bugün

merak edilen sorunsal.
birileri depremi yapay şekilde tetikliyorsa, depremin bilerek gece yapılması daha çok insan ölmesi deme...

aman neyse komplo teorisi bunlar.
tektonik hareketler falan...
yetkili ama başlık açmayı bilmiyor soru başlık açıyor.
Mehdi istanbula gece vakti geldiği için olabilir.
Bu zar gibidir şans işi %50 %50

E inançlı biriyseniz ibrette almanız gerekebilir.
depremlerle ilgili çok şey okudum, video izledim. depremlerin genellikle kış aylarında ve gece olmasının nedenini bir yerde duydum/okudum ama hatırlamıyorum maalesef. bilimsel bir nedeni vardı.
ama 6 şubat günü 2. büyük deprem öğle vaktinde olmuştu.
okusaydın bir ara. bana zahmet olur kendin araştır öğren.
Tamam kanka harp marp sallıyorlar bizi.
Subyancilarin ülkesinde öyle.
Heep gece haarp şeysini açıyorlar, ondan. Gerçi orada o saatlerde gündüzdür ama olsun.
Gece vakti hep inanılmaz seksler dönüyor. Kadınlar çıplak geziyor. Herkesin seksi bitince Allah onları kahrediyor evlerine ateşler salıyor.
Aradaki saat farkından dolayı oluyor. Mesela amariga bu işi yaparken saat farkını hesaba katmayı unutuyor. Memur mesai bitimi düğmeye basıyor ama burada geceye denk geliyor.

Haarp olduğuna inanmıyorum şahsen deprem müthiş bir enerji atom bombasından bile kat kat daha güçlü enerji.
kurtuluş ve kurtuluş beklentilerine fırsat olmasın diye. daha çok karmaşa, ümitsizlik, çaresizlik ve acı olsun diye.

tanrının da var işte bildiği şeyler.
Depremlerin teknolojik güçlerle tetiklendiğini düşünmüyorum.

1509 yılında 40 gün süren şiddetli depremlere "küçük kıyamet" dedirtecek kadar bir teknoloji mi vardı eskiden?
Yirmi bir metrekare bir konteynerda yaşayan depremzede olarak kafanızı z.keyim diyorum. Umarım yaşadıklarımızı yaşamazsınız.