bugün

ebesinden hazetmeyen, kendisiyle kötü anıları olan, canı sıkılan, bazen de sacmalamakta sinir tanimamak isteyen bireyin serzenişlerini iletmek amacı ile yazdığı yazıların ana başlığıdır.

parmak kadar çocuğun kafasına vurmaya utanmıyor musun it oğlu it? yok yok. popoma vuracağına kafama vurmuşsun. şimdi anlıyorum bunu. yoksa bu kadar şuursuz olamazdım. olur muydum? olmamalıydım. kaç tane beyin hücremi öldürdün lan? doğru söyle bak bir şey yapmayacağım. niye böylesine bön bakıyorum ben dünyaya? niye böylesine paranoyak halim. yok mu benim tedavim? sen beni bitirdin ama şimdi ben de seni bitirecem ebe. sen kahrolası bir ebesin. doktor neyim değilsin. sadece mal bir ebesin. (ebeleri aşağılamıyorum efenim)evet sen ebelerin en malısın. kafa ile popo ayrımı yapamayacak derecede salaksın. ulan tamam sıfatım kıçıma benziyor olabilir. eller ile ayakların konumundan da mı anlamadın şuursuz? 2 dakikanı almazdı kontrol. ne olurdu baksaydın bir kere. neresi lan bu çocuğun kıçı-başı diye. vurdun kafama öldürdün hücreleri, virane ettin sen benim geleceğimi.

hebele hübele, dübürüdübürüdübürübürüd
"bu dünyada her gün kulaklarını çınlatan kaç kişi var biliyor musun?" gibi örnek bir cümle verilebilecek konu.
ebesine hasret yazarın köye saldığı mektubun zarfında yazan yazıdır; 'muhdar emmi, ben bu yazıyı ebeme yazdım'

ebeciğim nasılsın, ben torunug ehmet, ellerinden hasretle öperim, ebeciğim biliyom banga gızıyong gelmiyom diye ama inan ki bayram seyran dinnemiyor bu zalımlar, izin mizin yok diyollar, inşallah bi fırsat bulursam geleciyem ellerinden öpmeye, halını hatrını sormaya, geçen dayımınan gonuştuk, gene rahat durmuyorumuşung, dağa daşa, inek peşine düşüyorumuşung, canım ebem, goyver artık şu inee, danayı, otur evingde, baga bostana da getme, bahçeyinen ne işin var daha? biliyom darsıkıyong, duramıyong, bunalıyong amma canım ebem, sening harcın degil gayrı, sen, ben gelince banga bazlama et yeter, canım ebem, benim işe dönmem gerek, ellerinden öperim tekrardan, dualarıngı esirgeme, gendine eyi bag, torunug ehmet...
çok sevgili ebeciğim;

senin hakkında çok kötü şeyler diyorlar. hepsi de benim yüzümden. çok üzgünüm. ama baştan söyleyeyim bulursam önce ben... *
ellerine sağlık ebecim. iyi ki doğmuşum sayende!
(bkz: doğmamış çocuğa mektuplar)
ebem. sen beni böle piç böle ibnemsi bir dünyaya getirdin ya ben senin taaa.... anladın sen onu.
ebem senin hakkında iyi demiyorlar.
(bkz: hay senin ebeni)
beni dünyaya getirdin ama hiç iyi etmedin ebecim benim. kimbilir kaç kere küfür yedin. ama sen bunları hiç düşünmedin. yapman gerekeni yaptın ve kıçıma şaplağı yapıştırdın. seni çok merak ediyorum. acaba şuanda nerdesin. ne yapıyorsun. seni kayıtlardan arayıp bulucam bigün. elini öpmeye gelicem. ebem benim.
onca küfürü hakedecek ne yaptın bilinmez ama sana sövüyorlar be gülüm.
kadir şinas ebeciğim;
bütün ebelere koyayım fakat sana bir şey olmasın.
kendilerini bilen şahsiyetsizler adına senden özür dilerim.. (bkz: onlar kendilerini biliyor)
ebem,

ne tokat vurmuşsun ki, kıçım hala acıyor. üstüne bir de eski sevgilinin eşsiz tekmesi gelince, seni daha çok hatırladım. onunki de az buz şey değildi. sonra onun ebesine de yazıcam.
senden çok bahsettiler, daha doğrusu sana ne yapacaklarından..
bunu yazan tosun okuyana kosun.
sana hergün koyanlar adına ben özür dilerim.
hala yaşıyor musun ?
naber lan orospu? biliyorum orospuydu anan da. haliyle neyse... selametle yavrum.*
çıkmakta direndim deyi anneciğimin karnına bastırman hiç etik bir davranış değildi ebeciğim!
hadi onu yaptın bari vakumla çekmeseydin!
gerizekalı mısın nesin! ebeme konuyum! insan evladı çıkıyor herhale vakum ne ya!
düşündükçe çılgına dönüyorum bana yabancı bir makinenin dokunuşunu.
neden yardım ettin bu boktan dünyaya gelişime?
beni doğurtana kadar taşı doğurtsaydın.
benim sayemde çok fazla küfür yiyiyorsun. dikkatli ol.
ellerine sağlık, hadi durma kutla bu zafer senin.
(bkz: ebem e ne la)

anneme neden beni doğurmasında yardım ettin lan allahsız?