bugün

microsoft'un google'a rakip olarak geliştirdiği, yakında hizmete girecek arama motoru.
microsoftun google ı tahtından indirmek için ahdettiğinin göstergesidir. kapitalizm bu tabii ki ne olur ne olmaz gün gelir bu google denen tuhaf şirket olur da yeni bir işletim sistemi yapar bu da bedava falan olur microsoft tarihin çöplüğüne gömülüverir iştwe bu ve benzeri nedenlerle tabii arama motorundaki devasa reklam pastasının da büyük payıyla microsoft savaş açmıştır. merakla beklemekteyiz sonucunu.
daha bugün şans eseri keşfettiğim arama motoru. daha bir albenisi olan gösterişli bir tasarıma sahip. anlayabildiğin kadarıyla google'dan farklı bir boyutu var. mesela resimleri arıyorsunuz ona tıklıyorsunuz ama aranılan resimler ekranın sol köşesinde yinede duruyor bakabiliyorsunuz. güzelmiş yani.

adreste şöyledir efenim;

http://www.bing.com/
microsoftun alt yapısını ve arama kriterlerini google'den araklıdığını düşündüren arama motorudur.
bu keşfi kendi ismimi aratıp google ile birebir aynı sonuçların çıktığını görünce yaptım.
zengin ailenin evladı gibi bişey, microsoft'un yeni arama çocuğu.
live searchun allanıp boyanıp google ile süslenmiş çıktısı.
cinsel içerikli aramalara sınır koyan arama motoru. dahası bu uygulamayı da ülkeye göre yapması. örneğin türkiye' den sex kelimesi arandığı zaman "sex araması cinsellikle ilgili açık içerik barındıran sonuçlar döndürebilir. sonuç almak için arama terimlerinizi değiştirin" yazısı çıkarken avrupa ve abd' de böyle bir durum oluşmuyor.

http://www.hurriyet.com.t...loji/11834106.asp?gid=229
microsoft'un yahoo'yu almaktan vazgeçip geliştirmeye karar verdiği ve şuan da ABD ve AB ülkelerinde aktif olan arama motorudur. Ayrıca şuan da arama pazarının %12'sine sahip olan, Microsoft'un Google'a karşı ortaya koyduğu en iddialı projedir.
google diye arattığımda 'Gelişmiş arama seçenekleri ve sade yapısıyla etkili sonuçlar veren arama motoru.' gibi bir cümle ile google'ı tanımlayan microsoft'un arama motoru.
amerika sitesinde daha fazla ozellik olan google in yerini alan * karar verme motoru.
webmaster tools özeliği henüz çok gelişmemiş arama motoru.
resim arama seçeneğinde birkaç güzel özellikle google tercihinizden vazgeçmenizi sağlayabilecek arama motoru.
googleı adres çubuğu olarak kullananların bilgisayarlarına microsoft tarafından enjekte edilecek ve kendisinin google olmadığı muhtemelen farkedilmeyecek yeni bir adres çubuğu.
google görseller i ezmesini geçtim, video search olayı var bunun. daha ne olsun.
friends dizisindeki chandler karakterinin soyadı. pek çok bölümde alay konusu oluyordu.
microsoft' un her firsatta itelemeye calistigi motor. arama bizim isimiz diyorlarmis.
Yeni bilgisayar alanların internet expolererlarını açtıklarında, google arama çubuğu yerinde gördükleri, hatta şaşırdıkları, arka planında manza resimleri olan Bill Gatesin tüm dünyayı ele geçirme politikalarından biridir Bing *
"uludag sozluk" yazınca ilk sırada ekşi sözlük'teki uludağ sözlük başlığını getiren arama motoru. aynı şey google'da olmamakta.
"b"ecause "i"t "i"s "n"ot "g"oogle.. *
ama yine de video, ve resim aramalarında bir çok yenilik getirmektedir.
friends 8. sezonu izlemeyenlerin okumaması gerekir.

--spoiler--
efsanevi friends dizisinde chandler'ın soyadı. hatta chandler'a göre monica'nın da soyadı ancak monica hiçbir zaman kendi soyadından vazgeçip soyadını bing olarak değiştirmiyor ve her zaman galler olarak kalıyor.
--spoiler--
bu haliyle google`ın bilmem neresindeki kılı kadar değeri yoktur gözümde. bir takım zorlamalarla bir miktar pazar payına ulaşabilir ama o kadar fazlası değil.
google ile sorunlar çıktı çıkalı sevdiğim, saydığım arama motoru.
arama motoru müsvettesi.
3 gündür etmediğim küfür kalmadı anasını siktiğimin motoruna. masum bir hareket olarak windows live messenger kurma gafletine düştüm. kurduktan sonra adres satırından ne zaman arama yapmak istesem bing'den sonuç döndürmeye başladı. firefox'u sildim-kurdum olmadı, windows live bokunu sildim olmadı. regediti altüst ettim olmadı. google'daki çözümleri denedim olmadı. tek çare format atmak galiba.

hiçbir microsoft ürününe küfür etmemiştim. bing ilk oldu. yoldan geçen birine bir soru sorsam daha mantıklı cevaplar alırım.
Bir tarafta google'ın sadeliği, diğer tarafta resimlerle bezeli bing. Bence bu saatten sonra asla google'a rakip olunamaz.
google dan kötü fakat ask,aol,yahoo dan daha iyi olan microsoftun arama motoru.
(bkz: live com)
google da bulunan otomatik tamamlama zımbırtısının eksikliği hissedilmektedir. o da gelirse google ile kapışabilir.