bugün

Marvel'in hayalet çizgifilm kahramanı.
Türkiye'nin prestiji soganıyla bilgisayar üreten firma.
kendisi insan korkutmak yerine yanlız kalmayı tercih eden ve insanları koruyan sevimli hayaletimiz.
sevimli hayalet.
cocukların hayalet korkusunu önlemek için oluşturulmuş çizgi karakteridir.

(bkz: öcüüüüüüü)
çocuğun hayalgücü üzerine kurulu, abuk subuk bir reklama sahip firma.
tobb ekonomi ve teknoloji üniversitesi'nin 2004 girişli tüm öğrencilerine verdiği dizüstü bilgisayarların markası.
güneri civaoğlu ile birlikte şeffaf odayı sunan çizgi karakter...
(bkz: ALTAN ARAS FAKILI)
bi bölümünde uykusuzluk çeken bi ayıya yardımcı oluyordu.türlü türlü şeyler deniyolardı sonra kış geliyodu, ayı kendiliğinden uyuodu.biraz farklı bi bölümdü ya da ben tam algılayamamışım.bi de amcaları esasen kötü değillerdi, yani clementine'daki kötülere kıyasla ancak "şapşal" lardı.
(bkz: amcalarına hastayım)
gereksiz bir bilgisayar markası.
hayatımın anlamı sevimli hayalet. keşke çizgi filmleri yeniden olsa da izlesek.
küçükken kendisini severdim. büyüyünce amcalarını sevmeye başladım. asıl başrol amcalarınınmış çok sonra anladım. sadece amcalarının rol aldığı bir film ya da dizi çok tutar kanımca.
an itibariyle kanal1 de yayında olan film.
bir bilgisayar firması.
"casper, the friendly ghost" nağmeleri içeren bir müziği olan çizgi film.
reklamları güzel, ürünleri kötü olan firma.
çocukluğumuzun süper kahramanlarından bir karakter.

yetişkinlerin unuttuğu iyilik, doğruluk, önyargılı olmamak gibi kavramları o yıllarda amerikan propagandası altında bize, biz küçücük çocuklara öğreten, hiç unutmamız için belletmeye çalışan, ama maalesef başaramayan çizgi film.

ne zaman tv yi zaplarken denk gelsek öylece kalırız çoğumuz; çünkü çoğu kişiye çocukluğumuzun saf, temiz günlerini hatırlatır. kimine de kötü bir şeyleri, bir yerleri anımsatır bu tür enstantaneler.

bazen de anneler çocuklarını uslu tutmak falan gibi basit ama sonradan o küçük çocuğu çok etkileyecek nedenlerle bu çizgi filmleri izletir çocuklarına.

nitekim pek amaca ulaşmaz bu şeyler: casper, bugs bunny, spiderman, duffy duck, tweety, tom ve jerry, tazmanya canavarı, speedy gonzalez, saftirik elmer, road runner, pepe le pew(romantik pepe), mickey mouse, donald duck, winnie, piglet ve diğer bir çok looney tunes, disney kahramanı...

bir de yeni jenerasyon* var bunlarda, bunların hepsine yetişemedim: pokemon, digimon...

bunlar işe yarasaydı dünya her gün daha çekilmez, daha uyduruk, daha acımasız bir hal almazdı herhalde.

ya da bu çizgi filmlerle ancak bu kadar tutabildik kendimizi. zaten ne gereği vardı ki casper başlığına bu kadar yazı yazmanın.*
metallica'nın son albümünde yer alan bir parçanın ismi.
bir türlü kimseyi korkutamamış sevimli hayalet. **
(bkz: pessimist hayalet)
saflıkla mallık ayrımını yapamayan zavallı hayalet. ensesine vur parasını al hayaleti.
hem bir hayalet hem de bir bilgisayar markası...
hiç sevmediğim, hala tiksindiğim bir çizgi film kahramanıdır.