bugün

sevdaluk dizisinde oynadığı muhtar karakteriyle, erdal bakkalı anımsatmaktadır, şive farkıyla. özellikle 10. bölümde anımsatamamış, direk erdal bakkalı oynamıştır. bu durum beni rahatsız etmek söyle dursun, sevindirmiştir. özledim çünkü.

edit:imla.
youtube daki garanti bankası reklamlarında çok feci döktürüyor. kim çekmiş ve yazmışsa helal olsun. özellikle şu aşırı derece komik. havale yapılması için yaptığı dans mikemmel zaten https://www.youtube.com/watch?v=__GjqD0uqVQ .
o dandik dizide Erdal bakkal dansı yaparken gördüm ya seni içim cız etti valla.
hatay'da yeni çekilen güney dizisinde oynayan erdal bakkalımız.
pek yakında filmindeki karakteriyle erdal bakkal'ın o sevecen ve sempatikliğinden sıyrılmış -sıyrılmak ne kelime amk- direkt olarak orrrrrrrrrrrrospu çocuğu olan bir karaktere hayat vermiştir. hani karakterin hakkını fazlasıyla verdiğinden 2. kez gözüktüğünde ister istemez ağızan galiz muhteviyatlı küfür salvoları çıkar olmuştur.

nah böyle oyuncudur vesselam.
erdal bakkal'dan önce kendisini keşfedemediğim için üzüldüğüm usta oyuncu. adamda acayip bir ışık var ki, ne oynarsa oynasın izletiyor, ve kesinlikle mükemmel oynuyor bu abimiz. bana masal anlatma'da da müthişti kendisi. sürekli benzer rolleri oynuyormuş gibi gözükse de, öylesine parmaklıklar ardında dizisindeki rolüne bir bakayım dedim, hani sorarsınız ya çocuklara, ''büyüyünce ne olacaksın?'' diye, çocukluğunda ya da gençliğinde kesinlikle kendisi de bu soruya cevap olarak, ''oyunculuk, tiyatro'' demiştir.
Izlediğim tek reklamı yapan adamdır (bkz: garanti bankası).
büyük küçük demeden her rolü oynayan ve hakkını veren kaliteli oyuncu.
kocamın ailesi dizisi sezon finaline üzerinde "i am not normal" yazan bir tişört ile on numara giriş yaparak konuk olmuştur. bir insana her rol yakışır mı arkadaş ya? bakkalsın sen sonuçta.
deneysel bankacılık reklamıyla bile aralıksız 10 dk güldürebilmiştir.
Bence hep erdal bakkal.

Erdal bakkal film film geziyor.

Hatta butun bir turk sinemasi bence erdal bakkalin farkli donemlerini anlatiyor.

Biyiklarin dokulsun erdal.
Her rolünü ayrı bakış ayrı duruş ayrı mimik ile oynayan harika oyuncu.

Parmaklıkların ardında dizisinde yüzü tamamen soluk katı bir duvar gibi adamın gülüşünü o role bakarak hayal dahi edemezsiniz.

Leyla ile mecnun'da ki hali ise bambaşka çocuksu neşeli çıkarcı bir bakkal ve hiç yadırganmıyor mimikler duruş bambaşka çünkü.

Şimdi oynadığı dizi mesela çok izlemedim ama izlediğimde duruş konuşma tonlama bakış hepsi çok farklı.

Ayrıca şener şen ile beraber bir dramda oynamalarını çok isterim.
hala erdal bakkal diyenler var..

bu arada beatlescidir.
Sevgili dünürüm diye bir dizi vardı.gerçekten de kıymeti bilinmemiş güzel dizlerdendir.bu Halil sezai mesela bu dizide evin salak oğlu rolündeydi.

Orda Haluk bilginer 'in sağ kolu bir karakteri oynuyordu Cengiz Bozkurt...

Müthiş rol kabiliyeti , mimikleriyle dizide Haluk bilginer gibi bir usta olduğu halde daha çok dikkat çekiyordu oyunculuğuyla...

Eninde sonunda patlayacaktı , bariz belliydi.

Sonra Erdal bakkal tabi...tarifsiz bir karakter...erdal 'a oyunculuk olarak öyle bir yön verdi ki karakter kendisinin çok çok önüne geçti.

Bazen yapışır üstüne o karakter , sokak seni artık öyle tanır.Oyuncular bunu pek sevmez ama kendisinin bile Erdal bakkal hayranı olduğuna , bir daha o karakteri oynayabilmek için içinin kıpır kıpır olduğuna eminim...
1 yılda en çok dizi filmde yan rol oynayarak rekora koşmaktadır kendisi.
Bu aralar ekranlarda çok fazla gözüken iş yapayım derken itici olan kişi. Her sinema filminde yan rolde var reklam filmlerinde var yeter be. Evet.
burcu esmersoy ile beraber her yerde görmekten bıkılan sima.
Harika bir oyuncudur.
görsel
Ada adında yeni bir bebeği daha olmuş.

görsel
iyi oyuncudur ustadır saygı duyulur fakat her komedi filminde oynamasına gerek yok. tamam ekmeği peşinde para kazanıyor falan ama kendi kalitesini düşürüyor. evet.
iyi bir oyuncudur ve de komedi de doğal ve kalitelidir kesinlikle.
genç kızlar ile gecelere akan zat. ulan evli adamsın. karın daha yeni doğurdu. yakışmıyor.

görsel

bahse konu haber;

http://www.posta.com.tr/e...-yakalandi-haberi-1269701
Abartılan bir balondur. Her çakma komedi filminde olmasıyla zaten yeterince ayağa düştü. Evet.
yapmacık hareketler, iğrenç ses tonu, tiksinç bi adam ne zaman görsem midem bulanır.