bugün

sevdiceğe söylenilebilecek çok hoş bir sevgi sözcüğüdür, yoluna öldüğü balımın lakabı. *
*bir çok bayanın duymaktan hoşlandığı hitap şekli.
pek sevdiğim, belki de en sevdiğim hitap biçimi. kaç zamandır kullanamıyoruz o ayrı.
aşık olduğum sevdiğim insan için kullandığım buna karşın arılardan nefret etmemi engellemeyen çiçek özütünün işlenmiş hali.
sevdiceğime söylediğim, söylemeye doyamadığım güzel söz.
ileride eğer kızım olursa koymak istediğim şeker mi şeker isim.
herkese böyle hitap eden yazar kişilerinden soğutan kelimedir.
kuzenimin adıdır. herkes sevdiceğine söyler, ben kuzenime. hayat işte.
arı gibi emek sarfedilerek kullanılırsa anlam taşıyabilecek ifadedir.
samimiyet durumuna göre değişen bir hitap şeklidir.
kız ismi. evet kuzenimin ismi "balım". *
duyduğum en itici hitap kelimesidir.
insanın içini ısıtan sevgi dolu kelime. *
kız ismi aynı zaman da sevgiliye hitap edilecek en güzel kelimelerden biri.

kızım olsun adını balım koyup sürekli 'balım gel annem' diyeceğim.
(bkz: balım sultan)

var misal.
Ballım kadar güzel değildir.
canım'dan daha samimi bir hitaptır. güzeldir, sevilesidir. kullanalım.
bal duyunca akıllara kotu reklamların gelmesinden dolayı popülaritesini yitirmeye baslamış sevgi sözcüğüdür.

(bkz: bal deresi)
gün gelip serdar ortaç şarkısını paylaşacağım aklıma gelmezdi.. tamam ben de severek paylaşmıyorum ama bir sözlük yeni çıkmış bir şarkı ve klibi de yorumsuz bırakmasın di mi... radyoda bu kadar çalarken sözlükten birinin yorum yapmamış olmaması ilginç... o zaman dinleyin izleyin yorum yapın gençler. (bence müzik iyi ama tabi müzik yunanlı birisine ait sanırım)

(bkz: )https://www.youtube.com/w...mp;list=RDwC2j9LqIeyQ#t=0
Sevimli ve içten bir hitap sözcüğü. "Canım" gibi sıradan değil. Aslında "canım" da içten söylendiğinde güzeldir ama sıradan geliyor bana. Herkesin diline pelesenk olduğu için sanırım.

Balım sözcüğünü Çok sevdiğim az sayıda insana söylerim. Onların tatlılığını, şirinliğini vurgulamak için. esas anlamlı olan "gözbebeğim"dir ama. Onu da tek bir kişiye söylüyorum zaten.

Sevgi sözcükleri boş beleş kullanılmayacak kadar değerlidir.
kızların duymaktan hoşlandığı söz. ama kendileri öküzüm der...
Ben meleğim demeyi tercih ederdim.
Çok hoş bir kız ismi. Tabii bu hoşluk ismi ilk duyduğumda gözlerine far tutulmuş tavşan gibi kalakaldığım gerçeğini de değiştirmiyor. Nasıl bir idrak edememe hali içerisindeysem artık o vakit.
bazı çiftlerin birbirine hitap şekli. olmuyor yani zorlamayın.
çok sevdiğim hitap şekillerinden biridir.