bugün

Doğrudur. Karısı suçluyu tutmaya çalışırken can Dündar kaçmaktadır.

Ama hedef kendisi olduğu için bir bakıma normal bir şey.
(bkz: courage under fire)

görsel
Ben de şaşırdım ancak panik anı bilemeyiz eleştirmek doğru olmaz.
Birisi şu olayı yazsın artık, nasıl karısından kaçmış.
hanımı zaten hedef değildir. adam kendisine sıkmaya çalışıyor, karısının yanında olması bile risktir. siz ışidden kaçarken ayağınız götünüze değdiği günleri hatırlayın.
Başarılı skeç.
Erkek olmadığını erkekliğide geçtim bir karakter sahibi olmadığını gösterir. Zaten devletine ihanet edenden adam çıkmışmıki...
Bir karanfilin kokusuydu kaçtığım.
Geride bıraktığım,
30 yılım, yalnızlığım.
Polise götür polise,
canım karıcığım.
beyin özürlü orospu çocuklarının, sığ beyincikleri ile dalga konusu etmeye çalıştıkları hadise..

ulan küçük köpek; senin ve senin gibi karakter yoksunları yüzünden ülke bu hale geldi; senin cumhurbaşkanın alenen bir gazeteciyi alenen eğitim seviyesi belli olan bir millete hedef gösterdi.. bir insan gazetecilik yaptığı için hani işini yaptığı için hain ilan edildi...senin, yeni türkiye diye anırdığın ülkenin adalet kurumunda birisinin canına kast edildi; sen de durdun düşündün ve bu olaydan 'ehuehueeuheuhuee adam karısını bırakıp kaçtı' diye bir sonuç mu çıkarttın? sonra o salyalı ağzınla burada aklınca komiklik mi yaptın ?

başınıza gelen ve gelebilecek her şeyi hak ediyorsunuz aslında.. düşünüyorum da az bile yapıyorlar; çalıyorlar mı daha fazla çalsınlar, özgürlüklerinizi mi kısıtlıyorlar prangalar taksınlar size; insanca yaşamayı, düşüncenizi özgürce söylemenizi bile kaldıramıyorlar mı hepinizin ağzına bant çeksinler vs vs vs... yapsınlar da yapsınlar çünkü yaptıkları ve yapacakları her şeyi fazlası ile hak ediyorsunuz siz...
fazla da şaşırmamanın gerektiği kibarca sıvaşmasıdır. a birader eşin göğsünü siper etmiş saldırganın yakasına yapışmış bırakmıyor, sen önce muhabirin ardına saklanıyorsun sonra da hayatını borçlu olduğun eşini bırakıp kaçıyorsun yazık be dememize neden olan kaçma olayıdır.

http://www.haberturk.com/...-dundara-saldiri-girisimi
burada konu sn. can dündar'ın kaçması değildir, elbette kaçacak karşısında silahlı bir saldırgan var, adam geliyor sen vatan hainisin diyor sıkıyor, sonra can abimiz ne yapıyor, yanındaki erkek muhabirin ardına saklanıyor, eşi ne yapıyor, saldırganın yakasına yapışıyor ve bırakmıyor, yalnız saldırganın silah tutan diğer eli boşta sıkmaya devam etse en azından 7-8 kişi daha rahmetli olurdu, ama saldırgan bunu yapmıyor, neyse konumuz o değil, eşin saldırganı yakalamış be güzel abicim, dön en yakın yerden, patlat adama 3-5 yumruk, at bir uçan tekme, hiç mi bruce lee, cüneyt arkın filmi izlemedin. bizim sitemimiz sana.

http://www.haberturk.com/...-dundara-saldiri-girisimi
Bu mevzuda tartışılması gereken hiç bir önlem alınmadan adliyeden çıkartılan can dündar gibi bir adamın, silahlı saldırıya uğraması.
Videoyuyu izlediğim zaman beni etkileyen karısını ateş eden adamın ensesinde bitmesi oldu. Bu ne cesaret bu ne korkusuzluk.. eşi için kursun yemeyi göze alabilmiş. Can dündar'a gelince adamın karısına ateş ettiler de bunun üzerine mi can dündar kaçtı? Hayır direkt adama yönelik bir saldırı var o umulmadık anda yönelen saldırı karsında napacaktı? Cevabı siz verin. Olaya nasıl bu çerçeveden bakabildiniz gerçekten anlamasi güç. Tebrikler!

Ayrıca benm dikkatimi çeken husus ateş eden adam haddinden fazla sakin değil miydi?
Kurgu güzel yalnız sevdim. Ama milleti de kendileri kadar salak sanmaları çok saçma. Mal lan bunlar.
Kurgu demiş biri, yazık yahu! Nasıl çalışıyor kafanız?..

Uğur mumcu gibi arabasında havaya ucurulunca yada hırant Dink gibi kurşun isabet edince mi inanacaksınız!..

Bu insanların arkasında durmanız için ölmeleri mi gerek!

Bu ne sığ bir bakış açısı...

Edit: bakış açısına bak, sıpsığ..
Yakında bunun filmini yaparlar demedi demeyin.
(bkz: Cana geleceğine mala gelsin)
hedef kendisiyken ne yapacaktı?

biraz düşünün harbiden. seni biri vurmaya çalışıyorsa gidip eşine sarılır veya yanında durur musun?
durursan sırf sen yanındasın diye sekip eşine mermi gelebilir.
ayrıca hem adam senaryo yazmış değip hem göt korkusunda karısını bıraktı demek acayip omurgasızlıktır.
Hala eşine sarılır mısın diyorlar.

Ben o canı ne yapayım eşim gözümün önünde öldürülürse?
Nasıl devam ederim hayata bu sahneyle.
Benim canımı alsın daha iyi.
daha acınası olanı yağız şenkalı kendine siper etmesidir.
can ajanının ne kadar erkek olduğunu göstermiştir.
konuyu saptırmaya çalışan ak sıçmıkların tespitleridir. özellikle malum şahsın nefret saçması ve hedef göstermesi sonucu eli silahlı biri, can dündar'a ateş eder ama bunu görmezden gelirler.
çünkü bu aşağılık zihniyetin aldığı emir olayı sulandırmak ve manipüle etmektir.

zira bunlarda ar, namus ve şeref olsaydı; karım reise feda diyen haysiyet yoksunları için atarlanırdı, ar ve namus edebiyatı yapardı.
olum kadın ateş eden adamı tutmuş bırakmamış lan neyin kafasını yaşıyorsunuz siz.
karısından adamlık nasıl olur dersi alması gerektiğini gösterdi. can elbette tatlıdır ama yanında eşi olan bir adam kaçmaz. bazen onur candan önce gelir. ilahi can dündar seni zaten sevmezdim şimdi neden sevmediğimi iyi anladım.
o eşinin yüzüne nasıl bakacaksın merak ediyorum. ama sağlam eşin varmış, kıymetini bilmediğin.
Kınama kardeşim.
Yakışandır. Yakıştırdığıdır.
Küçük, hatta mizansen olduğunu düşündüğüm bir olaydı ama can'ın karakterini en iyi gösteren andı.