bugün

12 ocak 2007 gösterime girecek olan aksiyon/komedi türündeki film. yönetmenliğini mustafa altıoklar ve taner akvardar yapmaktadır. oyuncular m.ali erbil, sarp levendoğlu, hamdi alkan, eyşan özhim, cengiz küçükayvaz ...

konusu; Sakatlar haftası etkinlikleri kapsamında 56. Piyade Alayı Karargah Destek Bölüğü ne 7 tane zihinsel engelli vatandaş 1 günlük askerlik yapmaya gelir. Askerliği takıntılı derecede çok seven Nizam, eski bir pehlivan, eski bir kadın tüccarı Nuri, kafasına uzaylıların çip taktığına inanan eski bir imam Habip, kendini anten zanneden Mahmut, melankolik bir genç Melih ve Obsesif Tuncay ın başlarından geçen komik olayları anlatıyor.
yine*bi boka benzemeyeceği ama milyonların izleyeceği filmdir. oynayan oyunculardan anlasılmaktadır *
yapımcıların ve lüzumsuz insan mustafa altıoklar ın kendilerine yakışır bir şekilde m. ali yi ne rezillik ederse etsin ısrarla hayatımızda tutmaya ahdettiklerini gösteren filmdir. yaratıcılık, vizyon etik ve ahlak olmayınca sonuç bu oluyor işte, al maliyi oynat benim unutkan insanlarım da "ay ne komik" "ay ne şebek" nidaları eşliğinde bayıla bayıla izlesinler.
mehmet ali erbil denen mahlukatın oynadığı diğer tüm saçma salak filmler gibi hiçbir değeri olmayan filmdir. mustafa hakkında her şey, uzak, karpuz kabuğundan gemiler yapmak ve yazı tura gibi yerli sinema gururlarını birkaç yüz bin kişi izlerken hababam sınıfı üç buçuk gibi saçma sapan filmlere milyonların gittiği bir ülkede sinemanın gelişmesi mümkün değil. böyle ülkeye, böyle izleyiciye böyle film. hayırlı olsun.

(bkz: entry girerken sinirlenmek)
mustafa'nın şimdiya kadar altına imza attığı onca başarısız projeye bir yenisini eklemek üzere olduğunu görüp insanı üzüntüye sevk eden film. adamda yetenek varmış ama ne yazık ki hep kötü yönde kullanıyor, eşi dostu filmde oynatacam onları memnun edeceğim diye kendisini ziyan edip duruyor. tüm projeleri bu yüzden çöpe gidiyor. şerif gören'in arkadaşı olması onunla büyümüş olması da hiçbir şeyi değiştirmiyor ne yazık ki, yakınından bile geçemiyor şerif'in. yazık.
konusundan anlaşıldığı kadarıyla m.ali yine zihinsel engellilerle dalga geçecek. millet de buna gülecek. zihinsel engellilerle dalga geçip, onları kucuk düşürmeyi komik bulan insanımızın çok seveceği filmdir. yazık. onlara sahip çıkmadığımız yetmiyormuş gibi dalga geçip bir de ustune film yapıyoruz.

(bkz: zihinsel engelliyle dalga geçmeyi komik bulan zihniyet)
19 ocak 2007 tarihinde gösterime gireceği duyurulan film.
emret komutanım ırak diye devam edecegini düşündügüm ezik dizinin ezik filmi umarım dizideki gibi salak esprilerle dolu degildir ama herşeye ragmen iyi bir hasılat yapacagı su götürmez.
atilla dorsay'ın hakkında "ben şimdiye kadar hiçbir film için bu filme gitmeyin demedim ama bu filme gitmeyin diyorum" gibilerinden bir yazı yazdığı film. emret komutanım dizisinin bazı bölümlerinin film ayarında keyif verdiğini düşününce şaşırtıyor adamı.
omrunde sadece bir gun asker olabilecek olan insanlarla dalga gecilecek filmdir. hic gordunuz mu o alay edilip, egelenecek insanlarin o bir gun ne kadar mutlu olduklarini... hic gordunuz mu o insanlarin, asker olduklari o bir gun, gozlerinin yaslarini?

neye guleceksiniz kardesim?..
gereksiz filmler coplugunde yerini alacak bir film.
fragmanlarından görüldüğü kadarıyla, rezil bile denemeyecek seviyede saçma sapan esprilere sahip bir türk klasiği.. yine aynı yüzler. hem de show tv nin resmen midemizi kaldırmış dizisi film oldu. türklerin toplu intiharı için mehmet ali erbil ve tayfasının filmleri dışında bir neden kalmadıysa hadi millet intihara. *
türk sinemasının vazgeçilmez insanı her karede bulunması farz olmuş mehmet ali erbil yine miğdemizi bulandırmaya devam edecek bu filmle birlikte. fragmanından bile tiksindiysem kim bilir film nasıldır diye düşünmeden edemiyorum.
yine Mehmet Ali Erbil. yine ucuz espriler.
imdb notu 4.8 olan film... bu kriteri ipleyip de gitmeyenlerin sayısı hakkında fikir beyan edilemez ama bu not kötü bi not, o kesin.
(bkz: antep antep olalı böyle zulüm görmemiştir)
(bkz: x y bilmem ne/@paleface)
(bkz: alternatif sinemasi cekilecek diziler/@paleface)
fragmanı bile beş para etmez ucuz esprilerle dolu. izlense de 2 gün sonra unutulacak türk yapımı. her yıl böyle filmlere verdiğimiz parayla; istanbul'un fethi veya çanakkale savaşları ile ilgili yarım film çekilirdi. sık boğazını 2 yıl. çekme böyle saçma sapan filmler, sonra adam gibi film çek. dünyada ses getirsin, unutulmasın...
"atilla dorsay" tarafından "tek başarısının 1 saat 50 dakika boyunca hiç kimseyi güldürememesi." olduğu söylenen militarist anlayışla hazırlanmış film.
tutsada tutmasada dizileri sinemaya uyarlama ve türk filmlerine seyirci çekme politikasına dayanan güzel bir çalışmadır. lakin yanlış bir dizi seçilmiştir. yakında bu politikanın b.ku çıkacaktır.

(bkz: asmalı konak)
(bkz: kurtlar vadisi ırak)
(bkz: mahallenin muhtarları okeye dönüyor)
(bkz: binbir gece son teklifim 1 milyon dolar)
(bkz: aliye çocukların aq sana birşey olmasın)
kıymeti bilinmemiş filmdir. "dünyayı kurtaran adam"la aşık atabilir, o derece yani...
"bi yeter amına koyiim!" la gazete della spor
vakti zamanında mustafa altıoklar hayranı bir arkadaşım ile tartışmama sebebiyet veren film. şöyleki, kendisi ile sinema üzerine konuşurken laf dönüp dolaşıp mustafa altıoklar'a ama bence esasen ağır roman'a geldi. kendisi ağır roman filmi yüzünden katıksız bir mustafa altıoklar hayranı olmuştu. buna inanamamıştım, zira bu çiçek abbas'ı beğenip sinan çetin hayranı olmak gibi birşeydi bence. dolayısıyla kendisine uzun uzadıya anlattım, yapma dedim, etme dedim, bunlar düzenin ve sistemin adamları, sinema adına sanat adına bu saatten sonra birşey yapmayacaklar dedim, dinlemedi, hala da dinlemiyor. ve hala kendisi bu film ile mustafa altıoklar arasında bir bağ olmadığını iddia ediyor. evet sözlük, belki de gerçeği görmek istemiyor.

filme gelecek olursak, mümkünse gelmeyelim. gelenleri de engelleyelim.
ucuz esprilerle donatılmış gereksiz saçma komedi filmi. korku yapamıyoruz, aksiyon yapamıyoruz, bilim kurgu deneyemiyoruz bile, bari komediyi yapın nidaları attırır. komedinin içine de attırır.
imdb nin en kötü film listesinde kendine güzel bir yer bulmuş film. valla kim koyduysa bu filmi oraya ellerinden öpüyorum. bu filme 1 puan veren elleriniz dert görmesin. bu nasıl rezil bir şey arkadaş.

ilk olarak bu filmin türü yok. komedi diyorlar da diyenler ya hayatlarında hiç komedi izlememiş ya da acıdılar bunlara da o yüzden öyle demişler. böyle saçma bir yapım çok fazla yoktur zaten.

filmin kilit ismi ise tabiki de ekranların en nefretlik adamı mehmet ali erbil. bu filmde daha itici, daha sevimsiz, daha sopalık. hele bi konuşma stili var ki sanki alttan yazı geçiyor gel nil şöyle ağzıma bir yumruk at diye. o konuştukça sinir oldum. neyseki bu işkence 15 dakika kadar sürdü de şu anda akıl sağlığım yerinde. yani büyük bir çoğunluğu. ama ne yazıkki o giden 15 dakikayı hiçbir şey yerine getiremeyecek. sanırsam soğuk su içmem gerekiyor.

film diyoruz da ya arkadaş bu şeye film dersek cidden sinema dünyasına büyük bir hakaret etmiş oluruz. hiç mi utanmadınız koca koca adamlar, kadınlar böyle bir şey yapmaya? bir de utanmadan asker üniforması giyiyorlar. tanrım sil o 15 dakikayı zihnimden! bu kadar acıya dayanamam.