bugün

italyan kökenli; elektronik perakende zinciri mağazası.
mecidiyeköy'de profilo alışveriş merkezi'nin hemen karşısında bulunan şubesi çok hoştur.
bütün ürünler her yönü ile elinizin altındadır çünkü. cep telefonları, fotoğraf kameraları, laptoplar ve daha bir çok ürün açık ve şarj olmuş şeklide sizin onları kurcalamanızı bekler. *
piyasada bulunan bütün kalifeye elemanları bünyesine katmış önümüzdeki senelerde türkiyede çok büyüyecek şirket.
güler bir yüzle, mutlu mutlu teknoloji alışverişi yapılabilecek yer. üstüste birkaç gün başka şeyler almak üzere gittim ve çalışanların ilgisi, yardımı takdire şayandı. (5. kez mağazada çıkarken artık birbirimize el sallıyorduk birkaç tanesiyle) bilgililer, yardımcı oluyorlar, sadece dolanmak laptoplara bakmak için gelen insanları taciz etmiyorlar, en pahalı ürünleri kakalamaya çalışmıyorlar, müşterinin işini görecek basit ve hesaplı yollar sunuyorlar. gerçi bu muhteşemliklerinin yanında "şarj" kelimesine "şarz" diyen birbirinden sempatik, güleryüzlü bazı erkek ve kadın çalışanları yok mu? var.. maalesef.. görmezlikten geliyor, geçiyoruz.
ayrıca ürün yelpazesi o kadar geniş ki tam laptop alıp herşeyi halletmiş kasadan ayrılırken iki adım sonra tefal'in kampanyaya girmiş ve fiyatı gayet uygun bir tencere setini kucaklayıp kasaya geri dönebiliyorsunuz.
teknosa'nın hegemonyasını sarsacak güzel bir yer olmuş neticede. sevdim ben..
kısa zamanda marka olmayı başarmış firma. güleryüz mevcut. hemen her marka içerisinde barınmakta. bir çift kulaklık dahi alsan sana uzun uzun anlatıyorlar aldığının ürünün gelmişini geçmişini. ayrıca fiyatları teknosa'dan daha iyi. aynı markalar aynı ürünler neredeyse 20 YTl kadar daha ucuz.
internet sitesi son derece karışık ve kullanışsızdır. kategorizasyon başarısız yapılmış ve üst menüde ciddi tasarım hataları vardır.
kampanyaya girmiş ürünlerin gerçekten çok cazip fiyatlara satıldığı mağaza. kesinlikle gidin bir bakın.
1 tb lık seagate harici hard diski 169 liraya aldığım, cennetten kopup gelmiş mağaza. aynı hard diskin, ikinci el fiyatlarının bile baya aşağısında.**

http://tinurl.us/c6e712
ucuz sattığı mallarda illa ki sorun çıkan, ancak olumsuz durumlarda, geri alımda problem çıkarmayan elektronik market zinciri.
hem fiyatları uygun hem ferah mağazalara sahip bir kuruluş. aldığınız ürünü tam söylenen günde getiren ve kısa sürde kuran ardından kibar bir dille kullanımını anlatan servis görevlileri vardır. ürün değişimi için 1 ay süreyle ürünün kutusunu atmamanız gerekmektedir.
geçici ürün veriyorlar 1 aydır geçici ürünle takılıyorum ve verdiğimden daha kalitelisini geçici olarak aldım. darty iyi firma.
teknosa gibi elektronik ıvır zıvır satan mağazadır. ancak çalışanlarının teknosa çalışanlarından pek bir farkı yoktur. bilgisiz, ilgisiz, sorumsuz vs.

ipod nano 5g için bir kılıf alma isteğiyle x bir darty mağazasına girdim efendim. genelde bu tür mağazalardaki tutumum aradığımı kendim nulmak yönündedir. neyse şöyle bir dolandım mağazayı ama aradığımı bulamadım. haliyle birilerinden yardım almak isteği içerisindeyim. etrafı kesiyorum kimsecikler yok. neyse telefonların olduğu yere yaklaşıp bir hanım kıza soruyorum. hanım kız bilmiyor doğal olarak ama kime sorabileceğimin ipucunu yakalamaya çalışıyorum. bana birini işaret ediyor. elemana doğru yaklaşıyorum ama eleman telefon ile konuşuyor. kızcağız sesleniyor elemana "x bey, beyefendiye yardım edebilir misiniz?". x bey'de tık yok görüşmesine devam ediyor. hanım kızımız bir daha sesleniyor. durum aynı. x bey'e doğru yanaşıp görüş açısına giriyorum. "afedersiniz ipod kılıflarını nerede bulabilirim" diyorum. telefondaki kişiye "bir saniye" diyerek bana dönüp, "ipod kılıfı yok" diyor ve görüşmeye son sürat devam ediyor. neyse diyorum bunlarla uğraşmaya değmez. mağazadan çıkarken kapının kenarındaki kılıflar dikkatimi çekiyor. bakıyorum aradığım kılıf oradan masum masum bana bakıyor. kılıfı alıp x bey'in yanına dönüyorum. "hani yoktu lan" diyorum. x bey sinirimin farkına vardığından olsa gerek telefonu kapatıp benimle ilgilenmeye başlıyor. aman efendim yanlış hatırlıyormuşta falanda filanda. benim v kayışı kopmuş halde bu arada. git diyorum bana yetkili birini çağır. binbir özürler, binbir yalvarışlar vs. karşısında dahi sinirim yatışmıyor. x bey yetkili birini çağırmıyor ama çemkirmelerimi duyan mağaza müdürü yanımıza geliyor. neler olduğunu anlatıyorum müdür efendi konu ile ilgileneceğini söylüyor. sonunda ürünü de almayacağımı belirterek bırakıyorum. mağazadan çıktıktan sonra bir vicdan azabıdır gidiyor içimde be sözlük. kaç gün oldu bak acaba çocuğu işten falan attılar mı ki? evet yanlış yaptı ama neden bu kadar gaddarca davrandın ki jamal dedim kendi kendime. bu akşam gidip bir bakacağım. x bey işine devam ediyorsundur umarım. * ama sana bir müşteri memnuniyeti eğitimi şart.
Outlet bölümündeki ürünlerin fiyatlarıyla dikkatimi çeken elektronik mağazası.
basketbol şampiyonasındaki maçlarda verilen her molada reklamları izletilen alışveriş firmasıdır. sloganından da bay geldi:

dı dı dı da de daa!
beylikdüzü mağazası uzay üssü gibi. fiyat yönünden de epeyce ucuz. darty nin bir avantajı da bozulan ürünün tamiri için servisle filan uğraşmanıza gerek bırakmıyorlar. kendileri servis kısmıyla ilgileniyorlar.
çalışanlarının bazen müşterilerden daha az şey bildiği firma. dün gittim, ps3 move için navigation controller sordum, adam yok dedi, 30 sn sonra kendim buldum. veni vidi vici.
650 liralık telefonları 300 liraya satabilen tekno marken.
Web sitesinin tasarımı hatalarla doludur.
Web'den alışveriş konusunaysa hiç girmiyorum bile...
Stoktan hızlı kargo dedikleri ürünü 1 haftada anca depodan çıkartıp kargolayabildiler. Müşteri memnuniyeti deseniz bu firma bundan bi haber çalışıyor. Alışveriş yapılmadan önce birkez daha düşünmeniz gerekir.

Tanım : Elektronik ürün satışında dünyanın önde gelen (bence dünyanın en berbat) firması.
ucuz fiyata alınabilinesi ürünleri olan teknomarket. tavsiye dahilindedir.
ingiliz kökenli elektronik satış mağazası.

Adından ötürü bazısı fransız da sanır ama ingilizdir. kapanacağı yönünde bir çok söylem vardır ama gerçeği yansıtmıyor gibi görünüyor zira 3 senedir aynı şey söylenirken mağaza bırakın kapanmayı hala mağaza açıyor.
ingiliz değil fransız firmasıdır. merkezi fransa'dadır. müşteriden parayı peşin alır, tedarikçi firmalara 90 günde ödeme yapar. kimsenin fransız kalmaması gereken firmadır.

(bkz: ermeni tasarısı)
Etiket fiyati 850 lira olan ultrasonik bilgisayar kasasini deli bir pazarlikla 700 liraya aldigim teknoloji magazasi. Zor diye birsey yoktur, imkansiz zaman alir.*
galaxy s 2 alirken ÇOK CiDDi PROBLEM YAŞADIĞIM FiRMADIR. SATIŞ YETKiLiSiNE ben GALAXY S2 alacağimi söyledim bir model 1800 diğeri 1400 lira neden bu fark olduğunu sordum sadece bu telefon darty firmasina özel kampanyada tek fark ihracat garantili dediler, teknik olarak bir fark mi diye sordum hayir tamamen ayni dediler sonradan öğrendin ki bu ürün bir alt model olan g serisiymiş aradim bana dedikleri biz bilgilendiriyoruz müşterilerimizi, bilgilendirmediniz dediğimde bu telefon zaten daha iyi diye kivirdilar onuda yemeyince, 1800 tlilik telefonu 1400 tl almişsin araştirmaniz gerekiyordu oldu. utanmadan bir beni şuçlu çikardilar. fransiz olmasindan midir bilemem ama tamamen yalanci ve sahtekar bir firmadir. ben bir salak yaptim bir defa aliş veriş yaptim ama daha aliş veriş yaparsam bu sahtekarlardan fatih ürek benden erkek olsun bundan büyük yeminde yoktur. benden size tavsiyedir kesinlikle ne söylediklerine ne yaptiklarina itibar edin. aliş veriş esnasinda ki görüşmeleride muhakkak video kaydi altina alin çünkü sesinde montaj olduğunu söyler bu yüzsüzler.
(bkz: sikayetvar com)
en pahalı ürünü satıp, "daha ucuzunu bulursanız çikolata veririz" diyen tatlı su kurnazı elektronik zinciri.
bir bakkal düşünün ki 100 liralık ekmeği 120 liraya satsın ve bunu fark edip bakkala dönen müşteriye kusura bakma deyip özür dilemek için çikolata ikram etsin, ve 20 liranızı iade etmeyip yerine bir şey al diye tuttursun...
"fark etmeyenlerin, fark edip de geri dönmeyenlerin 20 liraları nerede bilader" diye sormaz mısınız?
"ben geri kalan 20 liramı burada harcamak istemiyorum, paramı geri ver" demez misiniz?

birçok insan aldığı 100 liralık saç kurutma makinesindeki 20 liralık farkı aramıyor, dönüp bu 20 lira daha pahalı verin çikolatamı demekle uğraşmıyor, uğraşamıyor. taşrada oturan birisi, darty'e gelip bir ürün alıp kendi kasabasına döndükten sonra bunun nasıl peşine düşsün? o insan için "en ucuz firma darty, çünkü reklamında öyle söylüyor". yalan! geri gelse ne olacak? buyrun 20 liralık hediye çeki !

açıkça fark etmiş bulunuyorum ki piyasadaki muadilleri içerisinde tartışmasız en pahalı firmadır. küçük aletlerden tutunda beyaz eşyaya kadar... hangi yüzle en ucuz fiyattan bahsederler?
teslimatı sözünü verdiği gün de yapamayan kafasına göre takılan teknoloji marketi...(en azından bende öyle oldu)