bugün

Ben çocuktum, halam bizi yatıyla gezmeye çıkardı (turizm şirketi var, turistlere kiraya veriyor, hala da yapar)… hayvanat kaptan dalgayı mı karşılayamadı ne, neredeyse tekneyi batırıyordu, zor topladı.. ziftlenmiş sanırım, mesai başında…

Halam hiç renk vermedi, güldü-konuştu bütün gün.. bodrum’a döndüğümüzde gitti fıs fıs konuştu kaptanla, meğer adamı işten atmışmış..

Şimdi nasıldır bilemem; 80’li yıllarda bu bodrum’da anormal büyüklükte, at kadar böcekler olurdu.. öyle böyle değil, evlendirmeye kalksan belediye kimliğini alıp, muamelelere başlardı..

Ama çok güzel yerdi, benim için çok özel bir yeri vardır. Bu hayata dair hatırladığım ilk şeylerden biri, dibini gördüğüm (çok derinmiş) bir suda yüzmem ve o gün (artık hangi günse), teknenin yanında dalıp çıkan iki yunusa dokunmaya çalışmamdı (tabii anne kucağında nereye dokunuyorsun, izin yok o kadarına)…
yaramıyorsa içmiycen başkan.
ek kullanımının cümle anlamını nasıl değiştirebileceğini gösterebilen kelimedir.

"bodrum'da çocuklar var."

"bodrumda çocuklar var."
çok değil, 1980' li yılların sonuna doğru çoğu evde bulunmaya devam etmiş yeraltı bölümü. kömür ve odun doldurulurdu, zifiri karanlık olurdu. çocukken merak edip girmiş olan çoktur.
Çok seviyorum. Sebzeli döneri, gibi cafesi, denizi..
bir sonraki yaşamımda bodrumda doğmak isterdim.. ruhum oralarda bir yerlere ait.. *
bir tabak makarnanın fiyatı 3 bin TL'den satıldığı kazık yer.

https://www.mynet.com/tat...askina-dondu-110107177854
afiyet olsun o zaman bodrumlulara. bodrum'da olduğu için çok anormal olmayabilir. ben de bodrum'a gitmek istiyorum.
Bodrum'da 1 lahmacun + ayran menü fiyatı 900 TL'ye çıktı.
bursa' dan en ucuz otobüs bileti 600, en pahalı otobüs bileti 900 olan tatil beldesi. yaz sezonuna gelmeden önceki fiyatlar üstelik... üzücü...
Bu yaz ıssız olacak. Herkes yunan adalarına kaçar.
görsel
tahmini 1908-1934 yılları arasında çekilmiş bir fotoğraf.
Artık yaşamak için eskisi kadar cazip olmayan yer. Kira fiyatları aşırı pahalandı. 25-30 bin liradan aşağı ev bulmak imkansız bir de diyelim ki bu parayı verebiliyorsunuz yine yetmiyor. Kirayı yıllık olarak peşin istiyorlar. Yani nerden baksanız bir eve taşınmanın maliyeti 350-400 bin lira oluyor.
Keriz silkeleme mekanı, cümbür mahşer bir çöplük.
24 saatte 35 binden fazla araç giriş yapmış.
görsel
instagram timeline da önümüze düşmeye başlayan tatil beldesi.
2023 yazına giriş yapılmış, fedon denize düşmüş.
pahalılığı bölgeden bölgeye değişen bir tatil beldesi. ayrıca yazları çok feci sıcak oluyor.
Eskilerde zengin insanların bodrumu sevmesini bir şımarıklık olarak görürdüm. Ta ki bodrumu görene kadar. Bodrum aşktır.
Yaşamak için pahalı, tatil için güzel bir belde. Yaklaşık 2 sene kadar iş gereği yaşamak zorunda kaldığım, özel aracı olmayan kimselerin birbirleri arasında çok fazla mesafesi olan mahalleleri arasında otobüs, minibüs ile gidip gelirken bir servet harcaya bilirsiniz. Doğası ve insanları gayet güzel sıcak kanlıdır.
Gümbet gibi güzel bir eğlence, dinlence mevkisi olan belde.
birçok korku flminde geçen evin alt katındaki bölme. seri katiller burlarda birşeyler çevirir durur. dahmerde kurbanlarını kesip biçerdi burda dostum atakergit iyi bilir..
"bodrum'dayım" demek için servet harcamak. yazık.
Aşırı sıcağından dolayı, bir türlü sevemedigim ünlü tatil beldemizdir. aşırı sıcaklar, aşırı zenginler, aşırı kekolar ve aşırı fiyatlar, bodrum'un olmazsa olmazlaridir.
Çocukluktan üniversiteye kadar her yaz tatilleri yaptığım benim için ayrı bir yeri olan ilçe. Ah ah nerede o eski bodrum. Sakın güzel Türklerin az olduğu seviyeli eğlencesi bir başka olan. O kaleye çıkıp kral olmak, sularında yüzmek, tekne ile özgürce kaptan olmak, yer değirmenlerinden bodrumu izlemek. Motor kullanmak...
Nasıl anlatsam
Nerden başlasam
Mm
Bodrum Bodrum…
Yerlilerini hiç samimi bulmadığım kasaba.
insanları Alanya, Side, antalya’nın tümüne gör daha bi materyalist ve kültürümüzden uzak.

Bir Egeli olarak tercihim her daim Antalya ve güzel ilçeleri.