bugün

imam adnan sokak'ta bir rock bar. eski alman biraevi.
fici bira olarak tuborg servis eden mekan.
girişte üzret talep edilmediği için tebrik ettiğim, vakkkonun karşısında bulunan mekan. istiklal caddesindeki maç izleme sorununu bu mekanda dev ekranda çözebilirsiniz.
istiklalde en uygun fiyata bira içemeyebileceğiniz yer.***
sert müzikler yanı sıra bob dylan çaldığına da şahit olmuşluğumuz vardır
girişinde hemen kafa hizasının üzerinde bir motorsiklet asılıdır
ayriyetten barın önü yazın pek bi hoş olur oturup biranı vodkanı içersin*** bir de karsısında yüksek öğrenim yurdu vardır
istiklalde uygun bira şurada kalsın,aksine neredeyse en pahalı birayı satan heavy metal mekanı.dağılan caravan tayfası ve bir kısım personelinin alternatifi olmuş olan mekan.akşam 8 gibi canlı performans yoksa klip gösterimi yapılır.genellikle 80'lerin glam rock ve aynı dönemin ikon heavy / thrash / power metal gruplarının klipleri döner.dj kabininde osman'ın yerine artık üzeyir çalmaktadır,osman'ın alçakgönüllülüğü ile kabul ettiği istek parçalarını,üzeyir'den istemek fırça yemenize sebebiyet verebilir.ayrıca caravan'ın eski elemanlarından serhat'da tekrardan başlamış bulunmaktadır.arada sırada çıkan can alıcı beklenmedik kliplerle/şarkılarla beni alan mekan olmasıda cabasıdır.gecenin 2'sinde tek başına masum masum aynı klipleri izlerken

grim reaper - see u in hell
loudness - crazy night
venom - countess bathory
possesed - fallen angel

gibi efsanevi grupların efsanevi şarkılarını duyunca insan bir ayrı olmaktadır.ayrıca feci bir klip arşivine sahip olmalarına rağmen bir wasp - the idol,bathory - one rode to asabay vs..gibi kliplerin bulunmamasıyla ayıpladığım mekandır.bunun dışında gerçekten hoşnut olmadığım durum metal içerikli web-zine'ın 3 grup toplayarak adını 2. bilmem ne .com/net Festivali koyarak dorockda festival düzenlemesi.son 3 ay içerisinde siz deyin 10 ben diyim 20 tane böyle mini festival yapılmıştır.
ilk girdiğinizde ulan burası nekadar karanlıkmıs diyip kenardaki masalara ulasmaya çalısırken basamaga takılıp tökezleyebileceğiniz ve rezil olabileceğiniz yerdir akabine gözleriniz mekana alışır ve lan burası okadarda karanlık değilmis dersiniz ama iş işten geçmiştir
şu an içeride tadilat olduğundan, şantiye görünümündeki bar.
biralara karıştırılan su miktarının abartıldıgı mekandır ayrıca.Bana öyle gelmiş ya da. Ayrıca içerde -hala öyle mi bilmiyorum ama - sigara içiliyordu en son gittigimde; akabinde içmeyenler alışık olmayanların da gözleri sikiliyodu afedersiniz.

Yer yer amator grupları cagırırlar "headbangers night" ,"extreme night" gibi şeyler düzenlerler. ha neden ingilizce mi? onu bilemedim bak.
gittik ve gördük ki hala oraların en dandik birasının verildigi mekan diye tanım yapılası yer.
eski caravan camiasının açtığı, dandik birasına rağmen müzik dinlemek için gidilebilecek mekan...
70 ler , özellikle 80 lerin heavy metal , black metal vs. bilmem ne metal şarkılarının çalındığı bir mekan. ortama eğer yabancıysanız başınıza gelebilecekler;

-hadi seni bir rock bara götüreyim hiç gitmedin dimi?
+efet efet çok merak ediorum. hadi gidelim
zaman geçer, yolda;
-ne içeceksin?
+vişne suyu?!
-ya acaba seni oraya götürmekle hata mı yapıyorum! yani hani ben kendi grubumla gidiyorum hani biz böyle metalci, senin kıyafetin bile uygun diil
+ya nolucak, başımı sallayabilirim ama! bak deniim bi sn
-tmm tmm dur gidelim hadi
+ehehe

artık dorock'ta;
+*
-hey napıosun?
+sallanıom
-ya diskodaymışız gibi dans etmesene cnm. *
+iyi de metalciler nası yapar peki?
-ehueuheuheu biz dans etmeyiz
+hııı ii tmm

+hey ben bu adamı tuttum
-müzikten anlayacağını düşünmüştüm
+evet taşşş gibi. biraz giyimi düzelse offf.
-!!??!! her neyse.
yeşilçam sinemasının hemen yanında bulunan, ağır metal müzik çalan ve klip gösterimi yapan, ayrıca ufak sahnesinden canlı müziklerin icra edildiği bar.. müzik çöplüğüne dönmüş depresif bünye için ( mesela ben ) çok iyi.. tedavi ediyor..
her cumartesi fallen isimli thrash metal yapan bir grubun sahne aldığı bar.
zekice bulunmuş bir bar ismi. okunuşu 'durak' olduğu için bar kaynayan beyoğlu'nda kolay kolay unutulmayacak bir mekan adı ancak anlaşmazlıklara sebep olabilir:
+alo
-nerde buluşalım?
+'do rock'ta.
-hangi 'durak'?
+başka 'do rock' mı var?
-dalga mı geçiyosun?
+abi sen ne diyosun?
taksim'de bir rock bar. eski alman bira evinin yerine acilmistir. gorulen odur ki kalan rock barlarin musterilerinin buyuk bir bolumunu cekmektedir.
yarın akşam 9 da sahnesinde abraxas ın 10. yılına erişme şerefine abraxas ve kronik in yer alacagı bar. kronik ve abraxas icin ordayız.
taksimin gidilesi rock barlarındandır. alternatifi için caravan bar.
son olarak kemancıdan hatırlayacağınız orhan`ın devraldığı ve kalitenin giderek düştüğü mekan.
ayrıca prezervatif makinası bozukmuş ve para yutuyormuş, ben arkadaşımın yalancısıyım...
Eski Vakko'nun karşı sokağında bir zamanlar Alman Bira Evi'nin kapatılması ile aynı alana açılmış "güzide" mekan...
metal müzikle ilgisi olmayanların üst katında iş pişirdiği bir mekan haline gelmiştir onlar için müzik ritm tutma aracıdır o an için.
(bkz: katarsis)
5 ytl ye tequila satılan güzel mekan.
doruk adlı rock dinleyicilerinin takma ismi. *
istiklal'de vakko'nun karşı sokağında bulunan zaman zaman canlı müzik yapılan bar.
taksim'de rock-metal fanları için gidilebilirliği en yüksek bar. caravan vardı bir ara, eskisi gibi değil. kemancı, biraz da aşıklar için, loş ışıklı, daha pahalı elit bir bar. diğerlerinden bahsetmiyorum bile.
bir barı, cafeyi, ya da ona benzer herhangibir eğlence mekanını güzel yapan oraya gelen müşterilerdir. yani dünyanın en güzel müzüiğini en ucuz bira eşliğinde sunan bir yer düşünün. ama içerisi boş, yada ne bilim kamyoncular var*. hiçbir anlamı kalmaz. siz milletin bok attığına bakmayın.
dorock an itibarı ile tarışmasız, türkiye'deki en gidilebilirliği yüksek rock bardır. avrupa'da bile sayılıdır bu tarz yerler.
rock'ı ve kültürünü sevmiyorsunuzdur. bok atın normaldir.saygı...
sahnesi çok küçüktür, ama dev gruplara(tabii ki alternatif guplar) ev sahipliği yapmıştır. davul ve sound'u çok iyi, gitar soundları da fena değil. vokalde biraz sorun yaşanıyor bazen ama yine de birçok yere göre iyi. canlı müzik programa göre değişmekle beraber genelde perşembe, cuma, cumartesi ve pazar geceleridir.
örneğin perşembe günleri ssd 22:30 gibi çıkar sahneye. konserde gibisinizdir.
bira 4ytldir. soğukdur. lezzetlidir.
gerçek fanlar oradadır çoğu zaman. bu da zaten bu kültürün parçasıdır.yani güç.