bugün

(bkz: Agora Meyhanesi)
(bkz: Bu akşam bütün meyhanelerini dolaştım istanbul un)
(bkz: tanrı istemezse)
(bkz: aldanırım)
(bkz: yemyeşil bir deniz)
aylar sonra gelen edit:bu başlık sanırım ''insanı içmeden sarhoş eden şarkılar gibi birşeydi.buna yönlendirilmiş olsa gerek.
bestekar fehmi tokay'a ait olan bayati makamında müzeyyen senar ile özdeşleşmiş dinlenesi türk sanat musikisi eserlerindendir
günümüzdeki gibi direkt seksi ifade eden şarkıların tümü ile tek başına karşılaştırabilecek.. türk musukisinin en kült eserlerinden biri...(içeriğinde yok çilek dudaklarını somurucam, yok arabada 5 evde 15, foolish kazanova ve adını hatırlayamadığım iğrenç ötesi şarkılar gibi açık seçik olmayan ve saygı duyulası şarkı)
aşık olana da oldurana da sözleri yazana da okuyana da saygı duyduran şarkımız...
ayrıca hakaret ederken de söylenebilecek söz.
-benzemez kimse sana...
-eee
-o kadar iğrençsin anla yani.
içerken dinlenebilcek en güzel şarkılardan biri. diğeri için (bkz: dalgalandım da duruldum)
kimse senin kadar kalbsiz,soğuk ve megaloman olamaz..
(bkz: severim kurmayı devrik cümle)
Bülent Ersoy'dan dinlenildiğinde bütün büyüsünü kaybedip korkutucu olabilen şarkı.
Müzeyyen Senar ablamızın içten seslendirdiği, dinleyeni aniden efkar pozisyonuna sokan anlamlı bir şarkı... Rakı masalarının olmazsa olmazıdır aynı zamanda.
ne zaman dinlersem dinleyeyim beni en çok etkileyen şarkı.
(bkz: Müzeyyen Senar Felsefesi)
iste bu sarkiya icilir sarkisi. sarkiya da icilir, sarkida ayrica icilir. sevgiliye yazilmis, onu en cok yucelten sarkidir saniyorum.
Her ne kadar ara ara Mustafa Keser de eşlik etmeye çalışsa da ağırlıklı Müzeyyen Senar'ın sesinden dinlemek için: http://www.youtube.com/watch?v=amCfDr3H1S0
binbir çeşit alet edavatla girişi yapılır bu şarkının. insanı hafiften oynatırmış gibi de olur hatta. ancak sonra hepsi susar ve büyük usta giriş yapar. işte o zaman herkes yere yığılır. (bkz: allah ım sana geliyorum)
alaturka parcalar arasinda "benzemez kimse sana" dedirten tek parcadir, muzeyyen senar-tarkan versiyonu icin tabi.
şevval sam ın sek albümünde çok güzel yorumladığı muhteşem şarkı.
insanın aşkını ilan edebileceği en güzel şarkılardan biridir. ithaf edilen kişi mest olur büyük ihtimalle.
(bkz: ataturk)
şevval sam'ın da şahane yorumladığı güzide eser. çok feci.
söylenecek insanı bulmanın çok zor olduğu şarkı. tavrına hayran olunacak insan, koca bir ömürde olsa olsa bir kez çıkar insanın karşısına. lütfuna ermek içinse perişan olunur, sürünülür. yerden kalkmak mümkün olmaz.
müzeyyen senar'dan ziyade ayşe tunalıdan dinlemeyi tercih ettiğim, insanı alıp götüren ve sevdiğine bir adım daha yaklaştıran bir parça.
çok sevilen yazarlara armağan edilebilecek bir şarkı.

sözlerini de yazayım tam olsun;

Benzemez kimse sana,
hicvine * hayran olayım.
entryden süzülen
ayarına kurban olayım.

karmana ermek için,
Söyle ne istersen yazayım.
entryden süzülen
ayarına kurban olayım.

aranjör: minik mavi balina.
şevval sam'ın muhteşem söylediği şarkı.