bugün

28 ocak 08' de türkiye de yayın vermeye başlayacak bir kanal.
yayına başlayan kanal. hem d-smart hem de Turksat 1C için uygun.
frekansları:
Frekans: 11970
SR: 17900
Pol: H
Fec: 5/6
24 saat çizgi film yayınlayarak bizi çok mutlu eden kanal.

özellikle powerpuff girls'i izleyebilip durmak epey keyiflidir.
yeni çizgi filmleri de göstermeye başlamı$ kanaldır.

tüm çizgi filmleri görmek istiyoruz. lost'un çizgi filmini çeksinler hatta. 24 saat izleyelim.

sitesi için:

http://www.cartoonnetwork.com.tr

siteden okuduğum kadarıyla tüm programlar şunlardır:

My Gym Partner is a Monkey
Dexter's Laboratory
Samurai Jack
Megas XLR
Ben 10
Ed, Edd'n Eddy
Camp Lazlo
Foster's Home For Imaginary Friends
Codename: Kids Next Door
Life and Times of Juniper Lee
Powerpuff Girls

sırayla cartoon network'teki adları:
Arkadaşım Maymun
Dexter'ın Laboratuvarı
Samuray Jack
Megas XLR*
Ben 10
Ed, Edd'n Eddy
Kamp Lazlo
Foster'ın Hayali Dostlar Mekanı*
Afacanlar
Powerpuff girls

not: juniper lee'yi hatırlamıyorum. nasıldı lan.
samurai jack adlı çizgi filmi veren kanaldır. bu nedenle arada izlediğim kanaldır.*
insanları Johnny Bravo bağımlısı yapan sadece çocuklara degil aynı zamanda yetişkinlere de çizgi film seyrettiren tv kanalı.
ne zaman kuzenimin evine gitsem küçük kızlarının izlememesine rağmen kanal değiştirildiğinde çığlık çığlığa etrafta koşturmalarına neden olan lanet olasıca çocuk kanalı.
(bkz: southpark)
foster'ın hayali dostlar mekanı, samuray jack, arkadaşım maymun ve tabi ki powerpuff girls dışında o kadar da dişe dokunur çizgi filmler vermeyen kanal ne yazık ki.

ama en çok koparan ayrıntı, johnny bravo'nun jeneriğinde hande yener'den romeo çalması.

edit: bütün hafta izledim ve onayladım ki yeni gösterilmeye başlanan cramp ikizleri de süpermiş. *
cocuklara izletilmemesi gereken kanal. ondan sonra niye terbiyesiz, niye ahlaksiz bunlar. karsisinda 10 saat oturduklari yetmiyor sanki, bari izledikleri de birsey olsa.

"bu hatunlar bomba" seklinde cumlelerin oldugu, kedilerin ciftlesip disi olanlarin "kocami sana birakmam" seklinde kavga ettigi kanaldan ne beklersin? izlemeyin izletmeyin. johnny bravo cizgi filmleriyle buyuyen cocuklardan birsey beklemeyin.
ben10, megas XLR, samurai jack gibi macera ve aksiyon barından çizgi filmlerin yayınlandığı kanaldır. en kaliteli çigzi filmleri bünyesinde sağlar. evebeynlerin genellikle yeter artık yine mi bunu izleyeceğiz diye tepki verdikleri görülür.
yumurcak tv bağımlısı çocukları ilk seyrettiklerinden itibaren kendine çeken kanaldır.bana bile zevkle izlettirir.

16.50'den itibaren olan yayın akışını bile ezberlemişimdir.
1 ekim 1992 de Turner Broadcasting System tarafından kurulmuştur.
yaklaşık 4 dakika sonra star wars: the clone wars'ı yayınlayacak güzel kanal.
bir çizgi film kanalı.
star wars the clone wars'ın an itibariyle bittiği güzide kanal. sonunda bazı çocukça çizgi filmleri yayınlamalarının telafisini yaptılar. yoda'nın seslendirmesine pek ısınamadım ama, ileride ısınırız umarım..
bir an önce kapatılmasını talep ettiğim kanal.diğeri için (bkz: samanyolu tv)
türkiye deki en güzel çizgi film yayını yapan kanal.
en azından türkiye yayınında bir nickelodeon olabilmesi için çok fırın ekmek yemesi gereken kanal. neredeyse tom ve jerry dışında adam akıllı bir çizgi film çıkmıyor. *
hele o genelde küçük kardeşinizin izlediği afacanlar, johnny bravo, ben10 gibi saçma sapan çizgi filmler hayattan soğuma sebebidir. kardeşin elinden kumanda alınır, show tv açılır, aç karna birkaç doz cennet mahallesi izlenir ve tekrar hayata bağlanılır. *
biri 5 diğeri 9 yaşında olan iki kuzenim yüzünden 20 gün boyunca izlemek zorunda kaldığım kanal. ve şunu söyleyebilirim ki:

tom ve jerry'dir, sevimli kahramanlardır -her seferinde jerry ve tweety'nin kazanmasına rağmen- bunları yeniden izlemek güzel. hele bir de 5 yaşındaki kuzeninle yanyana ayaklarını uzatarak izlemek ve aynı zamanda onun sınırsız hayal gücünün ürünü olan fantastik cümleleri dinlemek, en önemlisi kuzeninin yanında uyuyakalması, onu bir kaç dakika boyunca uyurken izlemek ve yavaşça kucaklayıp yatağına koymak gerçekten olağanüstü bir şeydir. baba olma isteği uyandırır.

ama diğer çizgi filmlere gelecek olursak, bir çoğunda insana ya da herhangi bir canlıya benzer bir şey bulamadığım, gözü g.tünden çıkan kıytırık karakterlerin cirit attığı çizgi filmlerdir bunlar. çizerlerin işinin arasında yazıp çizdiği, emek yoksunu yapımlardır. ve en önemlisi hepsi konusuzdur.

ayrıca şu ben 10 ve bakugan saçmalığını çözenin beri gelesi tırt bir kanaldır. uyuşturucu gibidir, çocuklara yazıktır.
boş zamanlarda nostalji yaşamak için casper ve scooby doo'yu izleme sebebi.
büyükler için yaptıkları Jonny Bravo oldukça güzel bence. işinize gelirse...
bilinen çocuk kitlesinden çok içindeki çocuğu asla büyütememiş yetişkinlere hitap eden tv kanalıdır.
tom ve jerry vardır, ötesine gerek yok.

henüz keşfetmedim ancak, coyote-road runner ikilisi de varsa insan hayatında daha çok yer edinmelidir.
gecenin ikisinde bile çizgi film yayınlıyor. manyak mısınız nesiniz o saatte ayakta olan çocuk mu var? zaten başa bela bir kanalsınız ben ten filan üç beş saat kapalı kalın da kafamız rahatlasın...