bugün

(bkz: casper ın amcaları)
(bkz: casper bilgisayar)
yeni çizilmiş casper şu an cartoon network'te yayınlanmakta. the x-files'a gönderme yaptıkları bölüm süperdir.
bitmez tükenmez arkadaş olma çabalarıyla, zamanında konserve beyin formatında bir apartman çocuğu olan bendenizi çileden çıkaran gıcık ve salak hayalet. * *
çocukken arkadaşlar arasında kızlara verdiğimiz isim.
Üzerine esprıler yapılabilen hayalet. Duydunuz mu?? Casper duvara çarpmış.
Evin içinde beyaz örtüyü üstümüze geçirtip, deliler gibi koşturan çizgi karakter. ama artık bilgisayar markası olarak biliyoruz onu.
yüksek bir yerden düşeceği zaman kendine paraşüt modeli veren hayalet. bir de sevimliymiş kendileri. sırf bu sevimlilik yüzünden evde koltuk üstünden halıya ucma denemeleri yapmıs ve arabada kalmıs cocuk edasıyla bakınırdım. cocuk aklı işte. nereden nereye be albert..
sevimli hayalet. arkadaş edinememe problemi vardı sanırım .
aslında ürkütücü bir konsept.

yani düşünsene..

Bir zamanlar bir çocuk varmış, 9-10 yaşlarında, yalnızmış çok, arkadaşı filan yokmuş, ve bir gün bu çocuğa ne olmuş? ölmüş! yalnız ölmüş hem de.

ve ruhu bu dünyada sıkışıp kalmış, hiç arkadaşım yok diye dolaşıyor,

yani ne bileyim.. böyle bir durumda ben olsam "sevimli hayalet" demezdim. çocuk ölüsü sonuçta.

korku filmi senaryosu gibi lan.

brr...
son sinir bozucu reklamlarında iş yaşamında başarılı olmanın anahtarı olarak internet explorer gösterilmektedir. önce anlam veremedim sonra ortada takım elbiseli bir adamın takla atışını görüp bayıldım..
alırken ki korkulu yaklaşımımın kullandıktan sonra boşa olduğunu gösteren bilgisayar markası..
4 çekirdekli dizüstü bilisayar yapmayı başarabilmiş bilgisayar firmasıdır.
CEO su Charlotte Anne Lamprecht in krizi iyi yönetip büyüdüklerini iddaa ettiği bilgisayar firması.
1991 yılında mecidiyeköy de 40 m2 lik küçük bir ofiste işe başlamış, 1.000.000 adet bilgisayar satışını hedeflemiş, global marka olma konusunda ciddi atımlar atan firmadır.
en son reklamlarında casper masaüstü bilgisayar alana speaker, yazıcı vb. ıvır zıvır hediye diyen firma yuh artık bilgisayar alayım senden, bir de speaker verme, istersen kasa hediye de. ne koyuyosan pakete hepsini fiyata dahil ediyorsun zaten ayrıca verdiğin hediyeleri dışardan alsak 100 lira tutmaz, bir de windows 7 yükseltme de bedava demezler mi bilmeyen bu sadece casper bilgisayar alanlarda oluyor sanacak halbuki olay microsoft un olayı.
aidata'yı satın alan bilişim firması.
arkadaşı olmadığı için üzülen hayalet kahraman. bir an önce izdivaç, saklambaç vs programlara katılmalı.
öyle bir bilgisayar düşünün ki, bozulupta servise iki kereden az gidenine sağlam densin. işte o casper.
sosyal hayalet casper. *
bir ay içerisinde aynı hatadan 3 defa servise gönderilen bir bilgisayarı, hala değiştirmemekte ısrar eden kurumdur.

edit: 4 ay'da 8 oldu hala değiştirmediler. *

6 ay sonra gelen edit: makine çöpe atılmıştır hayırlı olsundur.
adam gibi bir reklam firmi çekemeyen ve yine son reklamlarında ahaliyi baya güldürmüş firmadır. kız tıp fakültesi kazanmıştır ama okul adı falan yoktur, herhalde kız öyle bi puan yaptı ki hangi üniversiteye gitse alacaklar, baba da bunu biliyodu önceden aldı dayadı laptobu ufaklık da bozulmasın diye ona da verdi kasayı çocuk herhalde görüntü almak için götüne bağlayacak onu da öyle bişey işte.
kendini türkiye'nin prestiji olarak ifade eden fakat bununla hiç alakası olmayan, kalitesiz ürünlere sahip bilgisayar firması.
türkiye'nin prestiji değil aksine yüz karası bir firmadır. 2 yıllık garanti süresi boyunca bilgisayarını en az 10 kere servise götürmüşlüğüm, garantisi dolunca çöpe atmışlığım vardır.
5-6 yaşlarında ruhunu çağırmaya çalıştığımız ama başarısız olduğumuz hayalet.
türkiyenin prestiji gibi iddialı bir sloganları olan teknoloji markası.