bugün

(bkz: erkekler ne söyler kadınlar ne anlar)
işlerine gelmeyen bir durumdur. işlerine gelen şeyleri çok iyi anlarlar zira.
yüzyillardir üzerindinde arastirma yapilan durumdur.
kendimizi kandirmayalim erkekler kadinlari anliyamiyor, anliyacaklarinida düsünmüyorum.
bunun neden böyle oldugunun farkli nedenleri olabilir. ama bunlardan ücü söyledir.
birincisi kadinlar farkli bir dil seviyesi kullaniyor, erkeklerin anliyamiyacagi bir tonda yani. hani sadece yunus baliklarinin, veya yarasalarin duya bildigi ses seviyeleri vardir ya ona benzer bir sey iste.
ikincisi yer yüzünde kadin yoktur, bunlarin hepsi uzaylidir, erkek neslini cildirtmak icin dünyaya gönderilen özel bir gruptur.
ve belkide en önemlisi kadinlarin erkekler tarafindan anlasilmak istememelidir. bizi niye anlasinlar ki?
bunu nasil mi yapiyorlar, cok basit.
gizli bir dil konusuyorlar. isin garip tarafi, dünyadaki tüm kadinlarin bu gizli dili bilip anliyor olmasi.
buda erkekleri cok zor duruma sokar. ama sadece gizli degil, esyalarlada konusuyorlar.
mesela buzdolabina yönelip kapisini acar.

-allah senin belani vermesin, her zaman ayni seyi yapiyorsun. bu böyle olmaz. biktim artik. tüm gün ev isleriyle ugrasmaktan canim cikiyor, cocuklar beni mahf ediyor. biraz daha anlayisli olsan ölürmüsün sanki. öküz. dana. pirlik mahlukat... diye devam eder, ve actigi buzdolabin kapisini bir hisimla geri kapatir.

erkegin anlamadigi aslinda onu kast etmesidir, ama direkmen yüzüne söyleyecegine, gider ayakkabiya dolaba, tuvalet klozetine söyler ve erkegin sip diye anlamasini bekler.
sadece sikayet etmez ama eslarlaki diyalogunda, gelecek hafta yapilacak olan seyleride o nesnelerle paylasir.
iki hafta sonra erkegin önüne gecip,
-bugün begüm'lere yemege davetliyiz niyee halen hazirlanmadin?
+ ne, nasil? benim niye haberim yok?
-sana söylemistim ya begüm arayip yemege gelmemizi istedigini, zaten sen beni hic dinlemiyorsun senle konusurken. beni önemsemiyosun, sevmiyorsun artik.
krizleri baslar diger taraftan.
bide kadinlarin telefon görüsmeleri vardir, erkekleri zivanadan cikartan.
kadinin karsi tarafa söyledigi cogunluk kelimeler, evet eveeeet, aynen, ayneeeeeeen, hı hı evet canim.
mors alfebesi gibi üc uzun 2 kisa tııı tııı Tıı, tıı tıı.
böylece erkekleri yerden yere vurup, dedikodunun dibine vuruyorlar. yani kadinlar erkeklerin onlari anlamasini istemiyor, anlasalar erkeklerin yaninda onlarin yaninda onlardan sikayetci olup dirdir edemezlerdi.
bir keresinde bir adam karisi telefonla konusan en iyi kadin arkasinin, kocasina sormus.
allah askina senin karin, benim karima ne diyor telefonda.
adamin cevabi: evet eveeeet, aynen ayneennnn hiiii hiiii.
kadinlarin sıkca kullandigi kelimeler vardir bide, gene, her zaman, hiç, hep gibisinden.
-gene dis macununun kapagini kapatmadin, her zaman ki gibi ben kapattim.
+hep sen mi kapatiyorsun?
-evet 20 yildir evliyiz, 30 yildan beri hep ben kapatiyorum.
+madem 30 yildir sen kapatiyorsun, niye halen bu durumdan şikayetcisin?
sonra sizle konusmayi keser gene dolapla diyaloga, daha dogrusu dolaba karsi monologa girer.
doğaldır. bizde sizi anlamıyoruz.
anlayamazsın kadın milletini. zaten anlasan ne heyecanı kalır?
normal olandır. çünkü kadınlar anlaşılacak değil yaşanacak varlıklardır.*
anlayanlar var ama belli etmezler.*
kadınların anlanmak istememesinden de olabilir.
bırakın erkeklerin anlamasını, kadınların dahi kadınları anlayamamasıdır. karmaşık , çok bilinmeyenli denklem sanki. bazen kendi kendini bile anlamazlar.
doktor bu kendini anlamıyor ben nasıl onu anlayayım.
gündüzün geceyi anlamamasıdır. zira kadın gece erkek gündüzdür.
anlamak istemiyordur, sevmek sevişmek istiyordur.
anlamak istenmeyen kızlardır anlayamayız da zaten fakat kadınlar anlasılmalıdır.
anlamaya çalışmamasından kaynaklanan olgu.
kadın ince ayrıntılara takılır adam nettir düzdür.
bundan doğal ne olabilir ki. kadını hangi canlı anlamış bu zamana kadar sorusunu akıllara getirir.
Erkeklerde iletisim kanali tek yonlu kadinlarda cift yonlu oldugu icin erkekler kadinlari anlamakta zorlanir.
bir sözelcinin mat 2 den full çıkaramaması. bir yerden tanıdık geldi mi ? hey allah'ım ya.
erkeklerin en büyük sorunudur. ve daha fazla soruna sebebiyet verir.
beklenen durumdur, hemcinsi bile anlam veremezken karşı cinsten bunu beklemek hatadır.
kizlarin erkekleri anlamamasindan kaynaklanan anlasmazliklar silsilesi.
Yine mi regl amk? Tepkisi verilesidir.
kız saçını boyatacağı rengi anlatıyor ne bilsin erkek onu.
Daha kendılerı bıle kendılerını anlıyomuyorken karsı cınsın anlamaması normaldır.
Sebebi kızların tuhaf varlıklar olmasındandır. Harbiden.
güncel Önemli Başlıklar