bugün

pixar gibi dunyaca unlu bir firmada 2001 yilindan beri aktif olarak calisan grafik ve animasyonlar hazirlayan sahis. kendisi antZ, sherk, finding nemo, the incredibles gibi projelerde yer almistir.
16 Ekim 1969'da Rize*'de doğdu. istanbul Atatürk Fen Lisesi'nden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimine Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde devam etti. Üniversite yılları sırasında bir çok televizyon kanalında programcı, grafiker, tasarımcı olarak çalıştı. 1996 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra, Türkiye'nin ilk ve tek Sanal Stüdyo'sunu InterStar Televizyonunda çalışma arkadaşları ile birlikte hayata geçirdi....

http://www.teknoturk.org/...yazarlar/erdem.taylan.htm
shrek'i izledikten sonra ya! bu filmde bir sürü insan görev almış bi bakayım bir türk var mı dediğim siyah ekran üzerinde akıp geçen isimler arasından bulabildiğim tek türk, kendisini ülkemizi temsil eden biri olduğundan dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum, ayrıca tam ismi erdem hamsi taylan'dır. öyle yazıyordu ben de filmin yalancısıyım.
shrek serisinin ilk filminde görev aldıysa eğer shrek'in kulllandığı tuvaletin kapısındaki simgenin anlamını sormak istediğim insan.

görsel
boğaziçi üniversitesi elektrik elektronik mühendisliği bölümünden mezun olmuş, pixarda çalışan...

http://www.facebook.com/n...p?note_id=258750207485873

(bkz: yazamıyom ya)
(bkz: ellerim titriyor)

edit: yemin ederim kıskançsınız. siz varya, göbeğinizi büyütün lan.
Arabalar animasyon filminin incelemesini yaparken imdb'de gördüğüm kişidir. Araştırdım ve vay be dedim. Kendisi 1969 rize doğumlu. istanbul Fen Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuş.Üç Boyutlu Animasyon Filmleri yapan Hollywood firmalarından Pixar ve Dreamworks’te çalışan ilk Türktür. Pixar diyorum ya pixar. shrek, nemo, cars ve daha onlarcası.

Cars filmindeki görsel efekt çalışmaları ile animasyon filmlerinin Oskarları olarak sayılan Annie Awards’da “Görsel Efekt Dalında Üstün Kişisel Başarı Ödülüne” aday gösterildi. Pixar’dan ayrılıp yurda döndükten sonra sırasıyla “The Bakery Animation”, “Cave” ve son olarakta bilgilerini yeni nesille paylaşabilmek amacı ile “Camp Görsel Efekt ve Animasyon Merkezi”ni kurdu. 2015 yılında izmir’de görselleme, 3d üretim bandı ve augmented reality alanlarında dünya çapında yazılımlar üretmek amacı ile Cave A.Ş. sirketini kurdu. Şu anda Cave bünyesinde ana tasarımcı ve yönetmen olarak çalışmalarına devam etmekte.