferhat göçer)'in (bkz: yastayım) şarkısından bir bölüme anlatmak gerekirse.

Seni son gördüğüm yerde yıllar sonra
O Gün geldi yine aklıma
Bu kez bir elimde kızım içimde fırtına
Göçüp gittiğin o yolda

Sen varmışsın gibi her gece ışığı kapatmadım
Gel gör ki ben hala yokluğuna alışamadım
Şimdi eşim dostum beni hastayım sanıyor
Yastayım hiç kimse bilmiyor

Çok zor o kadar yıl sonra itiraf etmek
Bu aşkı bertaraf etmek
Bu kez sana söyleyecek ne çok şey vardı
isterdim bak unutmadım demek
aşık olduğunu anladığı andır. illa kaybetmek gerekir, sanki kuraldır yada adettendir. kaybetmek ve bir daha kavuşamamak çünkü tarif edemediğimiz her acının adı aşktır o saatten sonra...
yenisini aramaya başladığı andır.
Tutunacak birşey arar, yeni sevgili gibi. Veya onu düşünmekten kendini alıkoyamaz.
(bkz: son pişmanlık neye yarar)
alış veriş merkezinde resepsiyona inip kayıp anonsu yaptırır.
yaptığım bir çok öküzlükten sonra canına yetip artık senden nefret bile edemiyorum dediği an, benim onu sonsuza kadar kaybettiğimi anladığım andır.
Erkek için sevgilisini kaybettiği an işte tam da o andır.
kızlardaki ego yüksekliğini, kendilerini bir bok sanmaya başladıkları andır. başlığı açan da bir kız sanırım.

öncelikle abicim ilişki bitiminde illa erkek salça olcak diye bir şey yok. kızlar da bu saçmalığı yapabilir gayet.
sonralıkla erkek için söylüyorum; aramayın. ne olursa olsun aramayın. kafayı başka şeylerle meşgul edin. ulan bu dünyada insan evladını kaybediyor da yaşamaya devam ediyor, elin kızı ayrılsa ne olur la?

ben derim ki, ne olursa olsun, bu kendini bi bok zanneden yüksek egolu kızlara taviz vermeyin, dışarıda hayat var, neleri var neleri var, hayatı ıskalamayın amınakoyim.