bugün

entry'ler (553)

ne mutlu türküm diyene

yalan dolan. bak ben mutluyum. hakikaten mutluyum ama bence yalan. yurt dışında seni türk sanmasınlar diye yüzünü ısrarla açık renk fondötene buluyorsan ve saçlarını sarıya boyadıysan ve ülkene geri döndüğünde "aha aha beni italyan sandılar" diye gururla anlatıyorsan senin türklüğünle alakalı bazı sorunların vardır. türk olmak güzel bir şey. herkes türk olsun, ille de türklük demiyorum ama şahsım adına memnunum. iyiyim böyle ben.

ya da bi yunanistan göçmenliği, boşnaklık falan varsa sende bir iki kuşak önceden ve sen bunu üç gündür tanıdığın insana bulduğun ilk fırsatta söylüyorsan ben senin feci aşağılık kompleksleri içinde olduğunu düşünürüm.

bir de yabancılara bizim türkiye çok modern, sarışınlarımız da var bizim falan diye laf anlatmaya çalışıyorsan, ve bir amerikalı türkiye hakkında çok az şey bilince sen "çok cahiller ağbiee yeaööööö" diyosan lütfen ortadoğu ülkelerini biraz araştır ve oku. önce kendi cahilliğini, sonra dünyadaki yegane kültürlerin avrupa kaynaklı olmadığını görebilirsin. ve bir avrupalı olabilmek için veya bir yabancıdan "aa ben seni avrupalı sandımdı" lafını duyabilmek için böyle canhıraş bir çaba göstermek zorunda kalmazsın.

kadın olmanın zorluğu

çeşit çeşit muhakemeye bırakılmak ömür boyu.
"seks konusunda nasıl bir tutum sergilesem de hem modern olsam, hem de kendime ırıspı dedirtmesem? evlenip çocuk yapsam arkadaşlarım "karı gibi olmuş, dünyayı gezecekti" der mi, sosyal hayatımda prestij kaybeder miyim? evlenmesem, çocuk doğurmasam akrabalarım benim yabani ve çirkin biri olduğum konulu dedikodular yapar mı? evlenip de çocuk yapmasam, kocamın pipisi hakkında atıp tutarlar mı? kariyer yapsam, 'kadındaki hırsa bak.' derler mi? nasıl bir role bürünsem ki herkesi memnun edebilsem? kendi istediğim rol beni mutlu edebilecek mi? insanların bu rolüm hakkındaki eleştirilerini ne kadar hazmedebilicem?

konuşurken 'lan' demeyi kessem mi? acaba 'lan' dediğim için birisi beni sözlüğe 'ıyy lan diyen bi arkadaşım var. çok iğrenç. asla kızlar lan demesin.' diye yazar mı? rus kızları çok güzelmiş. saçımı sarıya boyatsam 'kendiyle barışık değil, sorunlu' derler mi? saçımın kahverengi dibi gelince beni topa tutarlar mı? makyaj yapsam 'makyajsız gezemiyo, çok çirkin' mi olurum, bakımlı mı? makyaj yapmasam doğal mı olurum özensiz mi?"

daha çok var. kimsenin canını sıkmayalım.

durdurulamaz nefret

bazı insanlarda tanık olduğum ve anlayamadığım bir duygu. bakın, nefret değil öyle sıradan. böyle içinde katil ölmüş sanki herifin. öyle bir nefret. ama ben bunlara gerçek hayatta rastlamıyorum. nedeniyse çok açık. insan birinin karşısına geçip de bir başkasına yapmak istediği işkenceyi maddeler halinde anlatamaz. yani en azından onları ağzıyla söylerken "ulan ne diyorum ben" diye bi düşünür. ama klavye öyle bi şey ki herkes öfkesini kusmak istiyor. ben beş yıl kadar önce ilk kez internete abone olduğumda böyle sapıklar olabileceğini tahmin etmemiştim. sanal kimlik çok tuhaf. adam öyle bir adam ki, birinin yüzüne nefretini kusamazsa, internette madde madde işkence planı yazıyor "s.kini kendisine yedirelim" diye.

bir de bir başka sanal platformda manyağın biri "bu mübarek kandil gecesinde tanrıdan tek dileğim inşallah annen baban ölür. trafik kazasında ölür ve sen onların saçılan organlarını toplamak zorunda kalırsın." demişti ve buna benzer bazı sadistçe dileklerde bulunmuştu. neden ciddiye aldım bilmiyorum ama ağlamıştım be. hiç tanımadığım bi p.ç benim annemin babamın ölmesini neden ister ki? Benim tanımadığı kişiliğimle ne zoru olabilir?

peşin edit: bak! ben eksi alınca edit ekleyip "birilerinin zoruna gitti galiba" yazacak bir yazar değilim. işkence yanlısıysan hiç tereddütsüz bas eksiyi.

facebooktaki en saçma gruplar

"Herkes dağıldı. Hakan'da gelmiyor. Ben kimle çöp atacağım?" üç üyesi var. biri de benim ama grubun maksadını bilmiyorum. tesadüf eseri buldum. ehe ehe.
http://www.facebook.com/h...6978023134&ref=search

filmi alt yazılı izleyerek kültürlü oldum

klasik bir sözlükçü söylemidir. "ahahah dublaj çok kötü. ben de süperim." önerim alt yazısını da kapayın, öyle izleyin. ödül olarak askerlik arkadaşınız "okan" evinize gelip size zekice ve kültürlü şakalar yapıyor öyle yaparsanız. (bkz: dene ve gör)

okan bayülgen ve beyazıt öztürk arasındaki farklar

beyaz'ı itin gtüne sokmamızı gerektirmeyen farklardır. iki tane okan bayülgen olsaydı, daha mı mutlu olacaktınız?

sözlük yazarlarından şiirler

Geçeceğim yürüdüğün yollardan
Süt verdiğin "mivleyen" kediyi selamlayacağım
Ve yerleri arayacağım
Kaybettiklerini görebilmek için
Sana ait tek bir şey var odamda şimdi
Ve ben değilim o!
Kokun, ki delice öpmek istediğim!

Boynum, saçlarım, küçük dudaklarım...
Hiçbiri senin değil artık
Kendi iradenle geri teptiklerin
Seni sızıyla anıyor her gece, sancıyarak...

Ne çok göz yaşın vardı senin, suskun
Sersemlikten mi susardın
Çok mu derin dalardın veya?
Uykun huzursuzdu, tedirgindi
Sıradan korkuların dizilirdi boğazında
Askerler gibi
Ve çatık kaşlı komutanlarının ismi "Gelecek"ti
Sesin çatallaşırdı bir yeni yetme gibi,
Ne zaman zikretsek o ismi

Yalnız bir şeyden emin görünürdün
"Seni bırakmayacağım" diye sayıklaman
Güven verirdi, güçsüzlüğünü bilirken

Bana dokunduğun gün çok uzak kaldığı vakit
Ayrıntılar belleğimin derinliğinde uykuya yatıyorsa
Yanımda olsan seni nasıl öpeceğimi düşünmediğim için
Biraz unutmuş olacağım seni!

Şimdi yüzün, sabaha karşı gördüğüm rüyaların bulanık süsü
Ne yaşadıysam hep hayal meyal
Ama belli bariz...

Hiçbir hatıramı zihnimden kovalamak istemiyorum
Biliyorum, sindirmek zorundayım!
Silinip gitmesini de dilemem kendiliğinden.
Tek dileğim sevilmiş olmak delice.

Bu aşk, işte bu şiiri bıraktı parmaklarıma...
Satır satır nakşedebilirsin zihnine
Gurur duyabilirsin kendinle istersen
Böyle sevildiğin için...

allah ın isimleri

sözlüğe yazılınca karma yükselten isimlerdir.

akp yi özetleyen en iyi kelime

(bkz: tuhaf)

nesilleri bilmeyen yazar

- nesiller konusunu anlamıyorum ya. tüm testler duruyo kitapla olm. hiç anlamıyorum ben bu nesilleri.
+ ooo çok kolay ki nesiller. ben kaşımla gözümle çözüyorum nesillerden çıkarsa.

dini tartışmak gereksizdir

benim fikrime göre çok doğru bir söz. tanrı sen inandığın için vardır, sen inanmadığın için yoktur. inandığının daha doğru olduğuna kimseyi inandıramazsın. bu tamamen duygusal bir durum. onun için tartışmak gerçekten anlamsız. sadece birbirimizi üzeriz. başka da bir şey olmaz.

kürtlerin kürt olduklarını dile getirme hevesi

kürt olmanın normal bir şey olduğunu belirtme hevesinden gelir. ben kürt olsam ben de bu durumdan rahatsız olurdum. adam haklı. kendini belli etmek, ortaya çıkmak istiyor. çünkü sadece ırkı yüzünden eziliyor. yapmayalım etmeyelim. onlar da bizim kadar insan. birinin kürt olması kötü muamele görmesini gerektirmez. bu tamamen saçmalıktır, ırkçılıktır.

beden eğitimi dersinin haftada 1 saate düşürülmesi

pek üzücü olmayacak durumdur. içeriği harika olan, herkese çok yararı dokunan bir dersi bir saate düşürmüş olsalar bu tantanayı anlarım ama zaten yaptığınız nedir ki? benim bildiğim erkekler sınıfta, kızlar ufacık bir soyunma odasında komik olmayan cinsel şakalar yaparak giyinirler. Ardından bahçeye inilir. bahçe betondur ve sadece futbol sahası çizilidir. sağ baştan sayılır, sağa sola dönülür zamanın çoğu gider. kalan zamanda erkekler kendi aralarında futbol oynar, kızlar beceriksizce voleybol oynar veya şaşkın şaşkın etrafına bakar. çünkü doğru düzgün bir spor eğitimi yoktur. spor yapabilme yeteneği kimseye kazandırılmaz. e o zaman ne gerek var o kadar eşofman giymeye, sağa sola dönmeye? sadece zaman kaybı olan bir dersin sayısının azaltılması büyük bir kayıp değildir a dostlar. üzülmeyin. ben üzülüyorum ama üzüldüğüm dersin sayısının azaltılması değil. beden dersinin mantıksızlıklar bütünü olması. yok lan üzülmüyorum ne üzülücem! *

sözlük yazarlarının itirafları

kıl kökü iltihabına yakalandığımı yazdığım entry anlaşılmamış entryler arasında yerini aldı. *

sözlük yazarlarının itirafları

sözlük yazarlarının itirafları başlığını düzenli olarak takip ediyorum. okumadığım kalmış mı diye bakıp duruyorum. hepsini oyluyorum. çok gülüyorum, çok eğleniyorum. ama hiç yazacak itiraf bulamıyorum.

facebook ta bir arkadaşı olan insan

bu tek arkadaşı ben olursam beni korkutan insan. "bir tek beni eklemiş, benim sapığımmış" gibi düşünceler kafamda döner.

kıl kökü iltihabı

devası çok kolay olan hastalık. hiç sıkmaya, kesmeye, can yakmaya gerek yokmuş. Üç gün boyunca yüksek dozda yumuşak doku iltihabı antibiotiği alınıyormuş, bir de günde üç kez bactroban sürülüyormuş sorunlu bölgeye.

kıl kökü iltihabı

az önce başıma geldiğini fark ettiğim şey. bir günde oluşuverdi. çok korkuyorum sözlük. ağlayarak ablamı aradım. panik içindeyiz.
edit: arkadaşım oylama ya nesini beğendin bunun? veya nesini beğenmedin? şurda kıvranıyorum senin yaptığına bak.
edit 2: sözlükten erkek kaldırmayacağıma göre yazabilirim diye düşündüm. evet, uludağ sözlük aleminde karizmam yerle bir oldu. ama olsun...

le hav diye havlayan fransız bulldogu

(bkz: le cik diye öten fransız kuşu)
(bkz: le meeee diye meleyen fransız koyunu)
*

arabasına aşık erkek modeli

arabayı park ettikten sonra içi rahat etmeyip arabasını kontrol eden adamdır.