bugün

entry'ler (94)

insanın aşık olduğunu anladığı an

sıçarken suratında olan gülümseme, içinde yükselen huzur, karnındaki boşluk hissi devamlı hale gelir. güzeldir bu yüzden aşık olmak.

mario balotelli

mourinho ya hayran kalma sebebim. anlayana.*

uzanamadığı ciğere bakarak 31 çeken kedi

güzel rumuz. boyle bir yazar var mıdır acep' ?

allah türkçe bilmiyor mu

benim fikrimce de türkçe ibadet kesinlikle mantıklı ve olabilirliği var olan bir kavramdır. ancak islamın mantık dini ve ilme destek veren, önce "oku" diyen bir din olduğunu unutan o dindar gözüken yobaz ve ahmak insanların görüşlerine zıt konumda olabilmek nedeni ile, uzun uzadıya düşünmeden bir fikre varmak ise büyük bir hatadır. eğer günümüz kültürel yozlaşması göz önünde bulundurulursa, dine böyle mantıklı yorumlar sonucu getirilen devrimler ne yazık ki sapkınca ve dini daha da sömürmek isteyen insanların da din üzerinde değişiklikler yapması sonucunu doğurabilir. bu nedenledir ki bence bazı tabular tabu olarak kalmalıdır. umarım anlaşılmışımdır sayın, sevgili dostlar. ama yine de içimde kalır yazmazsam diyeceğim bir şey var ki : bende kendi dilimde duamı ederim. anlamadığım dilde, anlamadığım sözleri kullanarak derdimi nasıl anlatayım beni yaradana.

fenerbahçenin şampiyonluk sevincinde vurulan çocuk

dualarım haberin gerçek olmaması yönünde.

futbol seven insan zekası

en azından oturduğu yerden başkalarının zekasına sallamadan, usul usul hayatını yaşayabilecek zekaya sahip bir insan zekasıdır.

23 mayıs 2011

volkan demirel gibi zeki, çevik ve ahlaklı (!) bir sporcu tarafından resmi tatil ilan edilmesi gerektiği ilan edilen gün. sakin ol şampiyon. işine bak sen.

nuri bilge ceylan

kendisinin bugün aldığı başarı, fikrimce futbolda alınmış başarıdan daha çok gündemi meşgul etmelidir. nasılsa taraftarlar sevincini yaşıyor meydanlarda, bari medya ceylan a dönsün.

stsl 2011 2012 sezonu şampiyonu galatasaray

çok büyük ihtimalle vuku bulacak gelişme. ancak bunu şu anda dile getirmek "avuntu" olarak değerlendirilebilir bir kesim tarafından. yine de kesin bir şey varsa on sekizde bir ihtimalle ortaya çıkacak durum. ayrıca fanatik bir taraftar olarak şu anda içimdeki fanatizm ateşine bir nebze su serpebildiğim bir umut.

galatasaraylı olmanın dayanılmaz hafifliği

ligin başından beri şampiyon olamayacağımız net bir biçimde belli idi. o yüzden gerçekten rahattım bütün sene. e aysal ın da gelişi ile iyice rahatladım dersem yalan söylemiş olmam.

stsl 2010 2011 sezonu şampiyonu fenerbahçe

fenerbahçe den nefret ettiğimi yazdım daha önce. sevememde zaten tabii olarak. ama hak ettikleri şampiyonluk için tebriği hak ettiler. tebrikler.

kim kallström

cm ciler bilir bu adamı. ilk duyduğumda geçen sene çok istedim. eğer gelirse bu sene, ki kesin gibi, türk futbolunu şimdiki halinden bir iki adım öne götürür. tabii ki kendisiyle beraber oynayacak adamlara da bağlı bu.

fenerbahçe den nefret etme sebepleri

futbol duygusal iş. ezeli rakibimi sevmemi kimse beklemesin benden. bende kimseden beklemem bunu zaten.

ece toprak

bir aydın değil...

menemen

beşiktaşta, ismini ve yerini hatırlamadığım bir ara sokakta çok harika yapan bir amca var.

fb nin 23 mayıs 2011 günü şampiyonluğu kaybetmesi

bu fikrimi bu başlıkta paylaşıyorum, çünkü bu başlık sayesinde fikrim geldi. bize bukelamunspor diyenlere bir sorum var. bir galatasaraylı olarak fenerbahçenin aleyhine durumları desteklemem midir garip olan, yoksa fenerbahçenin, yani ezeli rakibimin, galatasarayımdan başarılı olmasını istemem mi ? ayrıca çok gereksiz bir paylaşım olduysa eksileyin sözlükdaşlarım, hakkınızdır ama içimden geldi.

jack sparrow

çakması bugün istiklalde idi.

s o s

ilk konserlerini, belki daha doğrusu; akustik performanslarını bizzat izlemeye gittim. saat 22:00 da çıkarlar diye bekledim. tabii ki kendilerine 30-60 dk arası bir zaman izni de tanımayı unutmadan. ancak bu erteleme süresi 90 dk yı bulunca tabii olarak içten içe bir isyan baş gösterdi. hadi dedim kendi kendime onur 90 dk ya da değer. ama en son sahneye ne idüğü belirsiz bir hanım kızımızı alıp, onunla beraber yıldız tilbe söylemeye başlayınca, kuzu kuzu coverı ile gerilen ben; daha fazla dayanamadım ve bronx pi sahneyi çok uzun bir süreliğine terk etme kararı aldım. s.o.s bu yolda devam ederse fikrimce sakin in başarısının yanından geçemez. umarım eski günlerine geri dönerler. ama onlar doğru yolu bulana dek sağlam indie müzik icraa eden tek grup büyük ev ablukadır.

çoğu türkülerimizin saçma olduğu gerçeği

göreceli gerçeklerden bir tanesi dahadır.

16 yaşındakinin 5 yaşındaki kıza tecavüz etmesi

kıyametin yorumlanamaz alameti.