bugün

kahveyi de avrupaya sokmus olan milletin turkler oldugu goz onunde bulundurulursa (bkz: viyana kusatmasi) 'kim neyin ozune donuyor' tartismasiyla daha da sacmalastirilabilecek tartisma sorusudur. agiz tadindan da milliyetcilik yapan beyinler var ya, helal olsun valla. mesela amerikali cumhuriyetci partiyi destekleyen (irak savasini da destekleyen) (o derece vatansever yani) bir tanidigim var, hunkar begendiye bayiliyor. noldu, gitti mi amerikalilik? yazik olmus.
tikky'likle ilgisi olmayan durum. canım nescafe istiyorsa nescafe çay istiyorsa çay içerim. * *
brezilya, arjantin gibi ülkelerdeki cocuklarin topladigi kahve cekirdegini isleyerek sivi hale getiren avrupalilari özenen yada "nasil bir tadi var???" merakiyla icen genctir...
onlara gelene kadar hizmet yerine hortum yapanlar, yönetmek yerine sömürenler, hakkını aramak yerine uyuyanlar yok mu? yurdum insanı akla gelebilecek her türlü haksızlığı görmez, sonra da milleti nescafe içenler, çay içmeyenler, bilmem ne yapmayanlar diye ayırarak hedef gösterir. sonra nolur efendim, nescafe içenler yozlaşmış, kendi kültürüne uzak, çay içenler ise vatanını milletini seven insan evlatları olur. neymiş efendim bu kıssadan çıkaracağımız hisse? çay içersek vatan kurtulurmuş, hadi bakalım bi çay koyun da şimdi sizin de çorbada tuzunuz olsun. *
- abi hallettik olayı. tüm kahve makinaları iptal, nescafe toptancıları felç. kültürümüzü kurtardık.
+ hepinizi alınlarınızdan öpüyorum arkadaşlar. sıradaki görevimiz, kumaş pantol yerine -pantol diyorum dikkat ettiyseniz. zira pantolon demeye alışamadım bir türlü. pantolon kelimesi de bana yabancı geliyor.- kot giyen gençleri telef etmek. gazamız mübarek ola..
(bkz: çay yerine türk kahvesi için ihtiyarlar)
bunu yapan bunu da yapar
(bkz: alaturka yerine alafranga tuvalete sıçan gençler)
(bkz: hiç tasvip etmiyoruz esefle kınıyoruz)
isteyen istediğini içer kime ne? kim, nasıl ve neden karışır da böyle bir başlık açar ki? tanım: ben ne yapıyorsam herkes onu yapsın da zaten kompleksliyim iyice komplekse girmiyim. mesela ben çay içiyorum hem ucuz hem güzel (bence yani) o zaman herkes çay içsin kardeşim olur mu öyle şey komplekslerime kompleks ekleyecekler şimdi...ben en iyisi bununla ilgili bir başlık açayım da çay içsinler bunlar bir de özümüze dönelim falan diyeyim de belki etkilenir çay içmeye başlarlar..
final sınavları sabahlamalarında daha iyi geldiği için nescafe içen gençlerdir. hem de 3ü 1 arada.
zengin koministlerin geleneksel olanlara verdiği tepkiyi yaşatan gençlerdir.
çay ve nescafe arasında yakından uzaktan bir alaka olmadığından, çay yerine nescafe içmelerinin garipsenmesinin garip olduğu gençlerdir *. türk kahvesi yerine nescafe içselerdi garipsenebilirdi bir nebze.. o da bir nebze yani, fazla değil *
Kategorize edilen gençler
içtikleri ile yargılanan gençler.
çay içerse kültürünü koruyan * nescafe * içerse özenti olarak idam edilen gençler

(bkz: sacma sapan başlıklar)
(bkz: ordan burdan sosyal tespit yapmak)
kahveyi çaya tercih eden gençlerdir. ayrıca kahve kahvedir.

(bkz: nescafe) (bkz: jacobs) (bkz: starbucks) (bkz: davidoff) (bkz: cafe crown) (bkz: mehmet efendi) (bkz: birben)
cani cay degil de nescafe icmek isteyen genctir. * * *
final haftasında, kahvenin uyku kaçırıcı etkilerini iyi bilen ve çikolatalısından, bademlisine; fındıklısından karamellisine değişik çeşitleri bulunan 3ü1 arada kahve çeşitlerinin tatlarını seven gençlerdir.
lahmacun yerine bezelye yiyen insandan farkı olmayan insanlardır.
gece yarısıdır, sevişeceklerdir. nescafe adamın uykusunu kaçırır, bu yüzden içmiş olabilirler.
yerine diye birşey sözkonusu değildir.

-iki çay alabilirmiyiz
+çay yok efem, onun yerine kahve verelim
-tamam oda olur. biri açık olsun.
+açık yok
-tamam biri daha koyu olsun
+yok

daha ne yapsın bu gençlik, bütün şartları zorlamıştır işte.
binbir gece varken lost izleyen, yaprak dökümü dururken heroes'a takılan nesildir bu. nickimden tiksindim şerefsizim...
cay hararet alır bu sıcak,vıcık yaz gunlerinde iyi gelir o yuzden..ama nescafede sabahın korunde kendine gelebilmek icin birebir..yerine gore tercih edilebilirler..
aynı zamanında kafeinin fazla tüketildiğinde cilt güzelliğine verdiği zararı bilmeyen gençlerdir. güya iki makyajla bir halt olduklarını sanırlar.
finallere calısan genclerdir genelde.
dertleri elalemi geren gençlerdir.

(bkz: genç nescafe tutkunları rahatsız).
(bkz: utanmaz yaratiklar)
dışarıda annesinin demlediği çayın tadını bulamayan insanların yaptığı eylemdir.
dışarıda içilen çayın lezzeti farklı geldiği için nescafe tercih edilir.