bugün

çekmeyin.
Aşk acısı çekmek hissel bir duyuya sahip olduğumuza işarettir. Aşk acısı çekemeyen insanlar 6. duyularını kaybetmiştir, bu yüzden kendinizle gurur duyun efem. Ha Bi de vazgeçmeyin, asla.
Aman sana başka kız/erkek mi yok durumudur. Unutması tavlamaktan uzun sürer.
Baska insanlarla tanisin.

Hatta baska birini bulun. evet.

kimse icin uzulmeye degmiyor nihayetinde.

yaninizda olmak isteyen insanlara surat asmayin, izin verin.

ne kadar cok insanla konusursaniz o kadar derdiniz hafifler.
her ayrılık üzer. bunun gönülde oluşturduğu boşluk olarak kabul et. yani beynin ön plana çıksın kendini dizginle ve duygusuzlaş.
ama yinede derdinizi ........ demekten kendimi alamadım.
acısa da öldürmez genç.
çay demleyip için. güzel bir çay her şeyi unutturur.
bir gün evi düzenlerken fark ettim. bir de baktım ki, benden çok yaman'ın eşyaları var... küçük küçük poşetlere sızmıştı... aşk bir sızma halidir. bu topraklarda aşk ve mutluluk kutsanmaz, ayrılık ve acı kutsanmıştır. yaralarıyla mutlu olmaya daha yatkın bir kültüre aitiz biz.

aşk emniyetli bir şey değildir... emniyetli olan sevgidir. aşk ehlileşmez... sakinleşemez... (bkz: meral okay)

bir kere çekmelisin zaten, sonra o hırçın duygular törpüleniyor. tavsiye olarak da, akşam yürüyüşleri.
size yaptığı en büyük kötülüğü aralıksız düşünün. içinizde ona karşı bir nefret oluşur ama aşk acınız hafifler.
Asla nefret etmeye çalışmayın. Mümkün mertebe affedebilin.
Iyi kötü yaptığı hiçbir şeyi aklınıza getirmeyin.
Hiçbir sosyal platform hesabını takip etmeyin, onun hakkında bir şey öğrenmeye çalışmayın.
Sizden sonra gülümsediği bi fotoğraf bile canınızı yakabilir, unutmanıza engel olabilir. Sakın sakın bakmayın.
Ve tüm bunları yapmakta ihtiyacınız olan sabır, mesguliyet, yoğun tempo için işinizde okulunuzda sorumluluk alın, yeni insanlarla tanışın, onları tanımaya çalışırken unutursunuz diye düşünüyorum.

Ama bi amca demişti ya; "Neden unutalım ki? Insan unutmak için sevmez ki; unutmamak için sever..."
Bir şemsiye al ve malum yere sok. Malum bir acıyı daha büyük bir acı unutturur.
belki en iyi tavsiye, yapılabilecek güzel eylemlerden biri, montla sıç. Beterin beteri varmış dedirtir.
Aşk kadar saçma sapan bir duygu yok. En başta bunu bilin. O dedikleri ilk görüşte aşk falan da hikaye. Erkekler artık konuşmaya, oturmaya, kalkmaya mı dikkat eder oldular ? Üzerlerinde hoppidi hoppidi zıplamanız önemli onlar için. E böyle aşkında acısını çekmektense yalnız ölün daha iyi.
Not: eksileyen arkadaşın amacı belli zaten.
Aşk acı vermez, mutlu eder. Yaşadığını hissettirir. Aşk değildir o, aşk olsa duramazsın.
aşk açısı çektiğinize dair anlatacaklarınız olur. -pollyanna
güzel acıdır efendim. herkes çeker bir kaç kere. ama bazıları mahrum kalır bundan. o yüzden hazır dünyaya kadar gelmişsiniz bir aşk acısı çekmeden gitmeyin *
(bkz: çek mustafa çek)
(bkz: bi de böyle çek)
aşk acısını çekmesinler otuzbir çeksinler.
ileride unutacağınızı bilin.
şimdi acı çekmeye devam edin. ne desek anlamayacaksınız amına koyayım.
şarap için bol bol.
halen bir şeyler yaşıyabiliyor olduğunuza şükredin. daha sonra karşılıksız aşkı bile özleyecek hale gelme ihtimaliniz var. it gibi acı çekin acıdan geberin ama o hale gelmeyin.
geri zekalı hareketler yapmayın kenarda durun geçmesini bekleyin evreni bi inceleyin bakın şehid annelerine onlar katlanırken siz kimsiniz .
görsel
Kürt gibi her yere anlamlı sözler yazmayın. Sindirmeyi, belli etmemeyi öğrenin. Bunları okulda öğretmezler size.
Allah uçak kazası vermesin gerisi halledilir şeklinde bir tavsiye veriyorum özetle üzülmeyin.
Spor yapın mümkünse yüzün olmuyorsa koşun, denedim çok faydasını gördüm .