bugün

'ceket alsam sıcak tişört giysem soğuk' cümlesini kurduğum andır.
havalara bakarsak hiç bitmediğini söylemek mümkündür.
Mahalledeki teyzelerin ansızın hasır serip yere oturması, dedikodu yapması . ardından karıştırılan çay bardağı sesi.
sabah ciktigimda sogugun yuzume carpmamasi.
çağla ağaçlarının çiçeklenmesi. evet beyaz-pembe oldu bütün bahçe, gel hadi bahar.
(bkz: newroz)
ankara ayazının pek ortalarda gözükmemesi. üşümüyoruz artıkın.
alerjik tepkilerin artmasıdır. bugün tam 43 defa hapşurdum ki bunlar yalnızca sayabildiklerim. bıkmadan usanmadan her defasında bana " çok yaşa" diyen sayın ofis arkadaşıma sevdikleriyle geçireceği uzun bir ömür diliyorum. asıl sen çok yaşa olum. (bkz: smile)
kampüste renkli atlet ve çiçekli böcekli cıvıl cıvıl etek giyen aşırı neşeli kızın saçtığı enerji dalgasının surata çarptığı an.
çiçeklerin açması, güneşin gözükmesi, gökyüzünün artık masmavi olması, insanın ders çakışmak istemeyip dışarıya çıkıp gezip tozmak istemesi, insanın içine bir kıpır kıpırlık gelmesi baharın geldiğinin anlaşıldığı anlardır .
"yarın hava çok güzel izin kullanamazsın." dendiğinde baharın geldiğini ister istemez anlıyorum.
sevdiğimi hatırlayınca. kesin bir bahar daha gelmiştir.
çayırda çimende çekilen sevgili fotoğrafları.
görsel
Erik çağla ve canımızın kış boyu çektiği mey ellerin pazarda fahiş fiyata boy göstermeye başladıkları anlardır. Lanet olsun keşke hep kışta kalsaydık ve canımız çekmeye devam etseydi dedirtir o fiyatlar adama.
Rejime girilmesi, solaryuma gidilerek götüne kadar yanmak.
her yerin böyle hatır hutur kaşınır ya, o işte.
Bahar evin ziline basıyosa gelmiştir.
cocuklarin bahcede daha sık gorundugu zamanlardir. her yeri talan ederler bu bana mutluluk verir. cunku baharla birlikte nesemizde gelir.
Kışlıkların arkalara yazlıkların öne çıkması durumudur efem.
Hava güzel ama sınav varsa...
bu bu bu çarpıntı!...???
yoksa...
yoksaaaaaaa!!!!
yaşasın bahar çarptıııııııı...
gelmiş demek ki... *

@buzzluk
Klozete oturduğumda üşümüyorsam benim için havalar ısınmış, bahar gelmiştir.
Karnınız da biraz yağ hissettiğiniz ve tek öğünden 3 öğüne çıktığınız zamandır.
davul sesleri. evlilik oranında ciddi artış. müzikholların önünde cebinde silah ateş etmek için bekleyen bıyıklı dayılar.